Rozwieszanie roweru: 10 najlepszych wskazówek ”,


1. Stylowo zabezpieczone przed kradzieżą

Zamykany, trójkątny uchwyt ścienny Zawieszenie rowerowe Hiplok-Airlok posiada ergonomiczny dostęp, który według producenta umożliwia łatwe włożenie roweru. Trzpień blokujący o grubości 30 milimetrów jest wykonany z hartowanej stali, osłona ramy jest gumowana, a cały Arilok został nagrodzony nagrodą za design i innowacyjność w 2018 roku. Dostępny w kolorze czerwonym, białym lub czarnym. Cena: 144 do 219 euro.
 

Zamów zawieszenie rowerowe od Hiplok tutaj.

Zdjęcie: Hiplok

2. Zawieszenie roweru pod sufitem

Dzięki kablowi, który może ciągnąć do 20 kilogramów, bez problemu zawiesisz rower pod sufitem. Przymocowany do siodełka i kierownicy rower wisi na maksymalnej wysokości czterech metrów - delikatny dla opon i lakieru. Jest to również dobre dla pleców, ponieważ dzięki podnośnikowi rowerowemu nigdy nie musisz go podnosić ani opuszczać, wystarczy zaczepić haki do roweru, a następnie obsługiwać linę. Cena: 11,49 euro.
 

Zamów zawieszenie rowerowe od Relaxdays tutaj.

Zdjęcie: Relaks

3. Jeszcze więcej miejsca: półka i uchwyt ścienny w jednym

System „Bike on the ledge” holenderskiej firmy BOTL Amsterdam łączy w sobie zawieszenie rowerowe z małą półką. Na wierzchu nadal możesz zmieścić tackę na klucze, książkę, kask lub cokolwiek, co chcesz przechowywać w pobliżu roweru, a pod spodem, na dwóch zakrzywionych wcięciach, możesz umieścić środkowy drążek swojego roweru. Wykonany z drewna, dostępny w czterech kolorach. Cena: od 80 do 95 euro.

Zawieszenie rowerowe od BOTL Amsterdam

Zdjęcie: BOTL Amsterdam

4. Idealny dla minimalistów

Wieszak na rower od Alexy Lethen to prawdziwy designerski przedmiot: Wykonany z metalu wieszak ścienny, który wygląda jak powiększona wersja wieszaka na ręcznik do łazienki, sam w sobie waży bardzo niewiele, ale może przewozić rowery do 15 kilogramów. Małe skórzane rurki wszyte wokół środkowej części haka zapobiegają porysowaniu kierownicy i haka, nawet gdy rower jest zaczepiony. Produkt dostępny w kolorze białym lub czarnym, aplikacje skórzane również w kilku kolorach, a nawet z różnymi kolorowymi szwami. Cena: 98 do 119 euro.

5. Kreatywny uchwyt ścienny dla indywidualistów

Upcycling na nowym poziomie: W „Upcycling Fetish” Andreasa Scheigera części starego roweru zamienia się w nowy uchwyt ścienny do roweru: To, co wygląda jak duża głowa jelenia z dziwnymi rogami, to siodełko rowerowe zamontowane na drewnianej tarczy i zwieńczona starą kierownicą rowerową, w której można zawiesić rower. Rzekome główki do trofeów nadają się nie tylko jako stojaki na rowery, ale także jako wieszak lub uchwyt na torbę. Cena na żądanie.

6. Niedrogi i funkcjonalny 

Prawdopodobnie najtańszy uchwyt rowerowy pochodzi z dużego szwedzkiego sklepu meblowego: IKEA oferuje nawet hak „Skräll” z wyściełanymi rozpórkami i małym przednim ogranicznikiem. Przymocuj dwa Skräll do ściany za pomocą odpowiednich kołków, również na różnych wysokościach, aby można było na nich zawiesić nie tylko rower wyścigowy, ale także rower damski, a uchwyt ścienny do roweru jest gotowy. Cena: 2,91 euro za sztukę.

Zawieszenie rowerowe od IKEA

Zdjęcie: IKEA

7th. Ręcznie wykonany wspornik z naturalnych materiałów

Rowerowy uchwyt ścienny „Maurad” firmy HuxloUK jest dostarczany w pojedynczych częściach wraz z instrukcją montażu i mocowania. Małe pudełko z trzema ściankami wykonane ze sklejki i drewna brzozowego jest ręcznie robione w Bristolu i jest dostarczane z dodatkową półką na kask rowerowy lub bez niej. Cena: 34,79 do 43,49 euro.

Zawieszenie rowerowe od HuxloUK.

Zdjęcie: HuxloUK

Sam zbuduj uchwyt ścienny do roweru: musisz na to zwrócić uwagę

Ci, którzy lubią zajmować się rękodziełem, mogą również z łatwością samodzielnie zbudować uchwyt ścienny do swojego roweru. Ważnym punktem jest waga roweru. Twój uchwyt ścienny powinien być na tyle stabilny, aby bezpiecznie przewozić rower - jeśli spadnie, uszkodzeniu ulegnie nie tylko ściana i rower, ale także podłoga i inne elementy wyposażenia w bezpośrednim sąsiedztwie. Dlatego należy również zwrócić uwagę na kołki do mocowania wspornika ściennego i upewnić się, że są one odpowiednie do materiału, z którego wykonana jest ściana.
Punkty styku wspornika z rowerem muszą być zakryte, aby rama roweru nie została porysowana. Kilkukrotnie złożony pasek tkaniny, zapinany na rzep, jest łatwy do zamocowania i spełnia swoje zadanie. Kawałki korka przymocowane do nośnika uniwersalnym klejem również zapobiegają zadrapaniom. W razie potrzeby można również użyć pokrojonych korków do wina. A jeśli wszystko musi toczyć się naprawdę szybko, możesz również użyć podkładek filcowych, które zwykle są przyklejane pod nogami krzesła, aby zapewnić doskonałą ochronę przed zarysowaniami. Przyklej poszczególne punkty na uchwycie ściennym lub wytnij odpowiednie kawałki z dużego kawałka.
Wiele stojaków rowerowych, które można znaleźć w Internecie lub w specjalistycznych sklepach rowerowych, można bez większych problemów skopiować w domu. Zwykle za ułamek ceny i wtedy możesz dopasować rozmiar, długość, szerokość i kolor nośnika do swoich potrzeb. Oto trzy przykłady.

Law & Taxes Court wyjaśnia, czy rowery są dozwolone w mieszkaniu Twoje prawo: Aktualne orzeczenia sądów niemieckich i ich znaczenie dla właścicieli nieruchomości, najemców, wynajmujących i podatników.

Modele „zrób to sam”: w ten sposób samodzielnie wieszasz rower

1. Rower zamiast półki: Kup dwa wsporniki kątowe, które razem utrzymają ciężar roweru, przymocuj je bezpiecznie do ściany i przykryj od góry dwie części wspornika korkiem, filcem lub tkaniną. kompletny.
2. Dwa lasy w ścianie: Jeśli chcesz, żeby był jeszcze bardziej spartański, możesz po prostu zawiesić rower na dwóch okrągłych kawałkach drewna. Do tego potrzebne są: dwa okrągłe kawałki drewna, dwie solidne śruby, dwa kołki i trochę papieru ściernego. Drewno może pochodzić z odpiłowanej miotły, mogą to być dwie grube gałęzie lub dwie specjalnie wykonane części ze sklepu z narzędziami. Teraz wkręć śruby w jeden koniec i włóż je do odpowiednich kołków ściennych, które zostały już włożone do ściany. Teraz po prostu obracaj lasy, aż będą twarde. Możesz użyć papieru ściernego do szlifowania nacięć, w których będzie spoczywał Twój rower. Możesz oczywiście zaprojektować kawałki drewna, jak chcesz. Pomaluj, nawet częściowo, zawiąż kawałek sznurka i przymocuj do niego akcesoria za pomocą karabińczyka - nie ma żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni.

Niedrogą alternatywą jest przymocowanie do ściany dwóch okrągłych kawałków drewna - i uchwyt rowerowy jest gotowy.

Zdjęcie: BOTL Amsterdam

3. Zwieszone zwisające: Po prostu zawieś rower w szatni. Oczywiście nie do tej, na której są już przymocowane twoje kurtki. W przeciwnym razie może być trochę tłoczno. Do szafy rowerowej potrzebny jest metalowy pręt lub stara rura, którą mocujesz do ściany z lewej i prawej strony za pomocą odpowiednich uchwytów. Zaczepiasz duży karabińczyk na wędkę i nawlekasz na haczyk solidną linę lub przygotowaną pętlę. Upewnij się, że musisz móc ponownie otworzyć pętlę z jednej strony. Ponieważ linka jest przymocowana do przedniego koła roweru, a następnie do karabińczyka, dzięki czemu koło stoi na tylnym kole lub zawisa kilka centymetrów nad ziemią i zwisa z pętli na karabińczyku z przednim kołem. Ta metoda montażu na ścianie działa również w poprzek: w tym celu przeciągnij siodełko z jednej strony, a kierownicę z drugiej przez pasujące pętle, które z kolei są przymocowane do metalowego pręta bezpośrednio lub za pomocą karabińczyka.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here