Wybór kolorów do kuchni ”,

Harmonijne kolory sprawiają, że kuchnia jest prawdziwym miejscem dobrego samopoczucia w każdym mieszkaniu © denisismagilov, fotolia.com

Jeśli chodzi o kolory do kuchni, to ciepłe odcienie i kolory pobudzające oko i apetyt są wyraźnie przed nami. Żółte, pomarańczowe i zielone odcienie, które kojarzą się ze zbożami, owocami i wszelkiego rodzaju artykułami spożywczymi, odbierane są jako apetyczne i przytulne. Wiele kolorów kuchennych ma zatem również apetyczne nazwy, np. B. Kukurydza lub szafran żółty, kiwi i limonkowy, paprykowo-wiśniowy, różany, morelowy, szampański, czekoladowy lub kawowy brąz. Podobnie jak kolory jagodowe i owocowe w kosmetykach, te odcienie są czasami określane jako „kolory jadalne”, chociaż sam kolor oczywiście nie nadaje się do jedzenia.

Wybór koloru w kuchni Pomoc w orientacji

Dobierz kolor kuchni do wyposażenia

Niezależnie od tego, czy kuchnia na wymiar jest już dostępna, czy trzeba ją jeszcze kupić: kolor ściany powinien być zgodny z meblami kuchennymi. Kolory terakoty i ziemi szczególnie dobrze komponują się z meblami i podłogami wykonanymi z naturalnego drewna lub drewnopodobnymi, natomiast nowoczesne wzory z dużą ilością stali nierdzewnej doskonale współgrają z popowymi kolorami, a także z białymi lub czarno-białymi ornamentami. Odcienie niebieskiego nadają śródziemnomorski klimat i są bardzo popularne w kuchniach w stylu rustykalnym.

Wybór kolorów w kuchni: nasze wskazówki

Delikatne pastelowe odcienie to zawsze dobry wybór, jeśli pomieszczenie nie ma być zaśmiecone kolorami. Ponadto nie jesteś przywiązany do jednego koloru i możesz pomalować ściany kuchni na różne kolory, dzięki czemu podczas gotowania zobaczysz owocową czerwień i ciepły czekoladowy brąz, słoneczną żółć lub relaksującą zieleń, gdy siedzisz wygodnie razem.

aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Stonowane kolory i kremowe odcienie mają przyjazny efekt i sprawiają, że małe kuchnie wydają się większe. Świeże kolory rozjaśniają ciemne kuchnie i mogą łagodzić brak światła słonecznego. Ognista czerwień, głęboka ultramaryna i inne jasne kolory są idealne jako akcenty kolorystyczne, ale nie należy malować nimi całej kuchni, aby uniknąć nadmiernej stymulacji. Porównaj też różne odcienie kolorów, np. B. Odcienie zielone lub czerwone - w zależności od proporcji mieszania (proporcja czerwonego, żółtego lub niebieskiego) mogą wydawać się gorące, ciepłe, chłodne lub zimne.

Kuchnia w stylu skandynawskim © 2mmedia, fotolia.com

Nie należy zbyt szaleńczo mieszać wzorów i ozdób, w przeciwnym razie Twoje oczy mogą wkrótce być przytłoczone i nasycone. Jeśli w Twojej kuchni dominują wyraźne krawędzie i proste linie, możesz głębiej zagłębić się w doniczkę w celu ozdób i dekoracji niż w przypadku kolorowych mebli w stylu pchlego targu, optyki vintage lub modnego shabby chic.

Wilgotne farby pokojowe w kuchni - czy to konieczne?

Nawet w kuchniach z dobrą wentylacją i/lub wysokiej jakości wyciągiem i systemem filtracyjnym trudno uniknąć kontaktu farby ściennej z parą wodną, ​​wodą rozpryskową, tłuszczem i innymi produktami ubocznymi procesu gotowania. Mimo to kuchnia nie jest pomieszczeniem mokrym ani wilgotnym w rozumieniu budownictwa. Możesz więc użyć wilgotnej farby do pomieszczeń, ale nie jest to absolutnie konieczne. Wystarczy kupić dobrej jakości farbę do ścian, którą można zetrzeć wilgotną ściereczką i w razie potrzeby wyczyścić gąbką i wodą z mydłem. W ten sposób kolory w Twojej kuchni pozostaną świeże i jasne przez długi czas.

A jeśli wybierzesz nowy kolor do kolejnego remontu lub przeprojektowania całej kuchni, to lepiej przygotować wysokiej jakości starą warstwę farby, a dobra nowa farba ze specjalistycznego handlu zwykle lepiej pokrywa się pierwszą warstwą niż najtańsza warianty z supermarketu.

Czytaj dalej tutaj:

 • Wybór koloru - jaki kolor do którego pomieszczenia
 • Dobór kolorów w przedszkolu
 • Kolory do sypialni
 • Kolory do łazienki
 • Wskazówki dotyczące kolorów dla małych pomieszczeń
 • Dobór kolorów w salonie
 • Kolor do piwnicy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here