Wybór kolorów w salonie”,

Właściwy kolor ściany do salonu

To Salon jest centralnym punktem mieszkania - przynajmniej dla zdecydowanej większości ludzi. Prawie żadne inne pomieszczenie poświęca więcej czasu na zaplanowanie kolorystyki. Jakie kolory są odpowiednie do pokoju?? To zależy od mebli? Ze światła? A może to tylko kwestia gustu??

Salon jest prawdopodobnie jednym z najbardziej osobistych i intymnych pomieszczeń w mieszkaniu. Właściwa kolorystyka wpływa na to, czy naprawdę czujesz się dobrze © starush, stock.cegła suszona na słońcu.com

W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki i sugestie, jak kolor zmienia salon i jaki kolor jest „właściwym” kolorem. Możemy już zdradzić - tylko nie bierz zbyt poważnie trendów kolorystycznych!

Kolorystyka w salonie - to wszystko kwestia typu!

Wszystko jest dozwolone! W salonie nie ma tabu. „Właściwy” kolor ściany to kwestia gustu. Pomaluj swoją przestrzeń życiową na swój ulubiony kolor - z czystym sumieniem. Przede wszystkim musisz zrobić jedną rzecz: czuć się dobrze. Nie poddawaj się żadnym trendom kolorystycznym, co najwyżej daj się zainspirować!

Czerwony to twój ulubiony kolor? Jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek, możesz pomalować salon na ognisty odcień czerwieni © Robert Kneschke, stock.cegła suszona na słońcu.com

Uświadom sobie, że wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu mają jasno określone przeznaczenie – łazienka, kuchnia, sypialnia. Salon jest o wiele bardziej uniwersalny. To miejsce, w którym chcesz się zrelaksować, porozmawiać, cieszyć się i imprezować. Dlatego najpierw poznaj swój własny typ. Do jakich celów głównie chcesz wykorzystać swój salon??

Jak wpłynąć na salon kolorami

Kolory działają. Różne dla każdego widza. Czerwony pokój może być stymulujący i inspirujący, ale może też być agresywny i ogrzewający. Znowu pojawia się pytanie o twój typ. Przykład powinien zilustrować, jak kolor może wpływać na salon. Zakłada się, że odpowiedni kolor reprezentuje główny kolor pomieszczenia.

 • Pomarańczowy - działa komunikatywnie. Ciepły, delikatny pomarańczowy odcień pobudza do rozmów i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się żywe i przytulne. Pomarańcza pozytywnie wpływa na umysł i zwiększa towarzyskość. Dobry kolor, jeśli masz częstych gości w swoim salonie.
Pomarańczowy stymuluje komunikację. To idealny kolor do przekształcenia salonu w miejsce towarzyskie © Ujac, fotolia.com
 • Zielony - sprzyja koncentracji. Zielone odcienie wyrażają spokój i bliskość natury - idealne środowisko do jasnego i rozważnego myślenia. Zielony jest zatem szczególnie odpowiedni jako kolor do salonu, jeśli również pracujesz, czytasz lub zajmujesz się hobby.
Zielony promuje zdolność koncentracji. Relaksuje środowisko i podkreśla naturalny charakter. Możesz w pełni poświęcić się swojemu zadaniu © Dariusz Jarzabek, stock.cegła suszona na słońcu.com Kolory wpływają na nastrój w salonie aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Ważną kwestią jest prawidłowe zestawienie kolorów

Nie koncentruj się na znalezieniu najlepszego koloru - słuchaj swojego instynktu i bądź odważny. Dużo ważniejsze jest prawidłowe połączenie wybranego koloru. Masz dwie opcje do wyboru:

 • Uzgodnij salon w jednym Rodzina kolorów ab: Odcienie kolorów z jednej rodziny działają spokojnie i harmonijnie – niezależnie od tego, czy są czerwone, niebieskie czy brązowe.
 • Miej oko na rodziny kolorów. Różne gradacje pasują do siebie naturalnie i nadal dają ekscytujący efekt © FollowTheFlow, stock.cegła suszona na słońcu.com
 • Połącz główny kolor z wyciszone i klasyczne tony: Użyj swojego ulubionego koloru jako prawdziwej atrakcji. Ważne jest wtedy m.in. B. ze stonowanymi pastelowymi tonami, aby stworzyć spokojny antybieg. Więc ty. a. ściana w Kolor ciemnoszary na, w Betonowy szary lub beżowy. Oczywiście możliwa jest również klasyczna biel. Ukończenia studiów są szczególnie miłe krem, w przeciwnym razie salon wygląda zbyt sterylnie.
Salon: harmonijne łączenie kolorów

Farba ścienna w małych pomieszczeniach

Nie każdy ma wielki luksus cieszenia się wygodnym i przestronnym salonem - ale na to też są rozwiązania. Celem jest pomalowanie małego salonu bardziej otwartego i jaśniejszego. To sprawia, że ​​wydaje się większy i wizualnie się rozszerza. Policz jako elegancki u. a. liliowy, piasek lub Mennica.

Upewnij się, że używasz jasnych kolorów w małych salonach, np. w salonie. B. w pastelowych tonach. Istotne jest jednak, aby ściany były ciemniejsze niż sufit. Małe pomieszczenia prawie zawsze wymagają białego sufitu. Wyjątkiem są mieszkania w starych budynkach o bardzo wysokich ścianach. Wtedy kolor sufitu może być zdecydowanie ciemniejszy.

Aranżacja kolorystyczna w salonie: nasze wskazówki dotyczące małych i dużych pomieszczeń

Farba ścienna w dużych pomieszczeniach

Duże salony, takie jak te znajdujące się w domach jednorodzinnych lub loftach, tracą kontury i granice. Ściany w bieli lub jasnych odcieniach umykają okiem i wydają się nieograniczone – w salonie od razu emanuje niespokojna atmosfera. Dlatego najlepiej pomalować przestronne salony na ciemniejsze odcienie. Zwiększa to komfort i przytulność oraz nadaje pomieszczeniu przyjemną strukturę. Możliwe kolory ścian to:. B. Turkusowy niebieski, a ciemny szary lub słoneczny żółty w pytaniu.

Ważny: Pomaluj jedną lub dwie ściany na żądany kolor. To w zupełności wystarczy, aby „uchwycić” pokój. Gdybyś pomalował cały salon na mocny kolor, szybko pojawiłby się odwrotny efekt i pomieszczenie straciłoby głębię.

Wystarczy jedna ściana w mocnej zieleni mchu, aby nadać salonowi wyjątkowy i nowoczesny wygląd © New Africa, stock.cegła suszona na słońcu.com

Dopasuj kolory do oświetlenia i padania światła

Niezależnie od tego, czy są to lampy wiszące, oświetlenie pośrednie, czy naturalne światło dzienne — światło ma duży wpływ na wygląd ściany © FotoHelin, stock.cegła suszona na słońcu.com

Kolory wydają się jaśniejsze lub ciemniejsze, w zależności od tego, jak światło wpada do pomieszczenia. Ciesz się. B. bardzo jasne pomieszczenie, ponieważ naturalne światło wpada przez kilka okien, nie zaleca się stosowania bardzo jasnych kolorów ścian. Bladożółte odcienie, a nawet biel naprawdę zaczynają świecić - błyszczą. W takich przypadkach bardziej odpowiednie są ciemniejsze kolory ścian. Należy jednak zwrócić uwagę na możliwy żółty odcień. Ciepłe kolory, takie jak czerwień, pomarańcz czy słonecznikowa żółć naprawdę dogrzewają salon - odpowiednie zimą, niekorzystne latem.

Duże okna, białe ściany, biała kanapa – to szybko sprawia, że ​​salon wydaje się zbyt sterylny. Nie jest zbyt przytulnie © AntonSh, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Zamów próbkę koloru, Jeśli to możliwe. Dopasuj oferowaną kolorystykę do naturalnego i sztucznego światła (oświetlenia) w salonie. Zwróć uwagę, jak zmienia się efekt kolorystyczny w każdym przypadku. Możesz użyć próbek kolorów, aby dokładnie określić, jak naprawdę wygląda kolor w salonie. Sprawdź efekt kolorystyczny w świetle naturalnym i sztucznym © djama, fotolia.com

4 szybkie wskazówki dotyczące przytulnego salonu

 1. Wybierz spokojną koncepcję kolorystyczną: Zaufaj różnym (maksymalnie 3) odcieniom z jednej rodziny kolorów.
 2. Dzięki koncepcji kolorystycznej w kolorze beżowym lub szarym zawsze uzyskasz wszystko dobrze. Stonowane kolory idealnie sprawdzą się w małych i dużych oraz jasnych i ciemnych salonach.
 3. Zastanów się! Przyciemnij ściany. Zamiast „koloryzować” ściany salonu w bogatych i mocnych kolorach, lepiej przyciemnić powierzchnie ścian na naturalne i dostojne pastelowe odcienie.
 4. Twórz przejścia kolorystyczne: szczególnie w małych pomieszczeniach powinieneś użyć mocniejszych kolorów na dole (e. B. Zastosuj ciemnobrązową sofę i rozjaśnij się u góry. Pomaluj ścianę jaśniej niż meble i zawsze zostawiaj biały pas w kierunku sufitu.
Czytaj dalej tutaj:

 • Wybór koloru - jaki kolor do którego pomieszczenia
 • Dobór kolorów do kuchni
 • Dobór kolorów w przedszkolu
 • Kolory do sypialni
 • Kolory do łazienki
 • Wskazówki dotyczące kolorów dla małych pomieszczeń
 • Kolor do piwnicy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here