Maluj kolorowe ściany ”,

Malowanie kolorowych ścian - na to należy zwrócić uwagę

Chcesz pomalować kolorową ścianę na biało lub w innym kolorze? W przypadku dobrej farby ściennej to żaden problem. Jeśli farba zawiera wystarczającą ilość pigmentów i wystarczającą ilość środka wiążącego, możesz go użyć do samodzielnego pomalowania jasnoczerwonych lub czarnych ścian. W przypadku kolorów o bardzo dobrym kryciu nie ma znaczenia, czy malujesz ciemne jasnym, czy odwrotnie – krycie to krycie, niezależnie od koloru.

Malarz w pracy © fotograf.ue, fotolia.chodź do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Poniższe wskazówki ułatwią Ci pracę:

 1. Po prostu kup Kolory o klasie krycia i odporności na ścieranie 1. Odpowiednie informacje znajdują się na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu.
 2. Pomaluj farbę: Kup wysokiej jakości farbę
 3. Jeśli chcesz ponownie malować, zmieszaj żądany kolor w sklepie z narzędziami. Trochę więcej kosztuje, ale z tymi mieszanymi kolorami nie będziesz miał żadnych problemów. Przetwarzanie jest łatwe, krycie doskonałe. A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować więcej koloru niż pierwotnie planowałeś, możesz być pewien, że ponownie uzyskasz dokładnie ten sam odcień. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swoje imię lub. Zapamiętaj numer swojego ulubionego koloru.
 4. Dobra opcja: niech profesjonalista wymiesza farbę
 5. Użyj dobrego pędzla do krawędzi i wałka do skóry jagnięcej, aby uzyskać bogatą, równomierną aplikację farby przy niewielkim nacisku.
 6. Zawsze najpierw maluj krawędzie i rogi, a następnie wałkuj powierzchnie. I nie skąpij koloru na krawędziach i rogach, ale nakładaj obficie. W większości przypadków możesz oszczędzić sobie drugiej warstwy przynajmniej w trudnych miejscach.
 7. Zaplanuj dwie warstwy, aby uzyskać idealne pokrycie dużych obszarów i odpowiednio oblicz ilość farby. Możesz po prostu zwrócić nieotwarte pojemniki później i otrzymać zwrot ceny zakupu. W przypadku wybranych kolorów mieszanych zwykle nie jest to jednak możliwe, dlatego ze względu na wyższą cenę bardziej ekonomiczne jest dokładniejsze obliczenie popytu i ponowne zmieszanie, jeśli jest więcej.
 8. Farbę można rozcieńczyć wodą do gruntowania. Zwróć uwagę na instrukcje producenta dotyczące proporcji rozcieńczenia. W przypadku większości farb ściennych zalecana jest zawartość wody od 5 do 10 procent. Nie jest jednak konieczne wstępne malowanie rozcieńczoną farbą.
 9. Ważne: Unikaj zbyt rzadkiej konsystencji farby
 10. Nigdy nie zanurzaj wałka tak głęboko, aby farba mogła dostać się do otworu w środku. Zamiast tego kilkakrotnie nawijaj i wywijaj na ściągaczu, aż runo zostanie równomiernie zwilżone lub przykryte dookoła. jest przemoczony, ale nie kapie.
 11. Szczotkuj szybko mokro na mokro i wałkuj na przemian w pionie i poziomie. W ten sposób można chwytać nierówne i ustrukturyzowane powierzchnie (np. B. zrębka) w każdym miejscu.
 12. Prawidłowe malowanie: technika mokro na mokro
 13. Dopiero po wyschnięciu można stwierdzić, czy farba pokrywa już pierwszą warstwę. Więc jeśli nadal widzisz starą farbę prześwitującą podczas malowania, nie martw się. Ponieważ i tak zaplanowałeś dwie warstwy farby, możesz być co najwyżej pozytywnie zaskoczony.
 14. Zaschnięta farba wykazuje pełne krycie
 15. Gdy pierwsza warstwa farby wyschnie, spójrz na efekt w świetle dziennym. Podejdź wystarczająco blisko, aby dostrzec nawet małe niedoskonałości (e. B. niepowlekane kropki w zagłębieniach tapety z wiórów drzewnych). Teraz możesz ocenić, czy musisz nałożyć drugą warstwę farby, czy po prostu przerobić niektóre obszary pędzlem lub wałkiem.

Aby uniknąć typowych błędów podczas malowania, przeczytaj również ten artykuł, który dotyczy między innymi istotnych szczegółów i Ciebie. a. Daje wskazówki dotyczące przygotowania podłoża i zakupu narzędzi.

Oczywiście możesz również wynająć firmę malarską do pomalowania kolorowej ściany. Dzięki naszej bezpłatnej usłudze wyceny możesz szybko znaleźć profesjonalistów w swojej okolicy i otrzymać kilka niewiążących ofert, dzięki czemu możesz porównać ceny i usługi lakiernicze oferowane z wyprzedzeniem.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here