Oblicz ilość farby

Oblicz ilość farby - dzięki czemu możesz z góry oszacować zapotrzebowanie na farbę do ścian

Wysokiej jakości farba do ścian i sufitów ma swoją cenę, więc może być naprawdę droga, jeśli chcesz przemalować poszczególne pokoje lub całe mieszkanie. Aby jednak obniżyć koszty, najlepiej nie kupować farby do ścian złej jakości. Ponieważ często nie kryje dobrze i trzeba go nakładać kilka razy. Oznacza to, że potrzebujesz nie tylko podwójnej ilości, ale także podwajasz wysiłek. Lepiej weź przykład od profesjonalistów, którzy oszczędzają nie na jakości farby, ale na ilości.

Przy renowacji należy jak najdokładniej określić z góry wymaganą ilość, aby nie kupować więcej farby niż to konieczne © tanialerro, stock.cegła suszona na słońcu.com

Zanim pójdziesz do sklepu z narzędziami, oblicz swoje zapotrzebowanie na farbę

Aby móc dokładniej oszacować wymaganą ilość farby, należy najpierw jak najdokładniej obliczyć powierzchnię do pomalowania. Aby to zrobić, potrzebujesz miarki, taśmy mierniczej lub dalmierza cyfrowego i najlepiej pomocnika, który ci pomoże i któremu możesz dyktować mierzone wartości.

Następnie najpierw zmierz

  • długość pokoju,
  • również szerokość pokoju
  • wysokość pokoju

Dzięki tym wartościom można obliczyć zarówno powierzchnię ścian, jak i - w razie potrzeby - sufitu:

Powierzchnia ścian: (wysokość x długość x 2) + (wysokość x szerokość x 2)
Powierzchnia sufitu: Długość x szerokość
aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

W przypadku ścian oczywiście trzeba jeszcze odjąć powierzchnie okien, drzwi i elementów zabudowanych takich jak grzejniki. Zmierz ich długość i szerokość, pomnóż obie i odejmij tę wartość od obliczonej powierzchni ściany.

Wskazówka: Nie musisz dokładnie mierzyć i pracować, możesz też obliczyć wartości z grubsza. Standardowe drzwi do pokoju mają wielkość około 2 m² - niekoniecznie trzeba dokładniej obliczać ich wielkość.

Na koniec dodaj obszar ścian i sufitu (jeśli chcesz je pomalować), aby znaleźć całkowity obszar, do którego potrzebujesz farby. To jest podstawa do obliczenia ilości farby, którą musisz kupić.

Do określenia potrzeb kolorystycznych potrzebna jest odrobina matematyki © Antonio Scalinci, stock.cegła suszona na słońcu.com

Przeczytaj uważnie informacje producenta na wiaderkach

Mając na uwadze całkowitą powierzchnię lub jako notatkę w portfelu, jesteś teraz gotowy na wizytę w sklepie z narzędziami. Tutaj należy zapoznać się z informacją producenta dotyczącą wydajności farby, która jest podana w "m2 / l ". Jak już wspomniano, obowiązuje zasada: wysokiej jakości farba, która zawiera dużą ilość kolorowych pigmentów, jest droższa, ale także bardziej wydajna.

Kiedy już zdecydujesz się na kolor, wystarczy, że określisz dokładnie, ile koloru będziesz potrzebować. Można to również zrobić za pomocą prostej formuły:

Wymagana ilość farby Całkowita powierzchnia / pokrycie farby zgodnie z informacją producenta

Np. jeśli trzeba pomalować powierzchnię 100 m², a producent podaje wydajność tej farby na 5 m²/l, to potrzeba 100/5 = 20 litrów farby.

Wskazówka: Duże pojemniki są często znacznie tańsze od mniejszych, dlatego zawsze należy porównywać cenę za litr, a nie za pojemnik – tylko w ten sposób można obiektywnie porównać ceny.

Nawiasem mówiąc, lepiej kupić trochę za dużo niż trochę za mało farby - jest to szczególnie ważne, jeśli masz farbę do ścian zabarwioną przez dealera. Ponieważ w zależności od struktury ściany i chłonności podłoża możesz potrzebować jej więcej, a tym samym oszczędzić sobie przerwy w pracy i ponownych wizyt w sklepie z narzędziami. Nawet drobne (i czasochłonne) prace szczegółowe, takie jak malowanie ościeży okiennych czy ściany za kaloryferem, gdzie pracuje się pędzlem zamiast wałka, zwykle wymagają więcej farby niż duża ściana.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here