Fasada: design i optyka ”,

Fasady: design i optyka

Fasada jest wizytówką domu i decyduje o słynnym „pierwszym wrażeniu” i charakterze domu. Nowoczesne lub klasyczne, stare lub nowe, ponadczasowe lub współczesne, zachęcające lub zabraniające? Automatycznie wyciągamy wnioski na temat mieszkańców – pod tym względem elewacja, jak i wystrój wnętrz są wyrazem indywidualności i osobistego gustu.

Fasada domu: Refurbished vs Unsaniert © tektur, fotolia.com

Wpływy regionalne są również często odzwierciedlone w elewacji - pomyślmy na przykład o okładzinie z gontu drewnianego w regionie alpejskim lub typowej północnoniemieckiej elewacji klinkierowej.

Na efekt elewacji może mieć wpływ nie tylko projekt architektoniczny (np. siatka okienna i wielkość powierzchni okiennych), ale także dobór użytych materiałów. Różne powierzchnie i kolory dają dużo miejsca na kreatywność.

Dostojna elewacja z drewna modrzewiowego grubo tartego lub świerk barwnie lakierowany, tynk strukturalny gruboziarnisty lub tynk drobnoziarnisty gładki, cegła klinkierowa lub płyta elewacyjna, zazielenienie tak lub nie? Budowniczowie mają duży wybór – jednak różnorodność projektów jest ograniczona przepisami urbanistycznymi.

Fasada: Design to kwestia gustu do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Różnorodność nie oznacza całkowitej wolności

Od miasta do miasta obowiązują różne surowe wymagania miejskie, od koloru elewacji po umieszczenie numerów domów - dotyczy to zwłaszcza historycznych centrów miast, ale mniejsze gminy coraz częściej stawiają na jednorodny wygląd poszczególnych ulic lub obszarów mieszkalnych. Problematyczne może być zachowanie bardzo ogólnych przepisów, m.in.B. "Zwykłe w lokalizacji" lub "odpowiednie do krajobrazu miasta".

Projekt elewacji: Nie wszystko, co możliwe, jest dozwolone jednocześnie Wskazówka: W celu zaoszczędzenia kłopotów i kosztów, w takim przypadku należy wcześniej uzyskać zgodę - ponieważ w przypadku sporu gmina może zażądać późniejszego dostosowania domu do specyfikacji na własny koszt. A w przypadku budynków zabytkowych wszelkie zmiany elewacji należy zawsze koordynować z właściwym urzędem.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od rzemieślników i zaoszczędź do 30 procent

Pełny obraz na pierwszy rzut oka

Z całą kreatywnością i bez względu na styl, który szczególnie lubisz: zalecamy harmonię wszystkich elementów projektu, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć spójne ogólne wrażenie. Planując elewację, nie patrz na swój dom w odosobnieniu, ale raczej w kontekście otaczającej zabudowy. Toczone w alpejskie balustrady balkonowe mogą wyglądać dziwnie nie na miejscu w środku dużego miasta, podobnie jak tradycyjne kratowe okna w futurystycznym bungalowie (lub odwrotnie, zbyt jasne kontrasty kolorystyczne w wiejskim bliźniaku).

Projekt elewacji: Mając na oku duży obraz Wniosek: Udekorowanie elewacji w elegancki sposób: wymagające zadanie, które wymaga znacznie więcej niż tylko kolorowania!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here