Izolacja elewacji”,

Izolacja elewacji: nowe oblicze starego domu

Izolacja elewacji © Jürgen Fälchle, stock.cegła suszona na słońcu.com

Izolacja elewacji to pierwszy obszar, który przychodzi na myśl, jeśli chodzi o izolację. To nie jest złe: ze względu na dużą powierzchnię fasada jest również odpowiedzialna za dużą część strat energii w domu. Według Institut Bauen und Wohnen (IWU) może powodować do 40 procent strat ciepła, w zależności od typu budynku.

I odwrotnie, izolacja ścian zewnętrznych – w połączeniu z energetyczną poprawą dachu – oferuje największy potencjał oszczędności. Według IWU straty ciepła przez elewację można zmniejszyć nawet o 75 procent przy pomocy profesjonalnej izolacji termicznej. Specyfikacja Ustawy o Energii Budowlanej (GEG) dla współczynnika U odnawianej energetycznie elewacji wynosi 0,24 W/(m²K).

Użyj "kosztów i tak" rozsądnie

Dla wielu właścicieli domów izolacja elewacji jest synonimem wysokich kosztów. Prawidłowo: Ze względu na dużą ilość metrów kwadratowych powierzchni elewacji, należy ułożyć odpowiednio dużą ilość materiału izolacyjnego. Koszty całego przedsięwzięcia renowacyjnego można jednak utrzymać pod kontrolą, jeśli zostaną połączone z modernizacjami, które już trwają.

Powodami renowacji mogą być na przykład:

  • Odmalowanie elewacji
  • Odnowa tynku elewacji
  • Renowacja pęknięć pojawiających się na elewacji

Wszystkie te działania powodują dodatkowe koszty, m.in. za ustawienie rusztowania czy ustawienie placu budowy. Te „koszty w każdym razie” są ponoszone tylko raz, jeśli izolacja zostanie uwzględniona również podczas remontu.

Ponieważ powierzchnia elewacji i tak jest również naprawiana, koszty izolacji przy tej procedurze dotyczą tylko materiału izolacyjnego i jego mocowania. Ta nasadka może nawet zaoszczędzić dużo pracy i pieniędzy podczas wymiany tynku lub naprawy pęknięć: ponieważ system izolacji jest mocowany bezpośrednio do istniejącego tynku bez konieczności jego zdejmowania. Niezawodnie maskuje pęknięcia i jednocześnie redukuje wiele istniejących mostków termicznych.

Zalety izolacji elewacji

Wzmocnienie optyczne jako efekt uboczny

Oprócz zwiększonej jakości energetycznej, izolacja elewacji poprawia również wizualnie budynek. Stary dom nagle robi wrażenie nowoczesnego i zyskuje nowe, atrakcyjne oblicze. Można zastosować różne systemy ociepleń elewacji, aby spełnić indywidualne wymagania dotyczące projektu elewacji.

Dodatkowe informacje

System kompozytów termoizolacyjnych

Kombinowana izolacja termiczna Wśród ociepleń elewacji, kompozytowy system ociepleń - w skrócie: ETICS - jest z pewnością najbardziej rozpowszechnioną technologią izolacyjną. Nadaje się szczególnie do renowacji energetycznej starego budynku, ponieważ jest stosunkowo

..

Kontynuuj czytanie "


Alternatywy dla systemu sieci cieplnej

Izolacja elewacji: alternatywa dla systemu sieci cieplnej Konwencjonalna izolacja budynków za pomocą systemu sieci cieplnej straciła reputację. Panele wykonane ze styropianu, zwanego też potocznie styropianem, uważane są za niebezpieczne w przypadku pożaru

..

Kontynuuj czytanie "


Wentylowana ściana osłonowa z tyłu

Wentylowana ściana osłonowa: izolacja za kurtyną Wspaniałe stare domy pokryte drewnianym gontem i nadające całemu staremu miastu szczególny urok - ramy ścian osłonowych mają długą tradycję, zwłaszcza w południowych Niemczech. Były tego dwa główne powody:

..

Kontynuuj czytanie "


Izolacja żyły

Sedno sprawy: wysokiej jakości izolacja termiczna Dom murowany, który wciąż spełnia najwyższe standardy termoizolacyjne - z dociepleniem rdzenia to żaden problem. Wizualnie tworzy to inny akcent niż standardowy kompozytowy system izolacji termicznej lub ściana osłonowa. Ponadto

..

Kontynuuj czytanie "


Izolacja wewnętrzna

Izoluj od wewnątrz, jeśli nie działa od zewnątrz Sama izolacja zewnętrzna nie poprawi jakości energetycznej ścian domu. Izolacja wewnętrzna stanowi rozsądną alternatywę, jeśli izolacja zewnętrzna nie jest możliwa. Może to mieć różne przyczyny:

..

Kontynuuj czytanie "


Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here