Unikaj błędów podczas malowania elewacji ”,

Unikaj błędów przy malowaniu elewacji – tak, aby wkład własny był wart zachodu

Najważniejszą rzeczą podczas malowania elewacji jest staranne i profesjonalne przygotowanie © Eleonore H, fotolia.com

Większość błędów podczas malowania elewacji zdarza się podczas przygotowania podłoża. Ponieważ o ile samo malowanie – czyli nakładanie farby elewacyjnej za pomocą pędzla i wałka – może być z łatwością wykonywane przez laików o niewielkich zdolnościach manualnych, o tyle przygotowanie elewacji składa się z wielu różnych etapów pracy, z których każdy niesie ze sobą szczególne wyzwania, pułapki i zagrożenia. Jest to główny powód, dla którego nawet doświadczeni majsterkowicze, którzy chcą sami pomalować swoją fasadę, często rażąco nie doceniają wysiłku.

Usuń błędy na fasadzie: błędna ocena wysiłku

Większość błędnych osądów dotyczy zwykle przygotowań, których nie wyobrażano sobie jako tak skomplikowanych, do których z perspektywy czasu było się słabo przygotowanym i które w związku z tym często okazują się pożeraczami czasu rzeczywistego i nerwów.

Niedocenianie prac przygotowawczych – zarówno co do zakresu, jak i czasu – to najczęstszy błąd przy malowaniu elewacji. Większość z nich doskonale zdaje sobie sprawę, że przed malowaniem cała elewacja musi zostać oczyszczona, a następnie wszystkie powierzchnie sprawdzone i usunięte wszelkie defekty. Błąd polega na tym, że przed rozpoczęciem prac nie zostały odpowiednio przemyślane i zaplanowane poszczególne kroki, które z tego wynikają. Nasz artykuł na temat samodzielnego malowania elewacji może pomóc w planowaniu.

Często też nie docenia się nakładów finansowych przy malowaniu elewacji. Wielu właścicieli budynków czy renowatorów uważa, że ​​można dużo zaoszczędzić robiąc swoje – a potem zapomnieć o kosztach np. rusztowań. Specjalistyczna firma cechu może to przywieźć ze sobą, ustawić, zdemontować i rutynowo brać pod uwagę cenę. Jeśli jednak będziesz musiał pożyczyć jeden od wykonawcy rusztowań, dostarczyć go, ustawić i ponownie zdemontować, koszt pomalowania elewacji może przejść przez dach, zanim jeszcze wykonasz pociągnięcie pędzla.

Rezygnacja z profesjonalnego rusztowania na rzecz korzystania z drabiny lub rusztowania DIY może również okazać się kosztownym błędem. Ponieważ podczas malowania elewacji laicy często nie biorą pod uwagę ogromnego dodatkowego wysiłku związanego z pracą z drabiną, którą trzeba za każdym razem podnosić i zabezpieczać, jeśli to konieczne. Małe rusztowanie do samodzielnego montażu z kółkami również musi być przesuwane stosunkowo często, co za każdym razem kosztuje czas - podobnie jak ciągłe wchodzenie i schodzenie oraz zabieranie ze sobą materiałów do pracy.

Odpowiednie zabezpieczenie placu budowy to również ważne zadanie, którego nie należy lekceważyć. Nie chodzi tylko o noszenie odzieży ochronnej i ochronę środowiska przed brudną wodą, kurzem czy rozpryskami farby. Jeśli narzędzie lub materiał spadnie z drabiny i zrani przechodnia, a nawet poplami jego ubranie, ponosisz odpowiedzialność za szkody. Ponadto podczas pracy poza domem należy przestrzegać różnych przepisów bezpieczeństwa, które również zależą od lokalizacji. Być może trzeba specjalnie zabezpieczyć chodnik lub zamknąć pas jezdni.

Rozwiązanie: Zaplanuj szczegółowo każdy krok, realistycznie oszacuj wysiłek

Jednym z niezbędnych przygotowań podczas malowania elewacji jest ustawienie i zabezpieczenie placu budowy - poinformuj się wcześniej w urzędzie budowlanym. Twoja społeczność działa prawidłowo i legalnie – a potem czyszczenie całej elewacji np. myjką wysokociśnieniową. Następnie powierzchnia musi wyschnąć, a następnie wszystko dokładnie sprawdzić.
Następnie trzeba profesjonalnie "poprawić" każdą znalezioną wadę: naprawić pęknięcia, w razie potrzeby zaalarmować, w przeciwnym razie wypełnić odpowiednim wypełniaczem. Usunąć luźne miejsca, tam naprawić tynk i tak ustrukturyzować tynk naprawczy, aby dobrze wtopił się w elewację. W zależności od podłoża i planowanego koloru warto zagruntować elewację. I z każdym krokiem lub. Materiał, należy przestrzegać czasu schnięcia określonego przez producenta.

Potrzebujesz szczególnej troski – czyli dużo czasu – podczas sprzątania, sprawdzania i jeśli to konieczne,. Rehabilitacja obszarów trudnych. Mistrz pokazuje się na krawędziach: dotyczy to narożników, kątów i krawędzi, ram, ościeży, ramek i elementów dekoracyjnych elewacji, ale także pokrycia i maskowania, bezpieczeństwa pracy, cierpliwego oczekiwania na wszystkie czasy schnięcia i wiedzy odpowiednia pogoda.

Staranne planowanie obejmuje nie tylko dokładne przemyślenie wszystkich kroków przygotowawczych, ale także realną ocenę potrzebnego czasu, a następnie porównanie tego wszystkiego z ofertą specjalistycznej firmy. W wielu przypadkach okazuje się, że przejrzystość kosztów i bezpieczeństwo planowania można osiągnąć jedynie poprzez zatrudnienie specjalisty.

aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Malowanie błędu na elewacji: nie licząc na pogodę

Właściwa pogoda lub. niezmiernie ważna jest odpowiednia temperatura, aby powłoka dobrze i równomiernie wysychała później i nie tworzyły się pęknięcia, fale czy inne niedoskonałości. Wiele błędów podczas malowania elewacji może wynikać z niewłaściwej temperatury obróbki lub elewacji zawilgoconej przez deszcz lub rosę.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego błędu jest inteligentne planowanie i szybka praca. Do ustawienia rusztowania, zakupu farby itp. nie potrzebujesz specjalnej pogody - wykonaj taką pracę zawczasu, abyś był gotowy, gdy idealna „pogoda fasadowa” - sucha, około 20 ° C, jeśli to możliwe bez bezpośredniego słońca - nadejdzie. Następnie zacznij dobrze zorganizowany (najlepiej z co najmniej jednym pomocnikiem) i jak najmniej „ugrzęźnij”: entuzjastom majsterkowania, którzy wykonują pracę po raz pierwszy, często zdarza się, że place budowy, które pierwotnie szacowano na jeden tydzień miał ciągnąć się miesiącami z powodu nowych drobiazgów i w najgorszym wypadku zostać tam na zimę.
Profesjonaliści malują najszybciej

Pamiętaj, że jeśli sam pomalujesz elewację, zajmie Ci to znacznie więcej czasu i masz większe ryzyko błędów niż specjalistyczna firma. Za ewentualne błędy i uszkodzenia, przeróbki lub naprawy trzeba również zapłacić samodzielnie.

Optymalne planowanie malowania elewacji od początku do końca i poprawna ocena wymaganego wysiłku, szczególnie dla laików, którzy robią to po raz pierwszy. Chociaż każdy etap pracy może być również wykonany przez wykwalifikowanego majsterkowicza, ogólny projekt to znacznie więcej niż suma jego poszczególnych etapów.
Przy znacznie mniejszym wysiłku możesz dowiedzieć się, jakie firmy rzemieślnicze w Twojej okolicy otworzą na malowanie elewacji. Skorzystaj z naszej bezpłatnej i niezobowiązującej usługi wyceny - w ciągu kilku dni otrzymasz kilka ofert od rzemieślników z Twojego regionu, oczywiście bez konieczności prowizji lub zakupu.

Malowanie błędu na elewacji: zła lub za mało farby elewacyjnej

Istnieją mineralne i organiczne farby elewacyjne. Farby czysto mineralne silikatowe doskonale sprawdzają się na podłożach mineralnych, takich jak tynki cementowo-wapienne, kamień, beton czy włóknocement. Nie nadają się do tworzyw sztucznych, drewna, metalu i gipsu, a ich obróbka jest bardzo wymagająca.
Częściowo organiczna emulsja silikatowa jest łatwiejsza w obróbce, ale nie powinna być malowana również na podłożach gipsowych. Przeczytaj więcej o czystej farbie silikatowej w porównaniu z farbą silikatową. Farba emulsyjna silikatowa.

Farby emulsyjne do elewacji nadają się do prawie każdej powierzchni, w tym płyt gipsowo-kartonowych i płyt gipsowo-kartonowych. Wiele z nich zawiera biocydy zapobiegające rozwojowi pleśni, mchu lub alg na elewacji. Jeśli tego nie chcesz, musisz zwracać szczególną uwagę na składniki.

Farby na bazie żywicy silikonowej to również coś pomiędzy farbą mineralną a organiczną. Warianty z tzw. Efekt lotosu jest odporny na wodę i zabrudzenia, a szczególnie dobrze nadaje się do elewacji o dużym obciążeniu (e. B. odpowiedni ze względu na zanieczyszczenie powietrza lub pogodę. Nie przylegają jednak do metalu i drewna. Tutaj znajdziesz porównanie farb krzemianowych i żywic silikonowych do farb elewacyjnych.

Wymagana ilość farby zależy od chłonności podłoża. W przypadku bardzo chłonnych tynków należy obliczyć co najmniej 200 ml farby na m². W przypadku wielu kolorów wymagane lub zalecane są dwie warstwy - w tym przypadku podwójna kalkulacja. Zamiast oddzielnego podkładu można również użyć rozcieńczonej farby (dodać 10-15% wody) do gruntowania w celu optymalizacji przyczepności i chłonności podłoża.

Jeśli kupisz za dużo farby emulsyjnej, nieotwarte opakowania możesz zwrócić później. Jednak czysta farba silikatowa jest świeżo wymieszana przed obróbką i nie może być później przechowywana.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here