Kolory Feng Shui: z zielonym, czerwonym i złotym wszystko płynie ”,

Ważny element Feng Shui: bagua

Nauka Feng Shui stosowana jest w domu w oparciu o tzw. plan Bagua. Istnieją dwie wersje: trzydrzwiowa bagua i kompasowa bagua. Nie można ich łączyć. W obu przypadkach mówi się jednak o podziale przestrzeni na domy, które są reprezentatywne dla pomocnych przyjaciół, kariery, dzieci, partnerstwa, sławy, bogactwa, rodziny, wykształcenia i wiedzy.
Pod koniec XX. Trzydrzwiowa bagua, opracowana w XIX wieku, zakłada się, że każdy człowiek inaczej postrzega pomieszczenie i może uczynić go swoim własnym siłownią i lustrem osobowości. Dlatego na rzucie mieszkania lub domu układany jest plan z dziewięcioma równymi prostokątami, dzięki czemu ściana z głównymi drzwiami wejściowymi ma prostokąty "Kariera", "Wykształcenie/Wiedza" i „Pomocni ludzie „Zbiegi okoliczności. Pozostały podział pomieszczeń następuje automatycznie.
Kompas bagua opiera się na połączeniu elementów z jednym lub dwoma z ośmiu punktów kardynalnych. Zakłada, że ​​wszystkie punkty kompasu mają własną energię chi, która jest wspierana i ulepszana przez przypisane im elementy i kolory Feng Shui. Aby użyć kompasu bagua, umieść mapę domów na planie domu i sprawdź, gdzie jesteś na północy, południu, wschodzie i zachodzie. Następnie dostosuj plan do orientacji swojej przestrzeni życiowej i przenieś domy we wskazanym kierunku.

Trendy w życiu Feng Shui: Podstawowe zasady harmonijnego domu Jak urządzić swój dom zgodnie z podstawowymi zasadami Feng Shui i żyć zrelaksowany, dowiesz się tutaj.

Jaki wpływ na nasze samopoczucie mają kolory według Feng Shui??

Po podziale Twojego domu Begua, chodzi o kolorystykę Feng Shui. Ponieważ kolory Feng Shui przypisane do każdego elementu intensyfikują działanie elementu zarówno w pozytywie, jak i w negatywie. Kombinacjom kolorystycznym można przypisać nawet szczęście lub pecha. Łączenie odpowiednich kolorów i materiałów ma zatem pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, harmonię, nastrój i szczęście.
Kolory Feng Shui można również dostosować do pory roku. Z wyjątkiem elementu metalowego wszystkie elementy posiadają kolory. Pomagają one chi utrzymać płynność wiosną, latem, jesienią i zimą - lepiej niż robią to już podstawowe kolory dla każdego elementu. Ponieważ ściany i tapety nie mogą być tak łatwo zmieniane w zależności od pory roku, radzimy pokryć sezonowe kolory Feng Shui przedmiotami dekoracyjnymi: zasłonami, poduszkami, obrazami, objets d'art lub wazonami z kwiatami. Ponieważ nauka Feng Shui nie jest związana ze stylem umeblowania, można ją również wdrożyć w stylu industrialnym. Lub w mieszkaniu higienicznym. Lub w shabby chic.

Morela: Ten kolor jest najbliższy energii ziemi, dzięki czemu zapewnia komfort i ciepło w Twoim domu.
Beżowy: Beż dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami Feng Shui. Ton ziemi oznacza długowieczność i tworzy połączenia z bogactwem i dobrymi relacjami.
Niebieski: Niebieski wnosi do domu uspokajającą i harmonijną atmosferę. Ulubiony kolor Niemców symbolizuje lojalność, troskę, pracowitość, niezłomność, wiarę i solidność. W Feng Shui kolory żywiołu wody oznaczają wolność, spokój i świeżość - dlatego ciepłe pomieszczenia można schłodzić niebieską ścianą. Sezonowe odcienie niebieskiego żywiołu wody to: fioletowo-niebieski na wiosnę, akwamaryn latem, benzynowy błękit na jesień i granatowy na zimę.

Kolor niebieski, który jest bardzo popularny w tym kraju, oznacza lojalność, troskę, wiarę i wiarygodność.

Zdjęcie: iStock / ben-bryant

Brązowy: Brązowy kolor szybko wygląda na staromodny i staromodny, ale według Feng Shui oznacza autentyczność, bezpieczeństwo, praktyczne usposobienie i stabilność. Kolor yin elementu drewna symbolizuje między innymi połączenie z przeszłością i może pomóc zdezorientowanym, zdezorientowanym ludziom uspokoić się. Jeśli jesteś już ostrożnym typem, nie powinieneś używać dużo brązu w swoim mieszkaniu, ponieważ może cię to sparaliżować.
Żółty: Kolor ziemi oznacza tolerancję, kontrolę, cierpliwość, dobry humor i mądrość. Ma działanie zbierające i stymulujące energię psychiczną, dzięki czemu może pomóc w walce z depresją i lękiem. Żółty pobudza również apetyt i dlatego doskonale nadaje się jako farba ścienna do kuchni. Sezonowe żółte odcienie w elemencie ziemi to: wanilia na wiosnę, cytrynowożółty na lato, kukurydziany jesienią i lodowożółty na zimę.
Szary: Osoby niespokojne nie powinny otaczać się szarymi przedmiotami, ponieważ metalowy kolor symbolizuje depresję, niepokój i samozaparcie. Formalny, chłodny charakter koloru szarego dobrze komponuje się z codzienną pracą – np. jako kolor do stroju na rozmowę kwalifikacyjną.

Żywe trendy Słoneczne i cytrynowo świeże: żółte ściany do każdego pomieszczenia Żółty kolor ma działanie witalizujące i poprawiające nastrój. Pokażemy Ci, jak możesz zintegrować wesoły kolor ze swoim domem.

Złoto: W nauczaniu Feng Shui złoto oznacza moc słońca, niezniszczalność, luksus, szczęście - ale także próżność i biżuterię. Metalowy pierwiastek sprzyja koncentracji i dodaje witalności. Stosowane w małych dawkach złoto zwiększa pole energetyczne w pomieszczeniu. Jednak zbyt wiele jest przytłaczających.
Zielony: Kolor Yin zapewnia równowagę, spokój i harmonię. Ale bądź ostrożny: zbyt dużo zieleni powoduje zatrzymanie zamiast spokoju. Z drugiej strony w połączeniu z czerwienią kolor z elementu drewna sprzyja wzrostowi. Zielony może mieć działanie wspomagające przy chorobach psychicznych i ogólnie pomagać w środowisku medycznym. W szczególności szmaragdowa zieleń działa pobudzająco i ożywiająco na nasz organizm. Jednak w pomieszczeniu o zielonych ścianach nie należy umieszczać roślin w pomieszczeniach. Nawiasem mówiąc, sezonowe odcienie zieleni to: majowa zieleń na wiosnę, turkusowa zieleń latem, oliwkowa zieleń na jesień i jodłowa zieleń na zimę.
Jasny niebieski: Pobudzona energia w umiarkowanym przepływie wprowadza do Twojego domu jasnoniebieski. Kolor elementu drewnianego jest odpowiedni do tego, aby małe pomieszczenia wydawały się większe.

Purpurowy: Od delikatnej lawendy po mocny fiolet, ten odcień tworzy przytulną, towarzyską atmosferę i stymuluje aurę. Ten kolor elementu ognia stymuluje serdeczność dzięki zaledwie kilku akcesoriom w pokoju. Fiolet hamuje apetyt i dlatego mniej nadaje się do kuchni lub jako dekoracja ścienna do jadalni.
Ochra: Uważaj na zbyt dużo ochry w pokoju, tworzy to przytłaczającą atmosferę - nawet jeśli kolor faktycznie oznacza długowieczność. Używany z rozwagą, ten kolor pierwiastka ziemi skupia się i łagodzi, a także zapewnia lepszą koncentrację.
Pomarańczowy: Kolor pomarańczowy wnosi do życia konstruktywną energię i szczęście. Kolor ognia zachęca do aktywności towarzyskich, poprawia nastrój i zapewnia relaks w ciemniejszych miejscach. Dodaje siły i wytrzymałości, aktywuje własną energię organizmu i może stymulować energię seksualną.

Ochra oznacza długowieczność i koncentrację. Jednak ten kolor należy dobrać ostrożnie.

Zdjęcie: iStock / Chandlerphoto

Różowy: Atmosfera w różowym pokoju jest wesoła i młoda. Różowy jest czasem modny, a czasem absolutnie nie - dlatego kolor ognia jest wymieniany jako kolor modowy wśród kolorów Feng Shui.
Purpurowy: Wiele wieków temu fiolet był uważany za kolor szczęścia. Z tym kolorem żywiołu wody wiąże się lojalność, wysokie ideały moralne, prawda i miłość. Fiolet jest uważany za kolor matematyków, poetów i myślicieli, filozofów i wizjonerów.
Różowy: Komfort i relaks łączą się w kolorze różowym. Mówi się, że kolor ognia ma działanie lecznicze, uspokajające i rozjaśniające nastrój. Może także dlatego, że oznacza matczyną miłość.

Czerwony: Feng Shui łączy czerwień ze szczęściem, miłością, wzrostem, mocą, pasją, siłą, dynamizmem i radością. Kolor ognia nie jest zatem odpowiedni dla szczególnie emocjonalnych osób, promieniuje zbyt dużą energią i może powodować kłopoty. Ogólnie rzecz biorąc, czerwony powinien być używany tylko w pomieszczeniach, w których jesteś aktywny. Może też pomóc, gdy poczujesz się samotny, ponieważ czerwień o działaniu rozgrzewającym i stymulującym daje siłę naszej duszy i pozwala działać przyszłościowo. Sezonowe odcienie czerwieni w żywiole ognia to: koral na wiosnę, malina latem, pomidor na jesień i wino czerwone zimą.
Czarny: Kolor czarny symbolizuje pieniądze i władzę, ciszę, godność, szacunek i prestiż. Zbyt duża ilość tego koloru elementu wody w mieszkaniu sprawia jednak, że wszystko wygląda trochę ponuro i tworzy ponury nastrój. Z drugiej strony pojedyncze czarne przyciągające wzrok wyglądają elegancko i elegancko.
Srebro: Kolor Feng Shui oznacza przejrzystość, lekkość i wolność. Kolor metalu wygląda fajnie i powściągliwie, dzięki czemu można go dobrze łączyć z innymi kolorami.

Podczas gdy czerwień promieniuje szczęściem, siłą i pasją, czerń symbolizuje godność, szacunek i prestiż. W połączeniu z brązem pokój działa uspokajająco.

Zdjęcie: iStock / rilueda

Turkus: Turkus wnosi do mieszkania pozytywny relaks połączony z ożywieniem. Kolor jest zbliżony do drewna chi i należy do obszaru yin. Turkus jest również wymieniany jako letni kolor elementu drewna.
Biały: Zbyt dużo bieli w domu nie jest dobre, ponieważ uniemożliwia formułowanie i reprezentowanie jasnych poglądów - ale jednocześnie daje pole myśli do rozwinięcia. Ustawienie wszystkiego na biało powoduje więcej zamieszania i chaosu w twojej głowie niż spokój i spokój. Kolor metalu należy do kategorii zasady Yang.

Kolory Feng Shui dla każdego pomieszczenia: tak chi przepływa przez Twój dom

Aby móc optymalnie wykorzystać efekt kolorów Feng Shui, istnieją porady dotyczące projektowania kolorów dla większości pomieszczeń. Pamiętajmy jednak, że nie tylko kolory Feng Shui decydują o przepływie Chi, ale także ułożenie ścian, mebli, narożników, zlewów, pieców i luster.
Przedpokój i strefa wejściowa: Spektrum kolorów elementu ognia zapewnia ciepłe powitanie.
Salon: Mocna morela na ścianach może zapewnić ciepło. Kolory Feng Shui z elementów ziemi i drewna generalnie bardzo dobrze sprawdzają się w salonie. Obrazy w mocnych żółtych odcieniach stanowią idealne akcenty. Strefę relaksu w salonie można również wyposażyć w elementy w metalicznym kolorze.
kuchnia: Równowaga między ogniem a wodą pozwala na przepływ chi w Twojej kuchni.
Spiżarnia: Pod względem kolorów Feng Shui spiżarnia wpada w żywioł ziemi.
Jadalnia: Jadalnia powinna być uziemiona i przytulna dzięki kolorom Feng Shui z żywiołu ziemi.

Żółty kolor stolca pobudza apetyt.

Zdjęcie: iStock / Scovad

Przestrzeń robocza: Ściana w delikatnym żółtym kolorze zapewnia dobrą atmosferę pracy. Coś ochry również promuje zdolność koncentracji. A kiedy robi się stresujący, powinieneś zobaczyć zielony. W badaniu wszystkie kolory Feng Shui z elementu ziemi mają swoje własne. W połączeniu z wodnymi i metalowymi elementami możesz stworzyć domowe biuro w idealnym przepływie chi. Przede wszystkim kącik spotkań w Twoim gabinecie powinien być poświęcony metalowemu elementowi.
Łazienka i toaleta gościnna: Jasnoniebieski to kolor, dzięki któremu Twoja łazienka i toaleta dla gości są przyjazne i płynne. Kolor drewna wnosi pobudzoną energię do pomieszczeń bez okien i zapewnia większą jasność. Odpowiednie są również wszystkie kolory Feng Shui z elementu wody.
Sypialnia: Zaprojektuj sypialnię w tonacji jasnej moreli, która zapewni Ci ciepło i przytulność. W żadnym wypadku kolor nie powinien zmienić się na pomarańczowy. Kolor yang byłby zbyt mocny dla projektu ściany w sypialni. Brąz i beż to kolory, które dobrze komponują się z morelami, ponieważ zapewniają relaks i wyciszenie. W sypialni należy zastosować kolory Feng Shui z elementów drewna i ziemi. Z drugiej strony osoby, które mają problemy ze snem, mogą przeciwdziałać swojemu cierpieniu pastelowym błękitem. Uwaga: jeśli masz problemy z wstawaniem rano z łóżka lub cierpisz na depresję, trzymaj się z daleka od tego koloru.
Żłobek: W pokoju dziecięcym dominują kolory ognia Feng Shui oraz kolor turkusu, co powinno sprzyjać rozwojowi. Turkusowe plamy koloru i biała ściana doskonale nadają się do wystroju pokoju dziecięcego. Dziecko może później przymocować do białej ściany kolorowe obrazki, których kolory będą kolidować z turkusowymi elementami wzoru. W ten sposób można złagodzić efekt energetyczny białej ściany.

Nawet bez okna łazienka ma pozytywny efekt dzięki niebieskim odcieniom.

Zdjęcie: iStock / sl-f

Kolory Feng Shui według punktów kardynalnych i elementów

Aby uzyskać przegląd głównych punktów kompasu Bagua, przypisanych elementów, ich materiałów, kształtów, kolorów Feng Shui i obszarów życia, na które mają wpływ, podsumowaliśmy w tabeli najważniejsze dla Ciebie rzeczy:

Niebo-
materiał elementu kierunkowego
i kształt kolory obszar życia
środek Ziemia sizal, piasek,
Ceramika, glina,
prostokątny,
Czeki
Żółty, ochra,
Morelowy, beżowy
Chi tajski,
Na zdrowie
Północny zachód metal granit, metale,
okrągły, owalny
Szary biały,
Złoto Srebro
Ważni przyjaciele,
Pomoc
północ woda Lustro, szkło,
płynnie,
falisty,
nieregularny
Fioletowo-niebieski,
czarny
Przepływ życia
i kariera
Północny wschód Ziemia sizal, piasek,
Ceramika, glina,
prostokątny,
Czeki
Żółty, ochra,
Morelowy, beżowy
Znać siebie-
realizacja
wschód drewno bambus,
bawełna,
Papier, len,
Konopie, pionowe
Paski
Zielony, jasnoniebieski,
turkusowy, brązowy
rodzina,
Na zdrowie
południowy wschód drewno bambus,
bawełna,
Papier, len,
Konopie, pionowe
Paski
Zielony, jasnoniebieski,
turkusowy, brązowy
bogactwo,
Finanse,
dobrobyt
południe Ogień Plastikowe, lekkie,
Skórzany, trójkątny,
w kształcie gwiazdy, spiczasty
czerwony pomarańczowy,
Różowy, różowy, fioletowy
Autoprezentacja,
Reputacja i sława
południowy zachód Ziemia sizal, piasek,
Ceramika, glina,
prostokątne, diamenty
Żółty, ochra,
Morela
Związki międzyludzkie,
przed
zachód metal granit, metale,
okrągły, owalny
Biały, szary,
Złoto Srebro
Projekty kreatywne,
dzieci

Które kombinacje kolorów i wzorów Feng Shui są dobre, a które niekorzystne??

Urządzając swój dom, upewnij się, że pięć elementów współgra ze sobą w każdym pomieszczeniu. Jeśli masz za dużo elementu, zmniejsz go lub zwiększ pozostałe. Niektórych kolorów nie należy stosować zbyt często i na dużej powierzchni pomieszczenia. Obejmuje to biały i zielony. W białym pokoju ludzie nie mogą się uspokoić. Jednak nie wszystkie białe są takie same. Nigdy nie wybieraj zimnej, ostrej bieli. Lepiej wybrać złamaną biel. Z kolei w całkowicie zielonym pokoju ludzie zatrzymują się.
Dla przepływu energii w domu lepiej nie łączyć następujących kolorów Feng Shui: dwa odcienie niebieskiego i jeden odcień czerwieni, dwa odcienie czerwieni i jeden odcień bieli, dwa odcienie bieli i jeden odcień zieleni, dwa odcienie zieleni z jednym odcieniem żółtego lub dwa odcienie żółtego z jednym odcieniem niebieskiego.
Zwłaszcza jeśli Twój dom jest ustawiony pod kątem lub z punktu widzenia doktryny Feng Shui ma inną wadę konstrukcyjną, na przykład sypialnię i łazienkę połączoną z łazienką, powinieneś zwrócić większą uwagę na idealne kombinacje kolorystyczne:
Następujące kolory Feng Shui łączą się ze sobą na szczęście i dlatego można je bardzo dobrze stosować razem: czarny i biały, fioletowy i złoty, fioletowy i srebrny, a także czerwony i złoty. Dobre połączenia kolorów Feng Shui to również: dwa odcienie niebieskiego z jednym odcieniem zieleni, dwa odcienie brązu z jednym odcieniem czerwieni, dwa odcienie czerwieni z jednym odcieniem żółtego, dwa odcienie żółtego z jednym odcieniem bieli i dwa odcienie bieli z jednym odcieniem niebieskiego. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here