Okno właściwości,

Dlaczego powinieneś mieć oko na swoje okna

Co mają ze sobą wspólnego okna i lodówki lub lampy sufitowe?? Należą do tych rzeczy w domu, które są używane na co dzień, ale rzadko są pielęgnowane lub konserwowane. Jeśli widok przez okno stanie się zbyt pochmurny, szyby co najwyżej raz polerujemy na wysoki połysk.

Okno © Frank Boston, stock.cegła suszona na słońcu.com

Łączy je jednak jeszcze jedno: potencjał optymalizacyjny, który wykracza daleko poza oszczędności finansowe. Warto przyjrzeć się bliżej oknom - zwłaszcza jeśli są starsze i nigdy nie były wymieniane ani odnawiane.

Nowoczesne okna: zimno nie ma szans

Zalety w szczegółach

 • Oszczędność kosztów
  Według Niemieckiej Agencji Energetycznej (dena) około 85 procent całkowitego zapotrzebowania gospodarstw domowych na energię jest potrzebne na ogrzewanie i ciepłą wodę. "Dzięki profesjonalnej modernizacji i zastosowaniu nowoczesnej technologii budowlanej można zmniejszyć zapotrzebowanie na energię nawet o 20 procent", kontynuuje dena. Technologia budowlana rozwinęła się w ostatnich latach ogromnie: w porównaniu z istniejącymi budynkami nowe budynki zużywają obecnie średnio jedną trzecią energii.

  Oczywiście ma to związek z izolacją i architekturą całego domu lub mieszkania. Okna odgrywają jednak kluczową rolę: dom energooszczędny na nic się nie zda, jeśli ciepło ucieka przez nieszczelności i jednocześnie wciąga zimne przeciągi z zewnątrz do domu.

 • Wymiana okien: Koszty zwracają się dzięki oszczędnościom
 • Komfort życia
  „Mój dom to mój zamek”: Chcesz czuć się komfortowo w domu. Jednak w porównaniu do średniowiecznych zamków komfort życia jest dziś znacznie większy. Kształty okien i kolory ram mogą być wykorzystane jako elementy wystroju do zaprojektowania mieszkania według własnych, indywidualnych życzeń. Ze względu na dużą liczbę dostawców wyobraźnia w tym zakresie nie ma prawie żadnych ograniczeń. W przypadku nowych lub remontowanych okien przeciągi to już przeszłość.

  W dzisiejszych czasach inteligentne rozwiązania umożliwiają nawet połączenie ogrzewania i okien w celu oszczędzania energii i osiągnięcia optymalnego klimatu dobrego samopoczucia: po otwarciu okna ogrzewanie automatycznie się wyłącza. Obawy, że wilgoć i pleśń mogą przedostać się do mieszkania przez okna termoizolacyjne, były w przeszłości z pewnością uzasadnione. Problemy zostały jednak od dawna rozpoznane i w większości przypadków można ich uniknąć, jeśli specjalistyczna firma i mieszkańcy uwzględnią indywidualne uwarunkowania budynku.

 • aż do 30% zapisać

  Firmy specjalizujące się w oknach
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w oknach, porównaj oferty i zaoszczędź.
 • Wzrost wartości
  Renowacje okien lub montaż nowych okien prowadzą do dwukrotnego wzrostu wartości nieruchomości. W krótkim okresie, w zależności od ilości okien i stanu budynku, trzeba poczynić inwestycje. Jednak w perspektywie średnio- i długoterminowej koszty zamortyzują się: Z jednej strony modernizacja pozwoli na unowocześnienie budynku w najnowszą technologię okienną.

  Jeżeli planowana jest sprzedaż lub wynajem, środek ma pozytywny wpływ na wynegocjowaną cenę. Pozytywny aspekt w zakresie kosztów energii jest jeszcze większy. Koszty dodatkowe już dawno przekształciły się w „drugi czynsz” i można założyć, że ceny energii będą nadal rosły w przyszłości. Ten rozwój można zatrzymać dzięki wydajnej technologii okiennej.

 • Obniż koszty energii pomimo rosnących cen
 • Przyczyny środowiskowe
  Nie przewyższać pieniędzmi, ale zawsze wart więcej niż myśl, jest aspekt środowiskowy. Obecnie właściciele i najemcy mają do dyspozycji wiele możliwości ograniczenia lub uniknięcia wytwarzania i emisji substancji szkodliwych dla klimatu. Najtańsze i najbardziej przyjazne dla środowiska ogrzewanie to nadal takie, które nie jest potrzebne w pierwszej kolejności.

  Szczególnie ważna jest interakcja między grzejnikami a oknami, ponieważ często znajdują się one w tym samym miejscu. Jeśli część ogrzanego powietrza grzewczego ucieka metr dalej przez nieszczelne szczeliny okienne, jest to nie tylko strata pieniędzy, ale także strata energii kosztem środowiska.

 • Łatwy dostęp
  Okna idealnie nadają się do prac remontowych i modernizacyjnych. Z reguły są łatwo dostępne, nie są wbudowane ani ustawione w szeregu i można je wymienić lub ułożyć przy niewielkim wysiłku. Z pewnością wskazane jest uwzględnienie całego bilansu energetycznego budynku i przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w domu en bloc. Jeśli jednak nie jest to możliwe ze względów organizacyjnych lub kosztowych, renowacja okien jest dobrym sposobem na zwiększenie efektywności energetycznej bez większych dalszych modyfikacji.

  WSKAZÓWKA

  Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny okien i zaoszczędź do 30 procent
  Wskazówka: Renowacja lub modernizacja okien zmienia klimat wnętrza mieszkania. Dlatego przed rozpoczęciem działania należy omówić ten aspekt z wyspecjalizowanymi firmami wykonującymi prace. Mogą dostarczyć ważnych informacji, na przykład na temat wentylacji (patrz również rozdział dotyczący prawidłowej wentylacji) lub dalszych zalecanych kroków w renowacji budynku.
 • Ochrona przed włamaniem
  „Sprawcy podważyli uchylone okno i wdarli się do mieszkania. „Czy to zdanie brzmi znajomo?? Przecież często można o tym przeczytać w gazecie: około 80 procent włamań ma miejsce przez okna lub drzwi balkonowe, na przykład na balkonie lub tarasie.

  Ochrona antywłamaniowa: Nowoczesne okna mają dobrą ochronę antywłamaniową

  Okna antywłamaniowe nie dają gwarancji, że ktoś się nie włamie. Faktem jest jednak, że większość włamywaczy wybiera drogę najmniejszego oporu. Z ich punktu widzenia minuta więcej wysiłku oznacza minutę więcej, w której można ich odkryć i złapać. Po co narażać włamywaczy na to ryzyko, skoro inne okna można wybić w kilka sekund??

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here