Ościeże okien i drzwi

Mostki termiczne na oknach i drzwiach – zło konieczne

Zainstaluj poprawnie Windows © Halfpoint, fotolia.com

Przy przejściu z jednego elementu na drugi trudno uniknąć mostków termicznych. Dotyczy to w szczególności przejścia od ściany do okna lub drzwi. Niemniej jednak oczywiście nikt z tego powodu nie będzie chciał się obejść bez okien i drzwi w swoim domu. Rozwiązanie problemu leży raczej w prawidłowej izolacji ościeży.

Słabym punktem jest staw

Każde okno i każde drzwi mają spoinę na styku ościeżnicy i muru, która z reguły jest już trochę zakryta tynkiem zewnętrznym. To nie wystarczy do ochrony termicznej. Duże ilości energii mogą zatem stale odpływać w tym słabym punkcie starych budynków.

Unikaj mostków termicznych na oknach i drzwiach

Ościeża okien i drzwi to często także szczelina w elewacjach, które są następnie optymalizowane termicznie za pomocą izolacji rdzenia. W zależności od tego, jak wnęka biegnie za zewnętrzną powłoką ściany, wdmuchiwane materiały izolacyjne nie mogą dotrzeć do stropów. Dlatego należy sprawdzić, czy w tym przypadku należy podjąć dalsze działania izolacyjne w obszarze drzwi i okien.

Zakryj złącze materiałem izolacyjnym

Podczas izolowania ościeży okiennych i drzwiowych materiał izolacyjny mocowany jest wewnątrz ościeża. Izolacja powinna zakrywać spoinę o co najmniej trzy centymetry.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here