Jesienna dekoracja okien: wszystko, ale ponure ”,

Rękodzieło zrób sam jesienny wieniec: 10 najlepszych majsterkowiczów Zdjęcia wątku rękodzieła: 6 pięknych majsterkowiczów na jesień Dekorowanie Najpiękniejsze pomysły na dekorację stołu na jesień

Do swoich jesiennych dekoracji na oknie zabierz od natury tylko to, czego potrzebujesz. Proszę nie odcinać po prostu szyszki jagód „na wszelki wypadek”, który później ląduje w śmietniku – bo mógłby być pyszną przekąską dla ptaków. Ostrożnie zabierz bezpłatną dekorację z natury i wyjaśnij to również swoim młodym pomocnikom - ponieważ szczególnie dzieci mają dużo zabawy, wybierając się na wyprawę kolekcjonerską po wspaniałe ozdoby okienne jesienią. W zamian możesz zaoferować domowe ziarno dla ptaków na jednym ze swoich drzew lub założyć dom dla jeży w swoim ogrodzie. Zajęcia te są również dobrą zabawą dla całej rodziny, a dzieci dowiadują się wiele o zwierzętach w naszym bezpośrednim sąsiedztwie.

Jeśli nie chcesz szukać jesiennych dekoracji w przyrodzie, możesz po prostu kupić teraz zdjęcia okien na jesień z Amazon.

Jesienne dekoracje okienne z natury

Kasztany, orzechy, lampiony, małe jabłka, szyszki czy listki – jeśli uważnie przechadzasz się po świecie, tuż przy drodze znajdziesz wiele podstawowych elementów dekoracyjnych. Motto „Odpicuj mi dekorację okien” brzmi: jeśli znudzi Ci się brąz kasztanów, szyszek i orzechów, po prostu spryskaj je w wybranym przez siebie kolorze. Lub możesz zrobić coś kreatywnego z kasztanami, aby przyciągać wzrok.

Jesienne liście są naturalnie kolorowe. Łatwo je wysuszyć w dużej księdze - lub póki są elastyczne, można je wykorzystać do owijania dekoracji. Na przykład z cienkim drutem wokół kieliszków do wina lub lampionów.

W kilku prostych krokach możesz zamienić nudny kieliszek do wina z suszonymi liśćmi w prawdziwą atrakcję na parapecie. 

Zdjęcie: living4media / Strauss, Friedrich

Udekoruj parapet na jesień

Parapety lub parapety znacznie zwiększają możliwości dekoracji okien. Można na nim ułożyć odpowiednie małe pejzaże. Oto podstawowy pomysł, który możesz indywidualnie modyfikować za pomocą istniejących elementów dekoracyjnych.

Z pomocą naturalnych elementów w mgnieniu oka stworzysz małe krajobrazy na parapecie. W świetle świec ten pomysł na dekorację staje się atrakcją! 

Zdjęcie: living4media / Manduzio, Matteo

Czego potrzebujesz do tego:

  • mech
  • Folia spożywcza
  • Wazony w różnych rozmiarach, ale najlepiej w tym samym kolorze
  • Gałęzie o pstrych liściach
  • Świece lub świeczniki na tealighty
  • Jesienne elementy według gustu i tego, co tam masz: np. suszone pomarańcze, małe jabłka, kwiaty lampionów, kasztany, orzechy

Tak to działa:

Przykryj parapet lub parapet, który ma być ozdobiony folią spożywczą, aby chronić go, zwłaszcza jeśli jest to parapet z marmuru, przed brzydkimi plamami i wilgocią. Rozłóż wazony wokół półki, aby spróbować. Dobrą aranżacją byłoby postawienie wyższego wazonu pośrodku i rozłożenie dolnych asymetrycznie tak, aby wazony stały na całej szerokości parapetu. Gdy tylko spodoba Ci się ułożenie wazonów, umieść świeczniki na tealighty z tealightami między wazonami. Upewnij się, że świece nie są zbyt blisko ściany lub zasłon. Teraz włóż świeżo ścięte gałązki do odpowiednich wazonów i napełnij je wodą w jednej trzeciej. Ułóż wokół niego zebrany mech. Następnie rozłóż resztę dekoracji na mchu do smaku. 

Potpourri: klasyk na jesień! Cudownie pachnącej jesiennej mieszanki nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu.

Zdjęcie: living4media / Nilsson, Pepe

Suche naturalne materiały

Możesz śmiało pozostawić do wyschnięcia owocowe główki kwiatów lampionu i wykorzystać je ponownie w nadchodzącym roku. Suszone pomarańcze, których już nie chcesz jeść, całe lub w plastrach, a następnie przywiązane do sznurka na haczyku, aby jesienią stworzyć wiszącą dekorację okna. Plasterki jabłek, którymi chcesz ozdobić okna najlepiej suszyć w piekarniku w niskiej temperaturze. 
Wskazówka: Posmaruj plastry pomarańczy pachnącym olejem – od razu będziesz mieć odświeżacz do pokoju. Lub stwórz potpourri!
Nowy sezon powinien również przenieść się na stół jadalny? W takim razie daj się zainspirować do jesiennej dekoracji stołu!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here