Nieruchomość wakacyjna: znajdź, sfinansuj i ciesz się ”,

Nieruchomości wakacyjne nie tylko wróciły do ​​​​mody od czasu pandemii korony. Liczba noclegów w obiektach wakacyjnych stale rosła w ostatnich latach: 30 mln udzielonych noclegów w 2009 roku, 48 mln w 2019 roku. Szczególnie popularne są lokalizacje nad morzem, takie jak Sylt, ale także miejsca w górach i nad jeziorami. Mathias Wahsenak wyjaśnia w podcaście, gdzie można kupić najdroższe domy wakacyjne w Niemczech i gdzie można spełnić swoje marzenie za trochę mniej pieniędzy.

Szczególnie ważna rada: nieruchomości wakacyjne nie są opłacalne dla inwestycji krótkoterminowych lub dla spekulantów. Powinieneś więc mieć pewność, że na dłuższą metę nadal możesz sobie pozwolić na dom wakacyjny. Specjalista ds. finansów i prawa Noelani Waldemeier wie w jakim stopniu można opłacalnie wynająć domy wakacyjne, a jednocześnie samemu z nich korzystać i co dalej można odliczyć od podatku. 
 

W tym odcinku HAUSFREUNDE Gaby Miketta, redaktor naczelna magazynu DAS HAUS, i jej koleżanka Noelani Waldenmaier, szefowa działu pieniędzy i prawa, rozmawiają z Mathiasem Wasenackiem, dyrektorem zarządzającym LBSi Ost w Poczdamie.

Zdjęcie: DAS HAUS Więcej odcinków podcastów Wskazówki dla gospodarstw domowych Odcinek podcastu 19: Jak oszczędzać energię elektryczną, wodę i energię grzewczą Oszczędności i finanse budynków? Podcast o konserwacji ogrodu, odcinek 21: Ogrodnictwo bez chemikaliów, które są szkodliwe dla środowiska

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here