Gotowe masy poziomujące z tuby”,

Szybkie rozwiązanie: gotowe masy poziomujące z tuby

Putty należy do Podstawowy sprzęt do majsterkowania i znajduje zastosowanie w różnorodnych pracach renowacyjnych - m.in.B. do napraw w murze, drewnie lub betonie lub do wygładzania, fugowania, wypełniania lub montażu. Oprócz klasycznych produktów do mieszania, tuby z tzw Gotowa szpatułka dostępnych, które cieszą się coraz większą popularnością i oferują wyraźne korzyści dla niektórych użytkowników. W tym artykule poznasz różnice i Zalety gotowej szpachli wiem z tuby w porównaniu do jej odpowiednika do mieszania i dla jakich obszarów zastosowania interesujący jest gotowy wypełniacz.

Wypełniacz należy do każdego gospodarstwa domowego. Praktyczną alternatywą są innowacyjne produkty, takie jak gotowy do użycia wypełniacz z tuby. © magazyn.cegła suszona na słońcu.com

Konwencjonalna szpatułka do mieszania

Niezależnie od tego, czy jest to remont, czy nowy dom, wewnątrz czy na zewnątrz - masa szpachlowa jest stosowana wszędzie wokół domu. Na przykład przy wypełnianiu murów, naprawach ścian lub układaniu płytek. Podczas gdy masa wyrównująca na bazie tynku jest stosowana we wnętrzach, masa wyrównująca na bazie cementu jest stosowana na zewnątrz. Co łączy wszystkie te warianty: należy je wymieszać z wodą. Zawsze należy upewnić się, że nie ma dużych grudek i że wypełniacz dobrze wiąże się z wodą. Poza tym musisz uzyskać odpowiednią konsystencję przetwarzania dla pożądanej aplikacji.

Wszystko to wymaga czasu i jest wyjątkowe nie zawsze łatwe do wdrożenia dla tych, którzy dopiero zaczynają remontować. Dodatkowo po wymieszaniu masz do dyspozycji tylko określone okno czasowe na obróbkę masy poziomującej, w trakcie którego masa może być odpowiednio obrabiana – tzw Żywotność, który zwykle trwa od 20 do 30 minut, ale zależy również od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura i wilgotność, a także może mieć różną długość w zależności od ilości wymieszanego materiału. Po upływie tego czasu wypełniacz zaczyna dokręcać i twardnieć.

Notatka: Tzw. pot life wskazuje czas, w którym wypełniacz może być przetwarzany. Okno czasowe zaczyna się od wymieszania materiału. Możesz sam wymieszać wypełniacz. Gotowy do użycia kit z tubki to szybkie i łatwe rozwiązanie © Khorzhevska, stock.cegła suszona na słońcu.chodź do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Gotowy do użycia wypełniacz z tuby - rozsądna alternatywa?

Zwłaszcza, gdy wszystko musi przebiegać szybko, małe i średnie rysy i pęknięcia w ścianach wymagają naprawy i/lub jako użytkownik masz niewielkie doświadczenie w majsterkowaniu Gotowy do użycia wypełniacz z tuby to rozsądna alternatywa być.

Prosto i szybko

Niezależnie od tego, czy podczas przeprowadzki, zmiany aranżacji czy remontu. Jeśli zostaniesz na dłużej, w ścianach pozostaną otwory i dziury po gwoździach lub na tapecie będą widoczne brzydkie pęknięcia. Gotowa szpachlówka umożliwia szybką aplikację, bez rozległych prac przygotowawczych. Praktyczne tuby umożliwiają wlanie gotowego do użycia wypełniacza bezpośrednio w uszkodzony obszar. Następnie powierzchnię można łatwo wygładzić szpachelką.

Różnorodne możliwości zastosowania

Gotowy do użycia wypełniacz z tuby został opracowany dla różnych obszarów zastosowań być. Oprócz klasycznego wypełniania dziur i pęknięć w ścianach, z.B. Dostępne są specjalne warianty tapet wiórowych, dzięki którym można również wymodelować charakterystyczną strukturę tapety tak, aby uszkodzone miejsca były później prawie niewidoczne.

Dziury i rysy w tapecie wiórowej można łatwo naprawić za pomocą specjalnej szpachli

Inne zostały opracowane do uniwersalnych napraw drewna lub do wypełniania rys w podłogach laminowanych i parkietach.

Do użytku w łazience dostępny jest również materiał wypełniający z rurki, za pomocą którego można np. wywiercić otwory i pęknięcia w płytkach lub bezpośrednio i łatwo łączyć płytki.

posługiwać się

Będziesz potrzebować szczegółowych instrukcji dotyczących nakładania masy szpachlowej z tuby? Tutaj możesz zobaczyć przykładowe zastosowanie gotowego wypełniacza do ściany.

Wymagany materiał

 • Gotowy wypełniacz do ściany lub. uniwersalny gotowy wypełniacz
 • szpachelka
 • Pędzel lub ściereczka
Gotowe do użycia masy poziomujące są teraz dostępne dla wielu różnych obszarów zastosowań, takich jak:.B. również do naprawy płytek lub fugowania w łazience © alexnikit, stock.cegła suszona na słońcu.com
 1. Usuwanie kurzu i innych cząstek

  Usuń kurz i inne cząsteczki z powierzchni za pomocą pędzla lub szmatki. Upewnij się również, że obszar, który ma być leczony, jest suchy. Dla lepszej przyczepności w razie potrzeby można lekko zszorstkować bardzo gładkie powierzchnie.

 2. Wypełnij uszkodzone obszary

  W kolejnym kroku można już przystąpić do wypełniania szpachlówką otworów i pęknięć po wierceniu lub gwoździu. W zależności od producenta zaleca się jednokrotne zagniatanie tuby przed użyciem. Gotową szpachlę wycisnąć prosto z tubki w uszkodzony obszar. Gotowe do użycia wypełniacze dzięki lekkiej konsystencji są łatwe w użyciu. Ponieważ jest to produkt gotowy do użycia nie musisz zwracać szczególnej uwagi na szybkie przetwarzanie (słowo kluczowe: czas życia). Po napełnieniu wygładzić powierzchnię szpachelką.

 3. zostaw do wyschnięcia

  W zależności od tego, jak gruby wypełniłeś wypełniacz, będzie całkowicie suchy po około 4-5 godzinach. W wyjątkowych przypadkach, jeśli wypełniłeś bardzo głębokie uszkodzenia (10 mm i więcej), proces suszenia może potrwać do 24 godzin. Następnie możesz kontynuować edycję obszaru i Z.B. z nową warstwą farby. Niektóre gotowe do użycia masy poziomujące są wystarczająco stabilne po utwardzeniu, że można wywiercić nowy otwór bezpośrednio w naprawianym miejscu. Używane narzędzia można łatwo czyścić wodą.

Wskazówka: Dostępne są różne gotowe wypełniacze z tuby do różnych obszarów zastosowania, łazienki, ścian, a nawet drewna. Niektóre są nawet odporne na wiercenie po utwardzeniu - oznacza to, że można nawet wywiercić nowy otwór w już wywierconym otworze. Po wyschnięciu możesz po prostu pomalować naprawione obszary zgodnie z potrzebami © kontrastwerkstatt, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik po mieszankach poziomujących zapewniających doskonałe powierzchnie, szybkie naprawy i łatwy montaż

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here