Prefabrykowany garaż

Planuj i buduj prefabrykowane garaże

Jeśli zdecydujesz się na garaż prefabrykowany, koszty planowania i budowy są zwykle niższe niż w przypadku garażu masowego lub garażu dostawnego. Niemniej jednak istnieją różne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu nieruchomości. Obejmuje to między innymi przepisy budowlane w danym kraju związkowym lub umieszczenie na własnej nieruchomości.

Prefabrykowany garaż betonowy © eyecat, fotolia.com

Garaże prefabrykowane - wybór rodzaju garażu

Poszczególne garaże prefabrykowane różnią się głównie materiałem, tymczasem wybór konstrukcji oraz swoboda projektowania jest duża. Garaże prefabrykowane są niedrogim i szybkim w realizacji rozwiązaniem, zwłaszcza gdy garaż ma być budowany jako jedna konstrukcja. Budowniczowie mają do wyboru garaże betonowe, stalowe i drewniane, a także wiatę garażową. Każdy z tych typów ma zalety i wady. Garaże betonowe można szybko postawić dzięki dostawie w jednym kawałku, garaże stalowe można łatwo przenosić, a garaże drewniane lub wiaty garażowe wymagają jedynie bardzo ekonomicznych fundamentów.

Prefabrykowany garaż wybór materiałów: drewno, aluminium lub stal do 30% zapisać

Garaże tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warsztaty, porównaj oferty i oszczędź.

Wiele opcji projektowych

W zależności od dostawcy dostępne są również różne opcje projektowe. Od dłuższego czasu prosty pojemnik na dach płaski nie musi już być wybierany jako garaż prefabrykowany. Możliwe jest zróżnicowanie zarówno kształtu dachu, jak i projektu elewacji. Istnieje możliwość wyboru różnych okładzin ściennych zewnętrznych oraz dostosowania do wyglądu domu. Dalsze opcje dotyczą garaży ocieplonych i nieocieplonych lub konstrukcji bramy garażowej. Istnieje również możliwość łączenia garaży prefabrykowanych z dobudówkami, takimi jak pomieszczenia magazynowe lub warsztatowe.

Prefabrykowane garaże oferują wiele możliwości projektowych

Fundament garażu

Planując garaż prefabrykowany należy zauważyć, że garaż dostarczany jest przez producenta standardowo z górnej krawędzi terenu. Za fundamenty odpowiada właściciel budynku, alternatywnie niektórzy producenci proponują wykonanie tego zadania za dopłatą. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać fundament garażowy, możesz uzyskać od producenta garażu sprawdzone projekty typu, a następnie wykonać fundament w odpowiednim czasie, tak aby był gotowy w dniu montażu. Oprócz zgodności z wymiarami ważne jest również zachowanie wymaganej jakości betonu. Tylko w ten sposób można zagwarantować niezbędną nośność.

Tworzenie fundamentu © topshots, fotolia.com Wskazówka: Każdy, kto nie ma umiejętności lub doświadczenia w swoim rzemiośle, powinien pozostawić prace fundamentowe firmie budowlanej. Na budowie powinien być obecny co najmniej jeden doświadczony specjalista i towarzyszyć mu przy realizacji. Podkład musi pasować do garażu

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny warsztatów i zaoszczędź do 30 procent

Dostawa do garażu

W zależności od tego, jaki rodzaj garażu wybierzesz, dostawa musi być możliwa. Prefabrykowane garaże betonowe dostarczane są w jednym kawałku, więc na miejscu musi być wystarczająca przestrzeń i stabilna podłoga, która wytrzyma ciężarówkę. Producenci wskazują, jakie wymagania muszą być spełnione.

Dostawa prefabrykowanego garażu © eyecat, fotolia.com Wskazówka: W przypadku utrudnionego dostępu zalecamy wybór garażu częściowo prefabrykowanego. Poszczególne elementy są następnie montowane na fundamencie na miejscu. Dostawa prefabrykowanego garażu: Czy nieruchomość oferuje wystarczająco dużo miejsca??

Podstawy planistyczne w prawie budowlanym

W większości krajów związkowych małe garaże do określonej wielkości nie mają procedury, co oznacza, że ​​na budowę nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Niemniej jednak należy przestrzegać odpowiednich wymogów prawa budowlanego, które można znaleźć w rozporządzeniu w sprawie garaży i miejsc parkingowych krajów związkowych. Dotyczy to wielkości i konstrukcji garażu, ale także lokalizacji na posesji.

Garaż: Należy przestrzegać przepisów prawnych Wskazówka: Nawet jeśli nie jest wymagane pozwolenie na budowę, urząd budowlany i gmina muszą zostać poinformowane o projekcie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here