Zainstaluj prefabrykowane lukarny w dachu: wskazówki i koszty ”,

Kolejną zaletą lukarny prefabrykowanej jest to, że dostawcy zazwyczaj dbają o wszystko bezpośrednio, tj. są dostawcami pełnego zakresu. Od planowania i testów statycznych po zatwierdzenie przez nadzór budowlany i instalację: dostawcy prefabrykowanych lukarn zazwyczaj oferują kompletny pakiet i sprawiają, że jest on o wiele łatwiejszy, a przede wszystkim tańszy dla budowniczego niż z dowolnie zaplanowaną lukarną.
Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas, lepiej z gotową lukarną. Ponieważ: Montaż takiej prefabrykowanej lukarny zajmuje maksymalnie od jednego do dwóch dni. W dostawie lukarna zawiera już okna i izolację termiczną. A wszystko w stałej cenie.

Jakie są formy lukarn??

Każdy, kto zdecyduje się na lukarnę w dachu, ma do czynienia z dużym wyborem różnych wariantów:

 • lukarna szczytowa
 • mansarda
 • Okno mansardowe
 • lukarna nietoperz
 • Wieżyczka na dachu
 • szpiczasta lukarna
 • Lukarna okrągła / lukarna beczkowa
 • Okno mansardowe

Jak zainstalować prefabrykowaną lukarnę?

Prefabrykowane lukarny są montowane przez stolarnię gotowe do montażu w warsztacie. Innymi słowy: prefabrykowana lukarna dociera do Twojej witryny gotowa do użycia. W dniu montażu dach musi być otwarty w miejscu przewidzianym dla lukarny. Stolarze montują na tym otworze tzw. ramę łączącą, na którą nasuwa się lukarnę za pomocą dźwigu. Rzemieślnicy umieszczają i naprawiają lukarnę. Następnie ponownie uszczelniają dach, dbają o izolację dachu i ponownie go zakrywają, aby wszystko wyglądało tak jak wcześniej. Od teraz strona zewnętrzna lukarny jest wykończona - brakuje tylko prac wewnętrznych. Klient może zrobić to sam lub wynająć firmę rzemieślniczą.
Wskazówka: Ponieważ lukarna jest zamontowana stosunkowo wysoko w domu, widok na sąsiednią posesję można powiększyć. Jeśli nie chcesz walczyć z sąsiadami, powinieneś wcześniej omówić konstrukcję lukarny.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Ile kosztuje lukarna prefabrykowana?

Koszt lukarny prefabrykowanej zależy oczywiście od wielkości i rodzaju lukarny. Zasadniczo jednak można spodziewać się kilku tysięcy euro, w tym dostawy, instalacji i podłączenia. Prefabrykowana lukarna o wymiarach 1,30 metra na 2,40 metra to około 10.500 euro. Sam 3.500 euro przypada na samą lukarnę, reszta to koszty dostawy, koszty montażu i podłączenia lukarny. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku nie ma wyposażenia wewnętrznego. To jest na wierzchu.

Lukarna prefabrykowana: Potrzebujesz pozwolenia na budowę??

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź: Tak. W przypadku lukarny prefabrykowanej i tak potrzebne jest pozwolenie na budowę, ponieważ lukarna zmienia nie tylko wygląd budynku, ale także statykę. Urząd Budowlany nie tylko kontroluje równomierne zagospodarowanie terenu budynku, ale także dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Brzmi jak duży stres, ale zwykle tak nie jest. Ponieważ prefabrykowane lukarny są produkowane jednolicie, niezbędne dane do pozwolenia na budowę są zwykle już dostępne. Brakuje tylko oceny inżyniera budownictwa. Ale nawet to nie powinno stanowić problemu w przypadku lukarny prefabrykowanej.
Dobrze wiedzieć: Każdy, kto zdecyduje się na lukarnę, powinien również wcześniej sprawdzić rozporządzenie przeciwpożarowe. Ponieważ wraz z montażem lukarny mogą wejść w życie nowe przepisy.

Zalety i wady lukarny prefabrykowanej

Lukarna prefabrykowana ma wiele zalet:

 • Jest tańszy i szybszy w montażu niż dowolnie zaplanowane lukarny.
 • Zwiększa powierzchnię użytkową przestrzeni mieszkalnej.
 • Doświetla poddasze.
 • Wentylacja jest wspomagana, co jest szczególnie ważne przy zamkniętym poddaszu.
 • Zazwyczaj jest dostarczany wraz z izolacją termiczną.

Ale także wady:

 • Jest mniej konfigurowalny niż tradycyjne lukarny.
 • Wymiary i optyka są zwykle podawane w ustalonym zakresie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here