Budowa domu z prefabrykatów: Te 4 błędy mogą być kosztowne!

Umowa kupna prefabrykowanego domu leży na stole, długopis gotowy do podpisania. zatrzymać! Jeszcze nie podpisuj. Chwyć kontrakt i poproś prawnika o sprawdzenie go. Zna sztuczki dostawców. Często są to małe preparaty o dużym wpływie. A może wiedziałbyś na przykład, co oznacza „dostarczenie lub dostarczenie przez klienta”?? Oznacza to, że jako budowniczy musisz dostarczyć materiały lub usługi i dodatkowo zapłacić.
 

Aby nie doznać później przykrych niespodzianek, umowa powinna zostać sprawdzona przez prawnika.

Zdjęcie: IStock/placestock

Błąd 3: Niedocenianie dodatkowych kosztów budowy domu

Koszty domu prefabrykowanego są ustalone od początku, a cena zakupu jest ceną ostateczną? Żartujesz sobie? Mówisz tak poważnie?! Zanim powstanie wymarzony dom, kupujący muszą jeszcze dużo zainwestować. W standardzie domy prefabrykowane z górnej krawędzi płyty stropowej. Oznacza to, że: fundament (płyta podłogowa lub piwnica) kosztuje dodatkowo. To samo dotyczy przyłączy wody i prądu. Klient musi sam o to zadbać - i sięgnąć głęboko do kieszeni. Zwłaszcza jeśli nieruchomość nie jest jeszcze podłączona do miejskiej sieci zasilającej. W niektórych przypadkach budowniczowie muszą liczyć się z kwotą pięciocyfrową! A to nie wszystko: do tego dochodzą dodatkowe koszty - np. za ubezpieczenie, pozwolenia na budowę i wycenę gruntów. Zawsze pozwalaj na bufor finansowy. Ponieważ często nawet przy budowie domu z prefabrykatów zdarzają się nieoczekiwane rzeczy.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Oszczędności budowlane i finansowanie Prawidłowe obliczanie dodatkowych kosztów budowy Planowanie budynku Dobre i tanie: 5 pięknych domów prefabrykowanych poniżej 80.000 Euro planowanie 8 pięknych domów prefabrykowanych do 200.000 euro

Błąd 4: niesprawdzenie gotowego prefabrykowanego domu

Wreszcie! Długo oczekiwany dom dla rodziny jest na miejscu. Musimy to uczcić. Nie zapomnij dokładnie sprawdzić swojego prefabrykowanego domu lub – jeszcze lepiej – zlecić sprawdzenie ekspertowi budowlanemu. Do czasu akceptacji projektu budowlanego firma produkująca prefabrykaty jest zobowiązana do usunięcia ewentualnych wad budowlanych. Jak tylko masz klucz w ręku, jesteś odpowiedzialny za swój dom. Jeśli po odbiorze odkryjesz jakieś wady w swoim domu prefabrykowanym, musisz za to odpowiedzieć. Oznacza to, że pozostajesz z kosztami. Chyba że możesz udowodnić, że firma budowlana coś schrzaniła.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here