Miska na ognisko: romans przy ognisku we własnym ogrodzie ”,

Miska ogniowa jest zwykle wykonana z żaroodpornego metalu, takiego jak stal lub stal nierdzewna, i ma okrągły lub owalny kształt. Obecnie ceramika i glina są używane rzadziej do misek ogniowych i nadają się tylko w ograniczonym zakresie: chociaż dobrze przechowują ciepło, ceramika nie jest w stanie wytrzymać silnego ciepła, które może powstawać podczas spalania drewna. Miska ogniowa lub kosz ogniowy są zatem prawie zawsze wykonane ze stali. Poniżej możesz zobaczyć zalety i wady każdego materiału.
 

Materialne zalety wady
Ukradłem Niedrogi Rdzewieje szybciej
Stal nierdzewna Nierdzewny i łatwy w pielęgnacji Drogi
glina / ceramika   Wrażliwy na ciepło i mróz

Ile kosztuje miska ognia?

Cena zwykłej misy ogniowej lub kosza ogniowego wykonanego z metalu wynosi około 35 euro. Modele projektowe ze specjalnymi stopami mogą również kosztować więcej niż 1.Mieć 000 euro. Wiele modeli można doposażyć w akcesoria, takie jak pasujący ruszt grillowy lub nasadki do grilla. Są one dostępne z uchwytem od około 30 euro.
Wskazówka: Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz samodzielnie wykonać betonową misę kominkową - z naszymi instrukcjami będzie to dla Ciebie bardzo łatwe.

Ta emaliowana stalowa misa paleniskowa chroni ogień dzięki swojemu kształtowi. Zamów teraz "FireGlobe" od Evy Solo z Amazon. 

Zdjęcie: Eva Solo

W ogrodzie dozwolona jest miska ognia?

Dostępne na rynku miski i dzban o średnicy do jednego metra nie wymagają pozwolenia i dlatego mogą być używane w ogrodzie. Misa ogniowa to tzw. „ciepło lub przytulność ognia”. Z drugiej strony, większe kominki muszą być najpierw dozwolone.
Uwaga: W przypadku niewłaściwego użytkowania, na przykład, gdy misa paleniskowa służy do spalania śmieci, istnieje ryzyko grzywny. Aby nie przeszkadzać sąsiadom, otwarty kominek można rozpalać tylko okazjonalnie. Najlepiej zawczasu poinformować sąsiadów - lub zaprosić ich na kameralne spotkanie. Jako najemca powinieneś również wcześniej poprosić wynajmującego o pozwolenie.

Powierzchnie ognioodporne i odpowiednia odległość od materiałów palnych są szczególnie ważne przy wyborze miejsca na stalową misę paleniskową Woodsteel.

Zdjęcie: drewnostali.de

Gdzie mogę użyć miski ogniowej??

Oprócz korzystania z niej w ogrodzie, możesz również skorzystać z misy ogniskowej na tarasie - ale tylko na zewnątrz i bez zadaszenia. Czy to w ogrodzie, czy na tarasie: fundamentalnie ważne jest, aby powierzchnia była równa, stabilna i ognioodporna. Podłogi z kamienia, piasku lub płytek są zatem bardzo odpowiednie do misy ogniowej. Konieczna jest również wystarczająca odległość między misą paleniskową a wykładziną podłogową, aby nie dochodziło do gromadzenia się ciepła.
Należy również zachować odpowiednią odległość od budynków i materiałów łatwopalnych, aby uniknąć ryzyka pożaru od ciepła lub iskier. Właściwy urząd porządku publicznego lub gmina udzielą informacji o obowiązujących terminach. Na przykład w Bawarii w przypadku otwartych kominków obowiązuje odległość pięciu metrów od budynków i co najmniej 100 metrów od materiałów łatwopalnych, takich jak siano, papier, a nawet grunty leśne.
Wskazówka: Jeśli wybierzesz kosz ognioodporny, zwykle jest on wyposażony w podstawę wykonaną z materiału ognioodpornego, ponieważ żar może wypaść z kosza. Jeśli chcesz temu zapobiec, wybierz kosz ogniowy z wkładem z drutu o małych oczkach. Z drugiej strony osłona przeciwiskrowa wykonana z gęstej siatki drucianej pomaga zatrzymać latające iskry z misy ogniowej.

Ten elastyczny kosz ogniowy działa również jako grill - lub odwrócony do góry nogami i wyposażony w podporę jako stołek. "Cube" otrzymał kilka nagród za wzornictwo. Zamów teraz kosz ogniowy ze stali nierdzewnej od Höfats w Amazon. 

Zdjęcie: Höfats

Jakie drewno jest najlepsze na misę ogniową?

Do prawidłowego rozpalenia miski lub kosza na ognisko potrzebne jest atestowane paliwo. Podobnie jak w przypadku pieców opalanych drewnem, nadaje się do tego tylko suche, naturalne drewno, takie jak rozłupane kłody i krótkie gałęzie. Im niższa zawartość żywicy, tym mniej iskier. Wytłoczki z naturalnego drewna można stosować również w misach kominkowych. Jeśli ułożysz drewno opałowe lub pelety tak płasko, jak to możliwe, zapobiegniesz wypadnięciu czegoś z paleniska.
W każdym przypadku należy pamiętać, że spalanie odpadów (w tym odpadów drzewnych i ogrodowych) jest surowo zabronione. Ponadto do rozpalania używaj tylko zapalniczek na węgiel drzewny lub grilla: Wszystkie rodzaje przyspieszaczy ognia (np. benzyna lub alkohol) są zabronione ze względu na ryzyko wybuchu.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Stwórz własny balkon i taras Jak pochodnia płonie godzinami Projekt ogrodu Oświetlenie ogrodowe dla nastrojowej atmosfery

Kociołki i kociołki: podstawowe zasady

Miska ogniowa lub kosz ogniowy mogą stworzyć przytulną atmosferę nie tylko w ogrodzie lub na tarasie. Dzięki odpowiednim akcesoriom kominek można wykorzystać również do grillowania lub chleba na patyku. Aby nikogo nie narażać na niebezpieczeństwo lub niepokoić dymem, należy, oprócz zaleceń producenta, ściśle przestrzegać następujących zasad podczas korzystania z misek i koszy ogniowych:

  • Nigdy nie zostawiaj płonącego ognia bez nadzoru na tarasie lub w ogrodzie. Nawet jeśli żar tylko lekko się żarzy!
  • Ogniska drewna nie mogą być rozpalane podczas uporczywej suszy lub silnych wiatrów. W razie wątpliwości zapytaj miejscową straż pożarną.
  • Zawsze miej pod ręką środki gaśnicze (woda, piasek lub gaśnica).
  • Jeśli jest dużo dymu lub sadzy lub pojawiają się latające iskry, ogień należy natychmiast ugasić.
  • Należy zwracać szczególną uwagę na dzieci i zwierzęta i trzymać je z dala od ognia.

Latem misa paleniskowa z przesuwanym rusztem i miejscem do przechowywania zapewnia miłośnikom grilla niezakłóconą przyjemność z grillowania. Zamów teraz w Amazon miskę ogniową SLIDE firmy Konstantin Slavinski. 

Zdjęcie: Konstantin Slavinski

Właściwa pielęgnacja miski ogniowej

Po całkowitym ostygnięciu popiół można go zebrać z misy paleniskowej lub kosza ogniowego za pomocą łopaty do popiołu i wyrzucić do pozostałych odpadów. W przypadku misek metalowych i żelaznych wystarczy je potem po prostu wytrzeć papierem kuchennym.
Najważniejszą rzeczą w pielęgnacji jest ochrona przed wilgocią. Ponieważ nawet w przypadku misy ogniowej wykonanej ze stali nierdzewnej, poszczególne części, takie jak uchwyty, mogą być wykonane z innego materiału i rdzy. Jeśli nie masz gdzie spać, na czas deszczu przykryj kominek plandeką. Miski z gliny lub terakoty należy przechowywać w chłodnych porach roku w suchym, mrozoodpornym miejscu. W przeciwnym razie misa ognia może się zepsuć.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here