Bezpieczeństwo finansowe: odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące emerytur”,

Oprócz bezpieczeństwa finansowego na starość ważna jest również wystarczająca wolność w życiu codziennym. Na przykład byłoby to śmiertelne, gdyby nagle pojawiła się terapia próchnicowa u 1.tysiące euro lub kilka tysięcy euro kosztów pilnie potrzebnego nowego systemu grzewczego rozerwałoby nienaprawialną dziurę w domowym budżecie. Albo nieoczekiwana utrata pracy. Niezależność od innych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe, takie jak państwo czy rodzice, jest tak samo ważna dla naszego dobrego samopoczucia.

Jak tworzysz bezpieczeństwo finansowe?

Jest oczywiście jedna rzecz, której nie można zignorować: oszczędzanie. Nie poddawaj się więc każdemu impulsowi zakupowemu, nie rzucaj od razu w głowę premii, upewnij się, że co miesiąc zostaje coś z pensji (ile patrz niżej). Ale pozostawienie pieniędzy leżących na koncie nie ma sensu ze względu na inflację. Przedstawiamy dwie wspólne możliwości inwestycyjne:
 

Bezpieczeństwo finansowe w domu

Życie bez czynszu jest łatwe dla nadwyrężonego portfela na starość. Im wcześniej oszczędzający zadbają o finansowanie nieruchomości jako zabezpieczenie emerytalne, tym bardziej elastycznie mogą dążyć do celu. A jeśli dobrze zaplanujesz, zaoszczędzisz pieniądze w wielu obszarach. Na przykład, jeśli połączysz finansowanie nieruchomości z umową kredytu w towarzystwie budowlanym, możesz zablokować aktualne oprocentowanie aż do ostatniej raty. Ci, którzy w ten sposób zapewnią sobie niskie oprocentowanie, mogą zaoszczędzić dziesiątki tysięcy euro.

Jeśli planujesz budowę swojego domu, możesz zapewnić sobie dodatkowe zabezpieczenie finansowe na starość dzieląc pokój: np. ustaw pokoje dziecięce tak, aby mogły funkcjonować jako samodzielne mieszkanie po wyprowadzce się potomstwa. Wtedy wystarczy tylko zainstalować kuchnię i wynająć powierzchnię i tym samym zwiększyć dochody lub emeryturę. Musisz tylko zwrócić uwagę na zwolnienia podatkowe, ponieważ wszelkie emerytury i dochody z wynajmu, które przekraczają to, muszą być opodatkowane.
 

Bezpieczeństwo finansowe poprzez inwestowanie w ETF-y

Jeśli posiadanie własnego domu nie jest dla Ciebie, to może ETFy, czyli fundusze giełdowe. Ten produkt inwestycyjny łączy w sobie dużą liczbę akcji. Jest uważany za mniej ryzykowny niż aktywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, a zyski są często wyższe. Jeśli masz mało pieniędzy, w które możesz zainwestować, powinieneś dowiedzieć się więcej o ETF-ach.

Ile pieniędzy potrzebujesz na zabezpieczenie finansowe?

Eksperci zalecają 20 proc. oszczędności, czyli 20 proc. Twoich dochodów co miesiąc. Dzięki temu nie można być całkowicie przytłoczonym kosztami, które nagle powstają, jak np. naprawa samochodu. Albo spłacić pożyczkę w dłuższej perspektywie. Jednak w zależności od dochodów może być wymagane więcej. Dla niektórych, takich jak osoby o niskich zarobkach lub samotni rodzice, nawet 20 procent może nie być możliwe. Oblicz wydatki na gospodarstwo domowe, aby dowiedzieć się, jaką maksymalną kwotę możesz zaoszczędzić miesięcznie.

Świadczenia emerytalne i emerytury Prywatne planowanie finansowe: Jak właściwie się chronić Prywatne planowanie finansowe nie powinno być lekceważone. Z naszego poradnika dowiesz się, jak chronić się w każdej sytuacji.

Ile czasu zajmuje zbudowanie fortuny?

Ile czasu zajmuje przejście przez akcje i co. osiągnąć bezpieczeństwo finansowe?

Oczywiście zależy to od tego, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić co miesiąc, nie ograniczając się zbytnio w życiu codziennym i kiedy zaczniesz oszczędzać. Bank Quirin dokonał ciekawych obliczeń na zlecenie Handelsblatt. Tło: Niektórzy inwestorzy połączyli się w ruch o nazwie "POŻAR" - "Niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura", po niemiecku "By być niezależnym finansowo, wcześniej przejść na emeryturę". Twoim celem jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego w wieku 50 lat i brak konieczności pracy. Według obliczeń Quirin Bank 25-latek musiałby mieć około 1.Zainwestuj 250 euro miesięcznie, połowę w akcje, drugą połowę w obligacje. Powinno to osiągnąć roczną stopę zwrotu netto na poziomie 3,65 procent. Jeśli zrealizuje plan, w wieku 50 lat będzie miał wystarczające zabezpieczenie finansowe, aby mógł żyć ze zgromadzonych aktywów i regularnych dochodów. W wieku 67 lat otrzymywałby wówczas dodatkową emeryturę. Im później zaczniesz oszczędzać, tym więcej będziesz musiał poruszać się co miesiąc i tym później uzyskasz bezpieczeństwo finansowe.
 

Ile czasu zajmuje uzyskanie bezpieczeństwa finansowego z własnym domem?

Według „Wohnatlas 2015 ”, w Niemczech spłata kredytu na mieszkanie o powierzchni 110 m2 zajmuje średnio 25,8 lat. W celu określenia wartości ceny zakupu we wszystkich 405 niemieckich powiatach i miastach w Niemczech zostały ustalone w odniesieniu do odpowiedniego poziomu dochodów. Obliczenia oparto na stopie procentowej 2,5 procent rocznie i maksymalnie 40 procent dochodu netto gospodarstwa domowego jako miesięczny koszt. Nie uwzględniono płatności specjalnych. Eksperci zalecają maksymalny okres finansowania 40 lat.

Jak zmotywować się do dbania o bezpieczeństwo finansowe?

Najważniejsza rzecz w osiągnięciu celu, polecana raz po raz przez psychologów i coachów: start! Wieczna prokrastynacja tylko unieszczęśliwia, a gdy zrobi się pierwszy krok, drugi i trzeci są znacznie łatwiejsze. Na przykład umów się na spotkanie w banku, aby sfinansować budowę domu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here