Załóż salę fitness: trenuj w domu jak profesjonalista ”,

Zanim zaczniesz rozwijać matę do jogi lub machać kettlebells, musisz zdecydować, gdzie najlepiej ustawić swoją siłownię. Optymalna przestrzeń na domową siłownię zależy przede wszystkim od tego, ile miejsca masz do dyspozycji i jaki rodzaj treningu chcesz wykonać.
Podczas gdy trening HIIT wymaga więcej miejsca i mocnej, ale niezbyt twardej powierzchni do skoków, prawie nie potrzebujesz więcej miejsca niż mata do jogi do ćwiczeń jogi lub pilates. Całe pomieszczenie jest idealne do intensywnego treningu z hantlami lub obwodu. Alternatywnie możesz również wydzielić nieużywany kącik salonu lub sypialni na sesje treningowe. Pusty garaż można również przekształcić w domową siłownię.
Zanim założysz salę fitness i zakupisz różnego rodzaju sprzęt, zmierz wymiary sali i narysuj plan wybranego pomieszczenia. Zapewni to, że będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na swoje sportowe ambicje i zrozumiesz, co i gdzie umieścić. Zacznij od priorytetów treningowych i stopniowo dodawaj więcej sprzętu w razie potrzeby. Na przykład możesz najpierw wyposażyć obszar cardio w bieżnię lub rower treningowy, a później dodać zestaw hantli do treningu siłowego. Abyś mógł w pełni skoncentrować się na treningu w domu, strefa fitness nie powinna być wykorzystywana do innych zajęć w tym samym czasie.
 

Jeśli chcesz trenować swoją wytrzymałość, możesz rozszerzyć obszar cardio dzięki bieżni.

Zdjęcie: iStock / Ljupco

Wskazówka dotycząca sali fitness 2: podstawowe wyposażenie

Nie martw się, nie potrzebujesz tony nieporęcznego sprzętu ani maszyn, aby wykonać efektywny trening w domowej siłowni. Pamiętaj, nie musisz od razu kupować wszystkich akcesoriów do siłowni. Zacznij od kilku ważnych części i stopniowo je rozwijaj. W rzeczywistości niektóre z najlepszych urządzeń do treningu w domu są dość małe, niedrogie i łatwe do przechowywania. Inteligentny sprzęt fitness może być również opcją dla Ciebie.

Konfigurowanie sprzętu fitness w celu zaoszczędzenia miejsca: najlepsze rozwiązania Składany i mały sprzęt fitness do domu umożliwia efektywny trening fitness we własnej domowej siłowni - nawet jeśli w domu jest mało miejsca!

Do treningu cardio

Niezależnie od tego, czy jest to peleton, orbitrek, wioślarz czy bieżnia, wszystkie te maszyny oferują świetne opcje cardio, ale wymagają pewnej ilości miejsca i budżetu. Jeśli lubisz biegać, bieżnia jest idealna, ponieważ możesz łatwo dostosować swój trening, zmieniając prędkość lub zwiększając nachylenie. Jeśli masz mało miejsca, wybierz model składany. Można go złożyć i odsunąć. Na rowerze spinningowym spalasz kalorie i zwiększasz tętno bez nadmiernego obciążania stawów. Na przykład peleton ma duży wyświetlacz, na którym można transmitować trasy na żywo lub na żądanie, aby wziąć udział. Ergometr wioślarski delikatnie trenuje dolną część pleców i jednocześnie wzmacnia mięśnie nóg, ramion i ramion. Jeśli jest mało miejsca i dostępnego budżetu, niezwykle efektywny trening ze skakanką jest odpowiedni jako alternatywa dla przyspieszenia pulsu.

Do treningu siłowego

Nie potrzebujesz też puli sprzętu do treningu siłowego. Zamiast tego zacznij od zainwestowania w różne odważniki, zestaw hantli, drążki do podciągania lub różne opaski oporowe, których możesz używać do trenowania mięśni wraz z trudnymi ćwiczeniami na masę ciała, takimi jak pompki, deski, brzuszki, wypady i przysiady.

Dla rekreacji

Niezależnie od tego, czy wolisz trening siłowy, czy cardio, ćwiczenia rozciągające i regeneracyjne to podstawa dla obciążonych mięśni. Wałki piankowe lub blackroll pomagają zmniejszyć zmęczenie i ból mięśni, przyspieszają regenerację i poprawiają ogólną wydajność mięśni. Mata do jogi to idealna podkładka do rozciągania, ochłodzenia, medytacji i relaksu.
Wskazówka: Z lustrem od podłogi do sufitu możesz sprawdzić poprawność swoich wypowiedzi i w razie potrzeby skorygować swoją postawę. Ponadto pomaga optycznie otworzyć salę fitness i sprawić, by wydawała się większa niż w rzeczywistości. Jeśli chcesz zainwestować trochę więcej, zdobądź inteligentne lustro treningowe, które przesyła osobistego trenera bezpośrednio do domowej siłowni.

Zamów teraz pełnowymiarowe lustro EONO w Amazon. 

Zdjęcie: EONO

Wskazówka dotycząca umeblowania 3: utrzymuj porządek w sali fitness

Jeśli chcesz umieścić dużą ilość sprzętu w małym pomieszczeniu, niezbędna jest odpowiednia przestrzeń do przechowywania. Niezależnie od tego, czy są to wbudowane półki, zamknięte szafki, piramidy z hantlami, czy też reling do szatni - utrzymuj salę fitness w czystości i bez bałaganu, abyś mógł w pełni skoncentrować się na treningu i uniknąć obrażeń spowodowanych przez leżące wokół przedmioty. Jasne hantle i tym podobne. po każdym treningu i raz w tygodniu przetrzyj sprzęt wilgotną ściereczką lub po bardzo spoconym treningu.

Wskazówka 4: dostosuj oświetlenie w sali fitness

Przyjemne oświetlenie to także ważny element domowej siłowni. Poprawia wygląd i tym samym przyczynia się do dobrego samopoczucia podczas treningu. Niskonapięciowe lampy kablowe są szczególnie dobrym rozwiązaniem do sali fitness, ponieważ wytwarzają przyjemne, skupione światło bez wytwarzania zbyt dużej ilości ciepła.

Zamów teraz oświetlenie systemu kablowego Paulmann w Amazon. 

Zdjęcie: Paulmann

Wskazówka 5: wybierz odpowiednią podłogę do sali fitness

Jeśli całkowicie przekształcasz pusty pokój w siłownię, powinieneś pokryć podłogę wykładziną, która trochę amortyzuje twoje ciało podczas ruchu i chroni podłogę przed potem. Odporna podłoga to jedna z najlepszych opcji do domowej siłowni: jest łatwa do ugięcia pod kolanami, łatwa do czyszczenia i wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać intensywne użytkowanie. Piankowe maty ochronne chronią podłogę przed ciężkim sprzętem przy niewielkim wysiłku i zwiększają komfort podczas treningu. Są dostarczane w kwadratowych kawałkach, które zazębiają się jak puzzle, dzięki czemu są łatwe do ułożenia.

Zamów teraz zestaw mat ochronnych BeMaxx w optyce puzzli w Amazon. 

Zdjęcie: BeMaxx

Porada dotycząca sali fitness 6: rozrywka i współpraca. używać

Dzięki szerokiej gamie treningów wideo możesz zabrać ze sobą do domu wrażenia z treningu grupowego. Urządzając salę fitness w domu, nie zapomnij o zapewnieniu dobrej sieci Wi-Fi, a w razie potrzeby zainstaluj telewizor i nagłośnienie, aby trening był jeszcze przyjemniejszy. Możesz więc oczywiście oglądać ulubione seriale podczas treningu lub słuchać muzyki podczas jazdy, spalając kalorie lub budując mięśnie!
Wskazówka: Upewnij się, że jest wystarczająca liczba gniazd i przedłużaczy do urządzeń elektrycznych, takich jak bieżnie i tym podobne.

Wskazówka 7: Zapewnij dobrą jakość powietrza w sali fitness

Domowa siłownia to miejsce, w którym ciężko pracujesz i oddychasz głębiej niż gdziekolwiek indziej w domu. Aby wydajność nie ucierpiała, optymalna jakość powietrza jest tutaj jeszcze ważniejsza. Kiedy ćwiczysz w zamkniętej domowej siłowni, zużywasz cały tlen, wytwarzasz ciepło i pot. Jakość powietrza szybko się pogarsza podczas jednego treningu. Jeśli nie masz klimatyzacji, jak większość siłowni, powinieneś zadbać o dobrą wentylację przynajmniej przez jedno okno. Co więcej: generuj przepływ powietrza przez otwarte okna i drzwi, co zapewnia wystarczającą ilość tlenu podczas wysiłku sportowego.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here