Klej do płytek: nowoczesny wygląd dzięki folii samoprzylepnej”,

Zalety

niekorzyść

Klej do płytek w łazience i kuchni
powoduje stosunkowo niskie koszty.

Jeśli stare płytki nie są odpowiednio przygotowane
film nie trzyma się dobrze i widać
możliwe uszkodzenie starych płytek
folia samoprzylepna przez.

Podczas przyklejania płytek nie ma
Kurz lub brud.

Tania folia ma skłonność do drapania i ocierania.
W przypadku niektórych produktów wystarczy uchwyt
Szczoteczka do zębów lub szorstka gąbka.

Wklejanie płytek jest również możliwe przy niewielkim
możliwe umiejętności manualne.

Folia na płytki lub naklejki na płytki zwykle nie trzymają się
bardzo długi i dlatego może być remontem łazienki
nie wymieniaj.

Jest duży do łazienki i kuchni
Dobór folii samoprzylepnych, płytek samoprzylepnych i
Tatuaże z płytek

Folię klejącą można ponownie usunąć z płytek
Odejmowane od. To ważne dla najemców,
kto musi opuścić mieszkanie jak
ona się wprowadzała.

Aktualne trendy w wklejaniu płytek

Jednokolorowe, drewnopodobne, marmurowe z połyskiem i brokatem, mozaikowe lub pstrokate: jeśli chcesz pokryć płytki i upiększyć łazienkę lub kuchnię, możesz skorzystać z folii i naklejek na płytki. każdy gust i każdy styl wyposażenia. Obecnie popularne są folie samoprzylepne i naklejki na płytki z ornamentami śródziemnomorskimi, portugalskimi i północnoafrykańskimi. Niektóre z nich mają efekt 3D - czyli linie, sztuczne spoiny lub ozdoby, które można wyczuć i które wzmacniają folię samoprzylepną poprzez wrażenia dotykowe. Zwłaszcza naklejki na kafelki imitujące drewno mają typowe rowki, które ma drewniana boazeria. Ale fani efektu metalicznego i folii z dekorem też mają duży wybór. Kreatywne umysły łączą elementy foliowe z ornamentami i monochromatycznymi naklejkami, aby stworzyć własne dzieło sztuki.

Żywe trendy 10 aktualnych trendów w zakresie płytek Asortyment płytek jest ogromny – i dlatego łatwo się pomylić. Do wyboru są wybrane wzory i techniki układania: gra kolorów, kształtów i wzorów.

Przyklejanie płytek: na co muszę zwrócić uwagę??

Klejenie płytek zwykle nie rozwiązuje całego problemu wizualnego starej powierzchni wyłożonej kafelkami. Nie zapomnij też o fudze i pamiętaj, aby dopasować kolor folii do koloru fugi. Lub możesz kupić folię, którą można również nałożyć na fugi. Ma to tę zaletę, że złącza można łatwo wyczyścić i uzyskać dodatkową ochronę przed pleśnią. Ponieważ płytki najczęściej układa się w łazience i kuchni – czyli w pomieszczeniach o dużej wilgotności – jest to ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy przyklejaniu płytek.

Uwaga: specjalna folia samoprzylepna do płytek podłogowych

Jeśli chcesz przykleić płytki podłogowe, kup folię samoprzylepną wskazaną przez producenta. Inne produkty nie są odporne na ścieranie butami, wycieraczkami i odkurzaczami.

Przyklej płytki w łazience

W łazience jest potencjalnie dużo starych płytek, które można wkleić. Większość z nich ma bezpośredni kontakt z wodą i parą wodną. Dlatego kupując samoprzylepną folię lub naklejkę na płytki, upewnij się, że jest bardzo dobrej jakości i działa bardzo czysto podczas przyklejania płytek. W przeciwnym razie folie mogą się ponownie łatwo odkleić. Jeśli jest to dla Ciebie za drogie, możesz po prostu nakleić ramkę lub zrobić coś w rodzaju szachownicy wokół umywalki w łazience. Kilka, ale efektownych elementów, które wciąż zmieniają wygląd łazienki, to dobre rozwiązanie.

Przyklej płytki w kuchni

Aby wnieść do kuchni powiew świeżego powietrza i uczynić z niej wymarzoną kuchnię, nie trzeba przyklejać wszystkich starych płytek. Jeśli chcesz pracować wydajnie, możesz po prostu zaprojektować nową osłonę przeciwbryzgową za płytą grzejną lub za zlewem. Albo naklej folią samoprzylepną bezpośrednio na stare płytki, albo możesz przykryć odpowiednio przycięty kawałek szkła folią do płytek i przymocować ją do płytek. W tym przypadku folia bezpośrednio na płytkach może być rozwiązaniem, które ma bardzo ograniczony okres przydatności do spożycia, ponieważ jeśli folia samoprzylepna nie jest naprawdę dobrej jakości, może szybko się zerwać lub odkleić podczas gotowania. Pomysł na wzór szachownicy nadaje się również do nowoczesnego wyglądu w kuchni. Można również łatwo przykleić pojedynczy pasek płytek, na przykład między szafkami ściennymi a blatem kuchennym. Możesz również użyć folii samoprzylepnej do przeprojektowania frontów kuchennych.

Przyklejając kafelki, możesz szybko wypróbować nowe wzory i projekty. To samo oczywiście dotyczy Twojej kuchni. 

Zdjęcie: iStock / sl-f

Instrukcje: przyklejaj płytki krok po kroku

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób możesz samodzielnie przykleić płytki w kuchni lub łazience.

 1. Jeśli na płytkach w łazience lub kuchni są jakieś pęknięcia lub odpryski?. W przeciwnym razie, w zależności od filmu, będą widoczne później.
   
 2. Dokładnie wyczyść obszar wyłożony kafelkami. Na płytkach nie może być więcej tłuszczu ani kurzu. Następnie pozwól płytkom wyschnąć.
   
 3. W przypadku przyklejania folii samoprzylepnej należy postępować w następujący sposób: odkleić folię ochronną z górnej części folii samoprzylepnej na około cal i przykleić dekorację z folii prosto do górnej krawędzi lustra. Zakończ dokładnie górną krawędzią górnego rzędu płytek. Jeśli folia wisi nad płytkami, będziesz musiał ją później mozolnie przyciąć prosto nożyczkami. Za pomocą rakli utrwalasz pierwszy centymetr folii za pomocą ruchów ocierających się w kierunku podłogi. Uważaj, aby podczas przyklejania płytek nie powstały pęcherzyki ani zmarszczki. Sięgnij pod folię jedną ręką i oderwij kolejny mały kawałek paska ochronnego. W tym samym czasie drugą ręką przymocuj folię, zeskrobując za pomocą ściągaczki folię samoprzylepną.
   
 4. Jeśli jednak przykleisz płytki i przykleisz naklejki na płytki, postępuj w następujący sposób: Usuń pasek ochronny z naklejki i umieść dekorację na środku płytki. Zwróć uwagę na opis producenta. Następnie za pomocą ściągaczki rozprowadź folię w lewo, w prawo, w górę i w dół. Uważaj, aby podczas przyklejania płytek nie powstały zmarszczki, bąbelki lub pęknięcia.
   
 5. Jeśli krawędzie folii nie przylegają prawidłowo do płytki, można je podgrzać suszarką do włosów i ponownie docisnąć raklą.
Więcej ekscytujących artykułów na ten temat Wiedza o budownictwie Klejenie płytek ściennych: 4 kroki do doskonałych rezultatów Renowacja Malowanie płytek: Instrukcje krok po kroku dla majsterkowiczów Renowacja płytek w łazience: Powinnaś to wiedzieć przed ułożeniem

Przyklejanie płytek: to koszty, które będziesz musiał ponieść

W porównaniu do układania płytek klejenie płytek jest bardzo tanie. Bo wystarczy trochę środka czyszczącego, szmata, folia samoprzylepna i ściągaczka - najlepiej z filcu. Ile kosztuje klejenie płytek zależy od ceny za metr kwadratowy folii samoprzylepnej. I oczywiście ile metrów kwadratowych starych płytek chcesz przykleić.
Folia wysokiej jakości kosztuje nieco więcej, przy czym niedrogie alternatywy również spełniają swoją rolę i mogą być satysfakcjonującym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku wynajmowanego mieszkania. Folię samoprzylepną można kupić online, a także w sklepach z narzędziami lub sklepach meblowych od trzech euro za metr kwadratowy. Naklejki na płytki kosztują od 0,12 euro za naklejkę. Na folie i płytki samoprzylepne prawie nie ma górnego limitu cenowego: im hippisowskie i bardziej indywidualne, tym droższe. Prefabrykowane wzory samoprzylepne lub obrazy filmowe, takie jak latarnie morskie, sceny na plaży lub głowy zwierząt, są również stosunkowo drogie. Tutaj płacisz do 70 euro za stosunkowo niewielką ilość wklejonej powierzchni płytek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here