Płytki: utwórz otwory na gniazda i tym podobne ”,

Otwory na gniazda i co. - tak wierci się płytki podczas układania

Wiercenie w płytkach: pod puszki, przyłącza wody i wiele więcej © gonchar, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jeśli sam ułożysz płytki, prawie nieuchronnie będziesz musiał wiercić otwory w poszczególnych płytkach. Wymagane są między innymi do gniazdek, włączników światła, przyłączy wodnych i rur grzewczych. Jednak płytki mogą łatwo pęknąć podczas wiercenia. Dlatego niezwykle ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi i poświęcać czas na pracę nad płytkami. Zaznacz również otwory przed rozpoczęciem pracy. Jeśli są to nieszkliwione płytki w jasnych kolorach, wystarczy ołówek. Jeśli płytki są szkliwione, najlepiej użyć markera, który można usunąć. Takie pisaki są również dostępne w kolorze białym do ciemnych płytek oraz w wielu innych kolorach.

Ważne narzędzie dla glazurników: szczypce do papug

Płytkarz, przed zdjęciem: szczypce do papug © fontanis, stock.cegła suszona na słońcu.com

W przypadku niektórych otworów, takich jak otwory na gniazda, nie ma znaczenia, czy otwór jest naprawdę okrągły i dobrze wygląda. W każdym razie jest wyposażony w osłonę, więc w tym przypadku możesz pracować ze szczypcami do płytek. A Szczypce do papug, który swoim kształtem przypomina papugę.

W ten sposób dziura wchodzi w płytkę

Wstępnie wywierć otwór i powiększ go szczypcami do papug

Kawałki płytki można rozbić szczypcami papugi. Jeśli potrzebujesz otworu na krawędzi płytki, możesz od razu zacząć od szczypiec. Jeśli otwór musi znajdować się pośrodku płytki, najpierw wywierć lub przebij otwór w płytce. Możesz zrobić otwór młotkiem do płytek i jednym Wiertło diamentowe wiertarka. Powinna mieć średnicę około cala, aby można było użyć szczypiec. Dlatego za pomocą wiertła diamentowego musisz wiercić kilka razy, aż uzyskasz okrąg, który można wyłamać. Przy tym wariancie należy również pamiętać, że należy wyłączyć funkcję uderzenia w wiertarkę udarową, ponieważ uderzenia mogą szybko uszkodzić płytkę.

aż do 30% zapisać

Specjaliści glazurnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Użyj Lochboya, aby wybić dziurę w płytce

Jeśli wolisz trafić w dziurę, to tzw Chłopiec z otworami do płytek praktyczne narzędzie. Ma okrągły otwór, który umieszczasz tam, gdzie potrzebujesz otworu. Jest utrzymywany na miejscu za pomocą trzpienia, którego nie należy przekręcać. Teraz zacznij od spiczastej strony Młotek do płytek, obrobić płytkę lekkimi pociągnięciami. Po wykonaniu małego otworu kontynuuj pracę płaską stroną młotka. Na koniec, gdy otwór jest wystarczająco duży, aby można było użyć szczypiec papugi, usuń otwór i użyj szczypiec, aby wyłamać resztę pożądanego otworu z płytki. Za pomocą Lochboya można zrobić dziury w ceramicznych płytkach. Jednak ta technika nie nadaje się do płytek gresowych i gresowych, które są znacznie twardsze.

„Skubać płytki” szczypcami do papug

Za pomocą szczypiec do papug otwór uzyskuje pożądany rozmiar i kształt © jovkovski1969, stock.cegła suszona na słońcu.com

Podczas wyłamywania kawałków płytki szczypcami papug, górna szczęka szczypiec powinna znajdować się na górze płytki. Dlatego włóż szczypce do otworu od spodu płytki, aby wyłamać więcej kawałków. Nie spiesz się i rozbijaj tylko małe kawałki z płytki. Ta procedura, którą glazurnicy nazywają wycinaniem, pozwala na wykonanie zarówno okrągłych, jak i kątowych otworów o dokładnych wymaganych wymiarach. Mają dość ostre krawędzie, które łatwo się zranić. Dlatego na koniec weź papier ścierny i usuń powstałe zadziory.

Dla idealnie okrągłych otworów: diamentowe wiertła rdzeniowe

Wykonywanie otworów w płytkach za pomocą wiertła: otwory są idealne za pomocą diamentowej koronki wiertniczej © andrey gonchar, kolba.cegła suszona na słońcu.com

Z Wiertło diamentowe wywierć nawet okrągłe otwory w płytkach. Jednak takie wiertła są stosunkowo drogie i mają określoną średnicę. Jeśli potrzebujesz otworów o różnych rozmiarach, zakup koronek diamentowych wiąże się z odpowiednimi kosztami. Jeśli Twoje płytki są gresem porcelanowym lub kamieniem naturalnym, zdecydowanie potrzebujesz dobrych narzędzi, takich jak wiertło diamentowe lub wiertło diamentowe, ponieważ płytki z gresu porcelanowego i kamienie naturalne, takie jak granit, są niezwykle twarde. Alternatywą jest jedna Wiertło do płytek lub wiertło do szkła która powinna być zatwierdzona przez producenta dla płytek gresowych. Dlatego przed zakupem zapoznaj się z opisem przedmiotu lub zasięgnij porady specjalisty, który wiertło będzie pasować do Twoich płytek.

Wywierć otwory w płytkach z odpowiednią nasadką Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz poradnik dotyczący wiercenia otworów w płytkach – w ten sposób unikniesz uszkodzeń

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here