Ceny płytek”,

Ile kosztują płytki?

Istnieją duże różnice w cenach płytek © auremar, stock.cegła suszona na słońcu.com

Możesz kupić płytki w różnych cenach. Najtańszy koszt tylko około 5 euro za metr kwadratowy, najdroższy ponad 100 euro. Jednak wyższa cena niekoniecznie oznacza lepszą jakość. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć dobre płytki w umiarkowanych cenach i na co zwrócić uwagę przy porównywaniu cen.

Tanie płytki w cenie metra kwadratowego od 5 do 10 euro

Wybór płytek © Lidija, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jak wszystkie inne produkty, bardzo tanie płytki zazwyczaj nie są szczególnie dobrej jakości. Dlatego też większości płytek, które kosztują tylko od pięciu do dziesięciu euro za metr kwadratowy, nie należy układać w pomieszczeniach takich jak salon, gdzie ważny jest wygląd podłogi. Mogą mieć nieregularności na powierzchni i często nie są dokładne wymiarowo. Żywotność również jest zwykle ograniczona, a ponowny zakup w celu wymiany uszkodzonej płytki często nie jest możliwy. Jednak te niedrogie płytki z pewnością można wykorzystać do pomieszczenia takiego jak pokój hobby lub pomieszczenie do przechowywania.

Bardzo tanie płytki: bardzo dokładnie sprawdź jakość

Średni segment w cenach od 15 do 40 euro

Jeśli nie cenisz jakiejś marki, w sklepach znajdziesz wiele pięknych płytek w cenach od 15 do 40 euro za metr kwadratowy. Często pochodzą od mniej znanych producentów, ale często są równie wysokiej jakości. Ta grupa w średnim segmencie cenowym charakteryzuje się zatem Dobry stosunek jakości do ceny koniec. Pomocnym kryterium doboru jest norma DIN EN 14411. Płytki produkowane zgodnie z tą normą spełniają wszystkie powszechne wymagania, takie jak jak największa brak defektów na powierzchni.

Płytka: Te czynniki wpływają na cenę do 30% zapisać

Specjaliści glazurnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Tego można oczekiwać od drogich płytek

Jeden z najdroższych materiałów: granit © StudioDin, stock.cegła suszona na słońcu.com

Płytki w cenach za metr kwadratowy powyżej 40 euro to często produkty firm, które wyrobiły sobie markę w branży. Jednak może też pojawić się wysoka cena materiały specjalne lub procesy produkcyjne być należnym. Płytki z granitu, marmuru i innych kamieni naturalnych zawsze należą do wyższego segmentu cenowego, ponieważ samo wydobycie kamienia naturalnego wiąże się z wysokimi kosztami. Równie czasochłonna jest obróbka twardych kamieni, do której potrzebne są specjalne maszyny i narzędzia. Z kolei w przypadku płytek ceramicznych na ostateczną cenę wpływ mają przede wszystkim surowce. W tej kategorii zazwyczaj trzeba zapłacić więcej za płytki z gresu porcelanowego niż za płytki z kamionki lub fajansu. Płytki wykonane ręcznie są oczywiście jeszcze droższe. Takie okazy można znaleźć między innymi w płytkach cementowych i mozaikach.

Nieco drożej: płytki polerowane © malwa, stock.cegła suszona na słońcu.com

Również specjalny Udoskonalenie powierzchni np. polerowanie gresu porcelanowego wiąże się z dodatkowymi kosztami. To samo dotyczy tego Kalibracja i rektyfikacja, w którym producenci przycinają płytki dokładnie na wymiar i zapewniają im krawędzie 90 °. Te nieco droższe płytki oferują możliwość wykonania bardzo wąskich fug. Z drugiej strony poszerzają się przez fazowanie, w którym górne krawędzie są lekko sfazowane. Aby nie wydawać niepotrzebnie dużo pieniędzy, przy wyborze płytek należy zwracać uwagę na dodatkową obróbkę i zawsze zadać sobie pytanie, czy naprawdę ich potrzebujesz. Na przykład możesz w ogóle nie chcieć żadnych wąskich spoin, więc kalibracja nie jest absolutnie konieczna.

Uszlachetnianie krawędzi płytek z kamienia naturalnego

Jednak płytki zawsze powinny być dobrej jakości, bo na pewno nie chcesz układać nowych płytek po kilku latach. Warto zatem zapoznać się również z naszym poradnikiem „Cechy jakościowe płytek – należy zwrócić na to uwagę przy wyborze”. Weź również pod uwagę, że przy układaniu nowej okładziny z płytek kolejne edycje podejść do ciebie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zlecić układanie płytek przez glazurnika. Wtedy jego godziny pracy stanowią dużą część całkowitych kosztów, więc nie warto oszczędzać kilka euro na metr kwadratowy na płytkach.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here