Wiosenne porządki: 8 rzeczy do zrobienia w domu, ogrodzie i garażu”,

Przed przystąpieniem do głównego sprzątania sprawdź, czy masz w domu wszystkie ważne przybory kuchenne. Tutaj musisz zastanowić się z wyprzedzeniem, które obszary chcesz poddać wiosennym porządkom.
Do wiosennych porządków w domu, mieszkaniu, ogrodzie i garażu potrzebne są te przybory:
 

 • odkurzacz
 • Wycieraczka / ściereczka do czyszczenia
 • Prochowiec
 • wiaderko
 • gumowe rękawiczki
 • środki czystości
 • Środek do czyszczenia szkła
 • Spray do piekarnika
 • Odkamieniacz
 • środek do czyszczenia rur
 • Środek do czyszczenia tapicerki / środek do czyszczenia dywanów
 • drabina
 • Ewentualnie myjka wysokociśnieniowa

Na zbliżające się wiosenne porządki będziesz potrzebować naczyń i środków czystości. 

Zdjęcie: iStock / jednolite kolory

Wiosenne porządki wymagają czasu

Aby jak najbardziej efektywnie i oszczędzić czas podczas wiosennych porządków, powinieneś zaplanować. Co należy wyrzucić? Które obszary chcesz posprzątać? A ile czasu możesz zainwestować w wiosenne porządki? Średnio należy zaplanować co najmniej jeden do dwóch dni, w zależności od zakresu. Jeśli jednak chcesz włączyć ogród, garaż i rowery w wiosenne porządki, powinieneś zaplanować dodatkowy dzień na każdy dodatkowy projekt. Wyrzucanie gnoju również zajmuje więcej czasu, w zależności od wysiłku.

Wiosenne porządki: stwórz przestrzeń przez czyszczenie

Pierwszą rzeczą na planie jest posprzątanie i wyrzucenie gnoju. Teraz nadszedł czas na stworzenie przestrzeni. To świetny projekt na deszczowe dni. Aby to zrobić, pracujesz od wewnątrz na zewnątrz, najlepiej przy wsparciu całej rodziny. Ponieważ przy odpowiedniej strukturze wyrzucanie gnoju może być naprawdę zabawne. Na przykład, czy znasz metodę Konmari??
Każdy członek rodziny sortuje ubrania, które są za małe lub nienoszone. Sprawdź, które rzeczy właściwie należy wyrzucić, co ewentualnie możesz sprzedać na platformach sprzedażowych lub w sklepach z używanymi rzeczami lub czy w Twoim regionie są projekty charytatywne, na które możesz przekazać dobrze zachowane ubrania. Jest to nie tylko szczególnie zrównoważone, ale jednocześnie poprawia stan Twojego portfela. Ponieważ większość części będzie prawdopodobnie za dobra do kosza.
Za szafą trafia do piwnicy, garażu, szopy ogrodowej i wiaty samochodowej. Wszystko, co jest zepsute lub nie było używane przez co najmniej pięć lat, jest tutaj uporządkowane. Najlepiej stworzyć miejsce, w którym będziesz mógł uporządkować sprawy. Sprawdziły się kategorie "sprzedaj", "rozdaj" i "pozbądź się".

Przeczytaj więcej ciekawych artykułów tutaj? Pomysły na upcykling rzemiosła: 10 kreatywnych projektów DIY z instrukcjami

Wiosenne porządki: W jakiej kolejności odbywa się sprzątanie?

Po wyczyszczeniu nadszedł czas na sprzątanie. Pierwszym krokiem jest powieszenie firan, które możesz wyprać samodzielnie lub przynieść do pralni chemicznej. Z biegiem czasu pełnią również funkcję łapaczy kurzu. To samo dotyczy poszewek na poduszki, koców i pledów.
Teraz jest też dobry czas na czyszczenie przeszklonych witryn, luster, szklanych drzwi i stołów. Następnie wszystkie szafki, półki, komody, telewizory, komputery, listwy zasilające i kaloryfery są przecierane miotełką.

DAS HAUS life hacki do odkurzania
 • Niezależnie od tego, czy są to grzejniki na ręczniki, czy pajęczyny na wysokich sufitach – niektóre rogi są po prostu trudne do uchwycenia. Spróbuj wykonać następujące czynności: po prostu naciągnij starą skarpetę na miotłę, a trudno dostępne miejsca zostaną w mgnieniu oka pozbawione kurzu.
 • Zamiast ściereczki czy wałka do kłaczków stare rajstopy otrzymują teraz nowe wyróżnienia. Ponieważ efekt elektrostatyczny starych rajstop jest skuteczniejszy niż jakakolwiek ścierka do kurzu i jest szczególnie trwały w przypadku zwykłego usuwania kurzu.

Następnie podłogi są w programie - czy to dywan, płytki, winyl czy laminat. Najpierw odkurz, a następnie wytrzyj lub dokładnie wyczyść specjalnym środkiem czyszczącym - szczególnie do dywanów. Ostrożnie podczas wycierania podłóg drewnianych: Uważaj, aby nie wycierać podłogi zbyt mokrą, aby uniknąć jej uszkodzenia.
Po zakończeniu ogólnego programu czyszczenia okna są czyszczone. Powinieneś zaplanować ten projekt w dzień bez deszczu. Jednocześnie myte są ramy okienne i czyszczone są parapety - zwłaszcza zewnętrzne.

Lista kontrolna wiosennych porządków: 8 najlepszych wskazówek dotyczących wszystkiego, co ma związek z domem, ogrodem i garażem

1. Wskazówka: wiosenne porządki w łazience

 • Najpierw plan sprzątania: oczyść szafki, posortuj i wyrzuć ich zawartość. Następnie wyczyść wszystkie meble łazienkowe wewnątrz i na zewnątrz wilgotną ściereczką.
 • Teraz sprawdzane i czyszczone są odpływy tam, gdzie woda nie spływa prawidłowo. Środki do czyszczenia odpływów mogą być pomocne w trudnych przypadkach.
 • Poza normalnym czyszczeniem prysznica, umywalki, wanny i toalety dbasz również o wszystkie płytki podczas wiosennych porządków. Możesz je wyczyścić uniwersalnym środkiem do czyszczenia łazienki lub nadać im połysk - w zrównoważony sposób - wodą z octem.
Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj

2. Wskazówka: jak prawidłowo posprzątać kuchnię

 • Najpierw sprawdź termin przydatności do spożycia żywności pod kątem daty ważności. Tutaj znajdziesz możliwe szkodniki, takie jak ćma mączna czy chrząszcz chlebowy. Poświęć się także lodówce i zamrażarce lub zamrażarce.
  Od czasu do czasu należy również rozmrozić zamrażarkę - teraz jest na to odpowiedni czas.
 • Jeśli szafki są puste, przetrzyj je wilgotną szmatką i ewentualnie łagodnym środkiem czyszczącym. Czyścisz jednocześnie fronty kuchenne i kafelki za piecem.
 • Czy to z domowymi środkami, takimi jak proszek do pieczenia lub soda oczyszczona, czy też sprayem do piekarnika: Twój piekarnik zasługuje na specjalny program czyszczenia podczas wiosennych porządków.
 • Szczególnej uwagi wymagają również płyta ceramiczna i okap. Z sodą oczyszczoną i octem możesz łatwo wymieszać trwałą pastę czyszczącą, która sprawi, że znów będzie błyszczeć.

Na końcu program czyszczenia ekspresów do kawy, czajników, tosterów i tym podobnych. w programie. Do tego służą specjalne środki czyszczące i odkamieniające do ekspresów do kawy.

Kuchnia powinna też zabłysnąć nowym blaskiem po wiosennych porządkach. 

Zdjęcie: iStock / zoranm

3. Wskazówka: wiosenne porządki w sypialni

 • Odkurz szafy, półki, stoliki nocne i nie zapomnij o ramie z listew.
 • Pościel nadającą się do prania możesz sama wyprać, kołdry zimowe możesz teraz zabrać do pralni chemicznej.
 • Należy również dokładnie wyczyścić materac, wyprać pokrowce i wyczyścić je specjalnym środkiem czyszczącym.
  WSKAZÓWKA DOMU: W słoneczną, ciepłą pogodę dobrze przewietrz pomieszczenie i materac, najlepiej na balkonie lub tarasie.
 • Uwaga: Zwłaszcza w sypialni nieprawidłowa wentylacja często powoduje rozwój pleśni w zimnych miesiącach, z czym należy walczyć wcześnie. Dlatego konieczne jest dokładne sprawdzenie również części ściany, które nie są widoczne i odsunięcie mebli od ściany.

4. Wskazówka: sprzątanie premium w salonie

Szczególnie po długim sezonie grzewczym szczególnie ważna jest odpowiednia pielęgnacja skórzanych sof i mebli tapicerowanych. Używaj specjalnych środków pielęgnacyjnych i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia, aby jak najdłużej cieszyć się swoimi meblami.

5. Wskazówka: wiosenne porządki na tarasie i balkonie

 • Pokrycia tarasowe i balkonowe również wymagają szczególnej uwagi na wiosnę. Płytki tarasowe i schody wejściowe można skutecznie wyczyścić myjką wysokociśnieniową.
 • Przy tarasach drewnianych lub czyszczeniu z piaskowca należy być nieco bardziej ostrożnym i w zależności od twardości drewna ostrożnie poluzować za pomocą szorowarki i odrobiny wody nagromadzone w zimnych porach omszałe pokrycie.

Mchate pokrycie można łatwo usunąć myjką wysokociśnieniową. 

Fot. iStock / Wojciech Kozielczyk

6. Wskazówka: sprawdź narzędzia i meble ogrodowe

 • Zadbaj o swoje narzędzia ogrodnicze, od nożyc do żywopłotu, przez kosiarki, po środek na świeżość. Utrzymuj narzędzia i naprawiaj wszelkie wadliwe urządzenia.
 • Teraz jest odpowiedni czas na odpowiednie czyszczenie i pielęgnację mebli ogrodowych.

7th. Wskazówka: prawidłowo wyczyść garaż/wiatę garażową

 • Nawet w garażach i wiatach, czyszczenie jest najwyższym priorytetem, ponieważ jeśli stworzysz przestrzeń, znacznie łatwiej jest posprzątać. Po dokładnym oczyszczeniu wnętrza przez wymiecenie i w razie potrzeby odkurzenie, przy uporczywych plamach przyda się myjka parowa.
 • Przede wszystkim sprawdź rynnę deszczową i rurę spustową pod kątem zatkania.
 • W ramach wiosennego sprzątania dobrze jest konserwować bramę i drzwi garażowe.

ósmy. Wskazówka: przygotuj rowery na wiosnę

 • Rowery teraz również potrzebują sprawdzenia sprężyny. Należy nie tylko wyczyścić rower, ale również sprawdzić szczelność części ruchomych, sprawdzić szczelność opon, a w szczególności poddać hamulcom i oświetleniu testowi bezpieczeństwa.

Po wiosennych porządkach: nagroda

Wykorzystałeś wszystkie wskazówki dotyczące wiosennych porządków i zapewniłeś swojemu domowi kurację na świeżość? Następnie zafunduj sobie ucztę za wszystkie twoje wysiłki. Niezależnie od tego, czy jest to nowy ulubiony element do salonu, długo oczekiwane szklanki do latte macchiato, czy nowe lustro do strefy wejściowej. Każdy, kto tak ciężko pracował, może zrobić coś dobrego dla siebie. Baw się twórczo przy odnawianiu i projektowaniu!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here