Doposażenie w ogrzewanie podłogowe w łazience”,

Ogrzewanie podłogowe zapewnia przytulne ciepło w łazience bez widocznych grzejników. Szczególnie w małej łazience oznacza to zysk na powierzchni, którego nie należy lekceważyć, ponieważ więcej miejsca na ścianie pozostaje wolnej. Dalsze zalety ogrzewania podłogowego to oszczędność kosztów ogrzewania i brak konieczności czyszczenia zakurzonych grzejników. Cieszą się z tego nie tylko alergicy.

Remont łazienki: Modernizacja ogrzewania podłogowego w łazience © megakunstfoto, fotolia.com

Większość łazienek ma podłogi z płytek, ceramiki lub kamienia naturalnego, które są przeznaczone do Modernizacja ogrzewania podłogowego są idealnie dopasowane. W sklepach specjalistycznych dostępne są nowoczesne, supercienkie systemy ogrzewania płaszczyznowego, które w niewielkim stopniu zwiększają strukturę podłogi. Starej podłogi nie trzeba wyrywać ani frezować. Poza tym łazienki są zazwyczaj dość małe. Ułatwia to układanie mat grzewczych i podłączenie, ponieważ do powierzchni podłogi ok. 20 m2 zmodernizowane ogrzewanie podłogowe można w prosty sposób podłączyć do istniejącego systemu grzewczego.

Ogrzewanie podłogowe w łazience Notatka: To Podłączanie ogrzewania podłogowego, niezależnie od tego, czy jest zasilany wyłącznie elektrycznie, czy z wodą Sprawa Specjalista. Buduje ci niezbędne połączenia w sekcji grzewczej lub. instalacja elektryczna - fachowa, szybka i przede wszystkim (prawnie) bezpieczna. Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny, aby znaleźć tanią firmę w pobliżu, która zrobi to za Ciebie. Elektryczne ogrzewanie podłogowe podczas remontu łazienki

Jakich materiałów i narzędzi potrzebuję do modernizacji ogrzewania podłogowego??

Potrzebujesz ogrzewania powierzchniowego cienkowarstwowego odpowiedniego do kamienia naturalnego i płytek, czyli mata grzewcza do układania. Występują w różnych rozmiarach - wybierz taki, który pasuje do rozmiaru Twojego pokoju, ale ze względu na rozmiar pozwól na nieco więcej. Ponadto te narzędzia i materiały muszą być dostępne:

 • Masa poziomująca (np. B. Szpachelka wyrównująca) do ogrzewania podłogowego
 • Naczynie do mieszania (wiadro, wiadro do zaprawy), miarka lub waga
 • Wiertarka i mieszadło do mieszania masy szpachlowej - prędkość obrotowa wiertarki musi być płynna!
 • Nożyczki i nóż rzemieślniczy (z wystarczającą ilością wymiennych ostrzy)
 • Klej do płytek lub kołki dociskowe
 • Możliwie. Paski izolacyjne do obszarów brzegowych
 • Narzędzia do wypełniania: szpachelka malarska, paca do wygładzania, alternatywnie gumowa rakla
 • Elementarz
 • Zawór RTL (ogranicznik temperatury powrotu) i przyłącza do istniejącego układu zasilania i powrotu (może również dostarczyć specjalista)
Notatka: Elektryczne systemy ogrzewania płaszczyznowego, które są zasilane wyłącznie energią elektryczną, wymagają oddzielnego sterowania do precyzyjnego ustawiania czasów ogrzewania w celu oszczędzania energii. Kombinowane ogrzewanie podłogowe (elektryczne/ciepła woda) działa bezpłatnie w okresie grzewczym, ale jest również dostępne, gdy centralne ogrzewanie jest wyłączone w okresie letnim. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w ogrzewaniu
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w ogrzewaniu, porównaj oferty i zaoszczędź.

Modernizacja ogrzewania podłogowego w łazience w 7 krokach

 1. Krok 1: zaplanuj ogrzewanie podłogowe i zainstaluj przyłącza
 2. Zanim zaczniesz układać maty grzewcze, zleć to specjaliście zmodernizuj niezbędne połączenia. W przypadku ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą przyłącze zasilania (w kierunku przepływu) musi znajdować się przed zaworem grzejnikowym, a przyłącze powrotne za. Jest to ważne, aby ogrzewanie można było później regulować zgodnie z potrzebami.

 3. Krok 2: przygotuj podłogę pod ogrzewanie podłogowe
 4. Dokładnie wyczyść podłogę i zagruntować głębokim podkładem. W ten sposób masa wyrównująca, która jest później nakładana na matę grzewczą, może do niej idealnie przylegać. Najlepiej wybrać podkład i głęboki podkład tego samego producenta – produkty są wtedy idealnie do siebie dopasowane.

 5. Krok 3: układanie maty grzewczej
 6. Rozłóż matę grzewczą i przytnij ją na wymiar. Oczywiście można przecinać tylko tkaninę nośną, nigdy rurę - dlatego należy ostrożnie obchodzić się z nożem i nożyczkami i zawsze odcinać od rury. Aby ciąć jak najmniej, połóż na początku najdłuższy bok maty na najdłuższej ścianie. Po dokładnym ułożeniu pierwszego paska, resztę maty ułóż możliwie równo – jak w przypadku wykładziny lub izolacji od dźwięków uderzeniowych.

  Maty do ogrzewania podłogowego: maty grzewcze można przyciąć na dowolną długość © Olga Popova, fotolia.com Notatka: Maty grzewcze są stosunkowo wytrzymałe, ale po rurach należy chodzić jak najmniej. Jeśli zdejmiesz buty, żeby położyć podłogę i zmarzną Ci stopy, pociesz się myślą, jak komfortowo ogrzeje się Twoja podłoga w łazience.
 7. Krok 4: mocowanie maty grzewczej
 8. Po ułożeniu całej podłogi w łazience należy przymocować matę grzewczą na miejscu. W tym celu należy użyć kołków dociskowych (dołączanych jako akcesoria do wielu modernizowanych systemów ogrzewania podłogowego). Niektórzy producenci integrują paski samoprzylepne z tkaniną nośną swoich mat grzewczych - wtedy oczywiście używasz ich do mocowania. Alternatywnie matę można również przykleić klejem do płytek.

 9. Krok 5: Podłącz ogrzewanie podłogowe zgodnie z planem
 10. Powinieneś także pozyskać wykwalifikowanego specjalistę, który może i jest upoważniony do wykonywania tej pracy - np. elektryka lub inżyniera ogrzewania. Łączy elementy przyłączeniowe maty grzewczej z domową energią elektryczną lub. system ogrzewania i wykonaj rozruch próbny, aby sprawdzić, czy wszystko działa zgodnie z planem. To bardzo ważny krok, bo to ostatnia okazja do zauważenia i skorygowania błędów, zanim nowa grzałka zniknie pod podłogą.

 11. Krok 6: nałóż warstwę wyrównującą
 12. Przed nałożeniem masy wyrównującej, rury muszą być odnowione po uruchomieniu próbnym całkowicie schłodzony być. Jeśli chcesz zastosować krawędziowe listwy izolacyjne, teraz jest właściwy moment, aby przykleić je wzdłuż ścian. Widoczne występy możesz później łatwo odciąć.

  Elektryczne ogrzewanie podłogowe: nałożyć warstwę wyrównującą © view7, fotolia.com

  Teraz wymieszaj masę poziomującą zgodnie z instrukcjami producenta i rozprowadź ją od krawędzi do środka w wiadrze lub. wiadra na podłodze. Uważaj, aby nie nadepnąć na rury – na pewno do tego kroku założysz buty.

 13. Krok 7: zainstaluj górne pokrycie
 14. Po całkowitym wyrównaniu podłogi i wyschnięciu masy wyrównującej można ponownie położyć na niej płytki, kamień naturalny lub inną odpowiednią powierzchnię. Albo ułóż - wtedy możesz mieć pewność, że wszystko pasuje idealnie, jest odpowiednio zafugowane i dobrze wygląda, nawet w trudnych zakamarkach.

  Z ofertą usług sanier.de możesz otrzymać kilka niewiążących ofert od rzemieślników w Twojej okolicy i porównać ich usługi i ceny.

  Notatka: Do nowego ogrzewania podłogowego można w zasadzie zastosować wszystkie pokrycia górne, które są oznaczone przez producenta etykietą „nadaje się do ogrzewania podłogowego” – w tym podłogi laminowane, drewniane lub korkowe.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here