Frezowanie ogrzewania podłogowego w jastrychu”,

Czysto, tanio i szybko: następnie wyfrezuj ogrzewanie podłogowe w jastrychu

Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniu, podnosi wartość nieruchomości, a nawet może obniżyć koszty energii. Dlatego coraz więcej właścicieli starych budynków i istniejących nieruchomości decyduje się na przejście z klasycznych grzejników na ogrzewanie podłogowe w poszczególnych pomieszczeniach lub w całej nieruchomości. Poza wymienionymi zaletami ogrzewania podłogowego, ten rodzaj renowacji kwalifikuje się do dofinansowania w określonych okolicznościach – oznacza to zmniejszenie kosztów renowacji. Jeszcze kilka lat temu taka modernizacja wiązała się jednak z dużymi nakładami czasu i pieniędzy oraz innymi niedogodnościami. Ale teraz jest nowa metoda, która znacznie upraszcza modernizację ogrzewania podłogowego: późniejsze frezowanie ogrzewania podłogowego w jastrychu. Przeczytaj tutaj, jakie są procesy i na co jeszcze zwrócić uwagę podczas modernizacji ogrzewania podłogowego.

Frezować ogrzewanie podłogowe w istniejącym jastrychu

Modernizacja ogrzewania podłogowego - sposób konwencjonalny

Jeszcze kilka lat temu istniały przede wszystkim dwie możliwości modernizacji ogrzewania podłogowego w istniejącej nieruchomości: albo ogrzewanie podłogowe zostało zbudowane na istniejącym wylewce, albo wylewka została całkowicie usunięta w celu zainstalowania ogrzewania podłogowego.

Zbuduj ogrzewanie podłogowe na istniejącym jastrychu

Takie podejście ma dwie wady: Po pierwsze, wysokość montażu ogrzewania podłogowego jest stosunkowo duża. W zależności od użytych materiałów może to być do dziesięciu centymetrów. Dzięki specjalnym systemom i specjalnym jastrychom wysokość konstrukcyjną można zmniejszyć o około połowę. Problemy z podwieszeniem schodów wynikają jednak z wysokości montażu i zawsze, gdy doposażamy w ogrzewanie podłogowe tylko pojedyncze pomieszczenia. Ponadto ta wysokość konstrukcyjna oznacza utratę wysokości pomieszczenia. Może to być mniej ważne w przypadku prawdziwego starego budynku, ale dotyczy nowszych istniejących nieruchomości o wysokości pomieszczenia około 2,40 metra.

Usuń jastrych, a następnie zainstaluj ogrzewanie podłogowe

Alternatywą jest nałożenie całego jastrychu, a następnie jego całkowita przebudowa. Ponieważ tutaj ogrzewanie podłogowe można zintegrować bezpośrednio. Zaletą jest to, że można zapobiec progom między pokojami i problemom z wysokością na schodach lub przynajmniej zachować bardzo małe. Z drugiej strony zabieg ten jest bardzo czasochłonny i kosztowny. I nie należy lekceważyć uciążliwości hałasu i brudu. Dlatego ta procedura jest odpowiednia przede wszystkim, gdy czeka nas całkowity remont nieruchomości.

Nowa technologia - frezowanie ogrzewania podłogowego w jastrychu

Kilka lat temu opracowano system, za pomocą którego rury do ogrzewania podłogowego można po prostu wyfrezować w istniejącym jastrychu. Jednak ta frezarka nie jest konwencjonalną frezarką, ale specjalnym urządzeniem. Wyposażony jest w urządzenie ssące, które zasysa pył powstający bezpośrednio podczas procesu frezowania. W ten sposób można ograniczyć ogromne ilości zanieczyszczeń, które powstałyby podczas obróbki jastrychu na konwencjonalnej frezarce. W wyfrezowanych rowkach można następnie ułożyć specjalne rury do ogrzewania podłogowego. Posadzkę można układać natychmiast po tym, tj. bez dalszych skomplikowanych konstrukcji i czasu schnięcia. Dzięki temu systemowi można w ciągu kilku godzin doposażyć nieruchomość w ogrzewanie płaszczyznowe.

Frezowanie w ogrzewaniu podłogowym w łazience: płytki można układać bezpośrednio po nim

Oprócz niskiego nakładu czasu ten rodzaj modernizacji nieruchomości w ogrzewanie podłogowe ma inne zalety: Proces jest stosunkowo niedrogi. Ponadto, jak już wspomniano, obciążenie brudem jest dość niskie. Przy takim doposażeniu nie ma również różnic wysokości w posadzce, co mogłoby prowadzić do problemów na klatkach schodowych lub przy doposażaniu tylko poszczególnych pomieszczeń.

Wskazówka: Szukasz specjalistycznej firmy, która frezuje ogrzewanie podłogowe do wylewki na terenie całego kraju? W naszej siedzibie posiadamy ogrzewanie podłogowe frezowane przez firmę ECOtherm z Westerstede (kod pocztowy 26655) i możemy Państwu polecić tę firmę. Dyrektor zarządzający Pan Zuur jest dostępny na telefon 04488-59 39 590 lub przez e-mail info @ ecotherm.dostępny. (Proszę zadzwonić „sanier.de "jako słowo kluczowe)

Ważne: Wymóg modernizacji ogrzewania podłogowego

Nawet jeśli nieruchomość jest doposażona w ogrzewanie podłogowe poprzez frezowanie go w wylewce, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy: Wylewka musi mieć określoną minimalną wysokość. Zwykle jest to 30 milimetrów. Ponadto musi to być podkład zgodny z normami, który jest również w pełni utwardzony i gładki. Układane rury grzewcze muszą być trwale nieprzepuszczalne dla dyfuzji tlenu i bez ograniczeń odporne na starzenie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here