Zbuduj tani dom: Ta rodzina pokazuje, jak „,

Budowanie w drewnie jest niezwykle szybkie. Budowę ukończono w ciągu dwóch dni, a dach pokryto po kolejnych siedmiu dniach. Zawody na budowie mogą działać równolegle, co oszczędza czas i, jak wiadomo, pieniądze. Budowa domu stała się tańsza. Osiem miesięcy po rozpoczęciu budowy młoda rodzina mogła się wprowadzić.
 

Uruchom galerię zdjęć 7 Pokaż wszystko

Z każdej strony jest duże okno. Do pomieszczeń wpada dużo światła dziennego. W salonie okno można całkowicie złożyć. Czuje się jak zadaszony balkon.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Sprytnie zaplanowany: centralny „rdzeń” na piętrze mieści łazienkę, a później może pomieścić sypialnię rodziców.

Zdjęcie: Elke Gropper

Sprytny ekran prywatności do łazienki. Pośrodku desek wyfrezowano długą szczelinę. Nikt nie może zajrzeć z zewnątrz, ale gdy okno jest otwarte, gorące powietrze z prysznica może wydostać się na zewnątrz. Chroni to przed rozwojem pleśni.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Ekran prywatności oglądany z zewnątrz.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Sypialnie rodziny znajdują się na pierwszym piętrze. Parapet okienny jest tak niski, że dzieci mogą patrzeć podczas zabawy i malowania. Wąskie skrzydło okienne można otworzyć w celu wentylacji, duże jest łatwe do czyszczenia z zewnątrz.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Duży, zaciszny taras za domem zaprasza latem do wieczornego słońca.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Betonowa strefa wejściowa z długą drewnianą ławką pełni rolę swego rodzaju loggii – sprzyja pogawędkom z sąsiadami.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Materiał pozostaje widoczny

Z łatwością wydasz dużo pieniędzy na parkiet, płytki i projektowanie ścian. Wolfertstetterowie wybrali inny sposób budowy tańszego domu: „Pozostawiliśmy powierzchnie tak surowe, jak to możliwe”, wyjaśnia David Wolfertstetter. „Nie stworzyliśmy kolorystyki malując ścianę, ale za pomocą użytych materiałów. „Blat kuchenny wykonany jest z łupka w kolorze jadeitu, a zamiast drogich desek podłogowych na podłodze znajduje się niedrogi parkiet dębowy klasy przemysłowej. Kontrastuje to ze ścianami z jodły srebrnej i dowodzi, że różne gatunki drewna można bardzo dobrze łączyć. Okładzina elewacyjna wykonana z desek modrzewiowych. Są niestrugane i nie przycinane, pochodzą prosto z piły taśmowej. Każdy z tych środków pomaga tanio zbudować dom bez uszczerbku dla jakości życia.

U nas jest to mieszanka taniej i wysokiej jakości, jodły pospolitej i koloru! Sarah Wolfertstetter, klient

Myśląc o przyszłości

Fakt, że dzieci prawdopodobnie w pewnym momencie będą chciały stanąć na własnych nogach również odegrał rolę w planach rodziny. Przestrzeń życiowa byłaby wtedy zbyt duża dla tylko dwóch osób. Wolfertstetterowie znaleźli odpowiednie rozwiązanie: na parterze trzeba było narysować ścianę o powierzchni zaledwie dwóch metrów kwadratowych, a były tam dwa mieszkania. Drugie drzwi wejściowe z dzwonkiem już tam są. Przygotowano również usługi budowlane, obie strony miałyby mieć nawet własny ogródek. Sprytnie zaprojektować taki dom: Przy spodziewanym dochodzie z wynajmu, pożyczkę można szybciej spłacić, a następnie sfinansować edukację dzieci.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj

Elastyczność projektu pozwala nam na późniejsze stworzenie dwóch jednostek mieszkalnych. David Wolfertstetter, architekt

Fakty i Liczby

Teren: 733 metry kwadratowe
Powierzchnia mieszkalna: 200 metrów kwadratowych
Konstrukcja: drewno klejone krzyżowo, beton na skarpie
Architekt: David Wolfertstetter, Dorfen
 

Materiał i produkty 

Światło nad wyspą kuchenną: Fermliving
Światło nad stołem: kokosy z otworami - domowe
Wyspa kuchenna i stół jadalny: autorski projekt realizowany ze stolarzem
Okna: drewniano-aluminiowe z okna duże
Kran w łazience: Keuco
Umywalka: Villeroy & Boch

Technika domu

Ciepłownictwo

Zadowoleni budowniczowie, którzy mogą oprzeć się na ciepłownictwie – to oszczędza miejsce w „kotłowni” i jest niedrogie. W małym mieście Dorfen od 2007 roku działa ciepłownia na biomasę, która zaopatruje w ciepło szkoły, szpitale i domy. Stacja transferowa jest tak mała, że ​​chowa się za zasłoną w korytarzu. Praktycznie!

Usługi budowlane są sprytnie ukryte za zasłoną.

Zdjęcie: Thomas Rudolf

Wentylacja zdecentralizowana

Nawet jeśli materiał budowlany, jakim jest drewno, jest podatny na dyfuzję i chłonie wilgoć i ponownie ją oddaje, gdy powietrze jest suche, zdecentralizowana wentylacja ma sens w dzisiejszych bardzo szczelnych domach. Niewielki wentylator w łazience zapewnia energooszczędną i cichą wymianę zużytego powietrza.
 

Magazynowanie energii słonecznej

Po wschodniej i zachodniej stronie 90 metrów kwadratowych modułów fotowoltaicznych produkuje około 15.700 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie dla gospodarstwa domowego. Nadwyżka, która nie jest wykorzystywana bezpośrednio, jest najpierw umieszczana w zasobniku baterii, a następnie w zasobniku buforowym ciepłej wody. Dalsze nadwyżki trafiają do publicznej sieci energetycznej. Dom jest zatem dość samowystarczalny energetycznie i odpowiada standardowi KfW 40 Plus.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here