Niedroga alternatywa: budowa w obszarze miejskim”,

Mimo to większość Niemców chce mieć własny dom. Według wskaźnika trendu z 2018 r. trzy czwarte Niemców uważa posiadanie własnego majątku za bezpieczny plan emerytalny, a około dwie trzecie (64 proc.) uważa go za najlepszy. Jednym z możliwych powodów pozytywnego obrazu są niskie stopy procentowe, które obecnie ułatwiają skok do domu.
 

Obszar miejski i to, co oferuje

Każdy budynek w obszarze miejskim nie musi rezygnować z udogodnień miejskiego życia. Tereny wokół większych miast przekonują dziś szczególnie dobrą infrastrukturą. Jest wystarczająco dużo szkół, sklepów i dobrych połączeń komunikacyjnych, które w razie potrzeby dowiozą Cię szybko do obszaru metropolitalnego.
Coraz więcej osób zdaje się doceniać to, co ma do zaoferowania obszar miejski, ponieważ obszary wokół Berlina i Monachium wzrosły o ponad 5,5 procent w latach 2010-2015.
Najważniejsze jest jednak to, że oferta domów jednorodzinnych jest tam znacznie większa niż w miastach. Zazwyczaj działki są też większe i dostajesz więcej za swoje pieniądze. Kupujący płacą średnio o połowę mniej za nieruchomość w „pasach bekonowych” niż w dużym mieście. Staje się jeszcze taniej, jeśli oddalasz się od metropolii.

Grunty budowlane w Monachium są bardzo poszukiwane. Świadczą o tym wysokie ceny. Wartości gleby dla całego obszaru miejskiego Monachium wzrosły średnio o 25 procent.

Zdjęcie: LBS

Opcje finansowania

Oprócz planowanego zasiłku budowlanego, który ma wspierać rodziny przy pierwszym zakupie własnego domu, pomagają również dotacje państwowe, takie jak kontrakty Wohn-Riester. Podczas gdy Baukindergeld jest ograniczony do limitu dochodu 75.000 euro jest związane, nie ma limitu w Wohn-Riester. Dodatkowo umowa ma praktycznie nieograniczony czas trwania.
Warto wiedzieć: Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego to jedyny produkt firmy Riester, który jest promowany zarówno w fazie oszczędzania, jak i pożyczki. Wohn-Riester pomaga tu na dwa sposoby: Dotacja wspiera oszczędności, a później zmniejsza ciężar finansowania, ponieważ z każdym dodatkowym euro, które idzie na spłatę, właściciel szybciej oszczędza odsetki od kredytu i jest wolny od zadłużenia.

Wywiad ekspercki

Przyszli właściciele domów muszą zdecydować: zamieszkać w mieście czy na wsi? Obie mają swoje uroki, a własny dom nie tylko oferuje bezpieczny „dach nad głową, ale także staje się ważnym ośrodkiem życia. Profesor dr. Frank Brettschneider z Uniwersytetu w Hohenheim wyjaśnia w wywiadzie, jakie czynniki odgrywają rolę w wyborze miejsca zamieszkania.
Profesor Brettschneider, w swoim badaniu „Uszczęśliwia posiadanie domu?Przekonałeś się, że posiadanie własnych czterech ścian sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Dlaczego?

Ważne są dwa czynniki: po pierwsze, poczucie bezpieczeństwa; nie jest się już zależnym od wynajmującego. Po drugie, możliwość prowadzenia samodzielnego życia. Możesz zaprojektować własne cztery ściany według własnych pomysłów. Właściciele domów czują się jednocześnie mocniej niż najemcy. I oba promują poczucie szczęścia - oprócz zdrowia i partnerstwa.
W jakim stopniu sytuacja życiowa wpływa na szczęście lub. Stosunek do życia?

Im szczęśliwsi są ludzie ze swojej sytuacji życiowej, tym szczęśliwsi są. A zadowolenie z sytuacji życiowej zależy przede wszystkim od wielkości mieszkania, ceny i wyposażenia. Ale ważne są również relacje z sąsiadami, sytuacja na parkingu i połączenia komunikacyjne.
Miasto lub okolica – jakie korzyści z Twojego punktu widzenia oferują poszczególne osiedla mieszkaniowe?

Różni ludzie mają bardzo różne preferencje. Wielu woli spokojną lokalizację?. Wtedy okolica oferuje zalety. Ale tylko wtedy, gdy jest tam dobra infrastruktura handlowa i dobre połączenia komunikacyjne. Tak jest w mieście, ale jest mniej spokojnie, a ceny zazwyczaj wyższe.
Jakie pytania powinni zadać sobie z góry przyszli właściciele domów przy wyborze miejsca zamieszkania??

Przede wszystkim powinni sami sobie wyjaśnić, co jest dla nich szczególnie ważne w ich przyszłym miejscu zamieszkania. Jakie powinien mieć zalety?? A które aspekty odgrywają podrzędną rolę? I powinni realistycznie ocenić swoje możliwości finansowe. Najpiękniejszy dom staje się ciężarem, jeśli nie można spłacić rat.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here