Ceny i koszty garażu”,

Ceny i koszty garaży

Przy planowaniu warsztatu budżet jest zawsze istotnym aspektem. Koszty różnią się w zależności od wielkości i rodzaju konstrukcji, garaże prefabrykowane są zwykle znacznie tańsze niż masowy garaż, który jest indywidualnie projektowany i budowany. Zapewniamy przegląd przedziału cenowego, którego można oczekiwać przy budowie garażu.

Koszty budowy © Jörn Gebhardt, fotolia.com

Prefabrykowany garaż lub murowany samodzielnie?

W zasadzie zawsze taniej jest wybrać garaż prefabrykowany. Wynika to z ceny samego garażu, ale także z krótkiego czasu budowy oraz możliwości samodzielnego wykonania płyty stropowej i fundamentu. Trudno z góry podać konkretne ceny, ponieważ koszty zależą od rodzaju prefabrykowanego garażu, regionu i producenta. Nie bez znaczenia są również dodatki, takie jak bramy garażowe, dodatkowe okna i drzwi czy specjalne kształty dachów.

Prosty prefabrykowany garaż z betonu © eyecat, fotolia.com lub garaż murowany © Superingo, fotolia.com

Indywidualnie murowany garaż nie może być uogólniany pod względem kosztów. Masywny garaż przylegający do domu musi spełniać inne wymagania – np. w zakresie połączeń i izolacji termicznej – niż pojedynczy budynek.

Garaż prefabrykowany lub garaż murowany: Różnice cenowe są znaczne do 30% zapisać

Garaże tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warsztaty, porównaj oferty i oszczędź.

Z reguły przyjmuje się, że solidny garaż murowany jest co najmniej dwa razy droższy niż garaż prefabrykowany o porównywalnej wielkości. Porównując ze sobą poszczególne typy garaży, klient ponosi np. następujące koszty całkowite:

Porównanie cen garażu

Roboty budowlaneIndywidualny garaż murowanyPrefabrykowany garaż betonowyPrefabrykowany garaż ze stali
Planowanie i zarządzanie budową około. 1.000 do 1.200€ Dołączony Dołączony
Obliczenia statyczne około. 500 € Dołączony Dołączony
Płyta podstawy / fundament około. 750 do 1.300 € około. 1.500 € około. 1.500 €
Roboty budowlane około. 9.000 do 11.000 € Dołączony Dołączony
Drzwi garażowe Dołączony Dołączony
całkowity koszt 11.000 do 16.000 € 4.000 do 7.000 € 2.000 do 3.000 €
Wskazówka: W każdym razie warto wcześniej poszukać kilku ofert od firm budowlanych. Uzyskaj producentów. Ważne jest, aby specyfikacje można było porównać. Garaż: Na cenę garażu wpływa wiele czynników

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny warsztatów i zaoszczędź do 30 procent

Koszty fundamentu i płyty podstawy

W szczególności przy wyborze garażu prefabrykowanego należy wziąć pod uwagę koszty posadowienia i płyty podstawy. To, jak kosztowny będzie ten przedmiot, zależy od tego, czy fundament jest wykonany przez firmę budowlaną, czy samodzielnie. To samo dotyczy płyty podstawy. Dokładne wartości są trudne do określenia, ponieważ koszty posadowienia zależą również od jakości gleby i regionalnego poziomu cen. Wreszcie jakość betonu również odgrywa ważną rolę. Orientacyjnie realistyczna jest cena od 80 do 90 euro za metr kwadratowy, w wielu przypadkach obejmuje to również roboty ziemne.

Tworzenie fundamentu © topshots, fotolia.com Wskazówka: Płyty fundamentowe i podłogowe można łatwo wyprodukować we własnym zakresie. Jednak powinni to robić tylko budowniczowie z doświadczeniem technicznym i po dokładnych informacjach.

Oszczędzaj koszty dzięki ulgom podatkowym

Zakup i budowa nieruchomości mieszkaniowych jest dotowana z podatków. Dotyczy to również garażu. W przypadku nieruchomości mieszkalnej zajmowanej przez właściciela, rachunki rzemieślnicze maksymalnie 6.Można ubiegać się o 000 euro rocznie do celów podatkowych. 20% kosztów wynagrodzeń podlega odliczeniu. Wydatki te są ujmowane tylko wtedy, gdy kwota faktury została przekazana rzemieślnikowi; wpływy gotówkowe nie podlegają odliczeniu. Tak zwany Wohn-Riester oferuje kolejną opcję oszczędności. Eigenheimrentengesetz oferuje miesięczne dotacje finansowe i możliwość do 2 rocznie.100 EUR do odliczenia od podatku jako wydatki specjalne.

Garaż: Skorzystaj z możliwych zniżek Wskazówka: Ewentualne oszczędności podatkowe należy dokładnie przeanalizować pod kątem rentowności. Najlepiej zrobić to w porozumieniu z doświadczonym doradcą podatkowym.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here