Sprzątanie garażu”,

Wskazówki dotyczące czyszczenia garażu

Aby pojazd samochodowy w garażu był chroniony nie tylko przed kradzieżą, ale także przed korozją przed wilgocią, wymagana jest szczelność, odpowiednie opcje wentylacji i regularne czyszczenie. W zależności od stopnia zabrudzenia dostępne są różne opcje. Środki zapobiegawcze zapewniają, że zanieczyszczenie jest utrzymywane w granicach od samego początku. Obejmuje to również konserwację komponentów w regularnych odstępach czasu.

Sprzątanie i sprzątanie garażu © Trekandphoto, fotolia.com

Opcje czyszczenia garażu

Sprzątanie garażu obejmuje regularne usuwanie śmieci i brudu, a także dokładne czyszczenie, które również bezpiecznie usuwa kurz i brud. Powodem czyszczenia jest to, że wilgoć łatwo gromadzi się w brudnych rogach. To z kolei może prowadzić do rdzy na karoserii i pleśni w garażu.

Wilgoć w garażu może zardzewieć samochód

Poniższe środki zapewniają, że garaż stanie się czystym i bezpiecznym schronieniem:

Garaże kuszą do wykorzystania jako pomieszczenia magazynowe. Brud, a tym samym wilgoć, może gromadzić się między kawałkami i pod nimi. Jeśli w garażu pozostaną pozostałości organiczne, takie jak np. liście, może rozwinąć się pleśń i gnicie. Dlatego garaż musi być całkowicie opróżniony przed czyszczeniem zgrubnym. Następnie gruboziarnisty brud jest zmiatany miotłą i usuwany.

  • Do dokładnego czyszczenia dostępne są różne warianty w zależności od pozostałości brudu i wykładziny podłogowej. Podłogi z płytek można czyścić na mokro lub myjką wysokociśnieniową. Należy zauważyć, że podczas czyszczenia na mokro wprowadzana jest wilgoć. To musi dokładnie wyschnąć przed odstawieniem samochodu na parking.
  • Często na podłogach garażu tworzą się plamy oleju. Można je usunąć różnymi metodami. Świeże plamy można łatwo wchłonąć materiałem absorbującym (np. żwirek dla kota), starsze plamy należy usunąć pędzelkiem i specjalnym olejowym środkiem czyszczącym.
Wskazówka: Plamy olejowe należy usuwać tak szybko, jak to możliwe, zwiększa to prawdopodobieństwo, że nie pozostaną żadne pozostałości. aż do 30% zapisać

Garaże tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warsztaty, porównaj oferty i oszczędź.

Czyszczenie rynien

Regularna kontrola rynny jest częścią czyszczenia garażu. Jeśli jest on uszkodzony lub zatkany, woda dostaje się do ściany garażu, co prowadzi do wnikania wilgoci, a tym samym do uszkodzenia tkaniny budowlanej, co z kolei może powodować zawilgocenie garażu. Brudne rynny można czyścić ręcznie lub myjką wysokociśnieniową, ponieważ garaże są zazwyczaj parterowe, do tej pracy wystarczy drabina.

Aby sprawdzić szczelność rynny należy ją raz wypłukać po czyszczeniu. Ważne jest również, aby sprawdzić poniższy proces. Woda musi być skierowana z dala od podstawy i fundamentu garażu.

Czyszczenie rynny © indyedge, fotolia.com

Ochrona przed pleśnią i wilgocią

Aby brud i wilgoć nie mogły się w pierwszej kolejności rozwijać w garażu, ważne jest, szczególnie w ciemnych i mokrych porach roku, aby wjechać do garażu jak najbardziej suchym. Zimą przed zaparkowaniem należy usunąć z pojazdu grudki lodu i śnieg. Jeśli samochód jest zaparkowany w deszczu, garaż należy jak najszybciej dokładnie przewietrzyć. Właściwy klimat wewnątrz garażu można wziąć pod uwagę już na etapie planowania.

Auto powinno być w garażu możliwie suche

W miarę możliwości należy zamontować okno, które umożliwi skuteczną wentylację poprzeczną. O każdej porze roku, a szczególnie zimą, ważne jest, aby pojazd w garażu był jak najmniej zabrudzony i zawilgocony. Aby wilgoć nie przedostawała się z zewnątrz garaż należy uszczelnić. Regularne inspekcje wizualne pomagają szybko zidentyfikować i usunąć nieszczelności w dachu lub inne nieszczelności.

Wzrost pleśni © Stowarzyszenie Prywatnych Budowniczych e.V. Wskazówka: Pomiar wilgotności higrometrem daje pewność stanu faktycznego, wartość nie powinna przekraczać 65%. od ok. 70% wilgotności zapewnia dobre warunki wzrostu pleśni.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here