Zbuduj swój własny prysznic ogrodowy”,

narzędzie

  • łopata
  • Grabie
  • Młotek gumowy
  • Młot kowalski
  • rękawice robocze
  • Wiertarka bezprzewodowa
  • Piła tłokowa
  • możliwie. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu
Możesz być również zainteresowany majsterkowaniem i naprawami Samodzielne budowanie placu zabaw: Powinieneś to rozważyć

Zbuduj swój własny prysznic ogrodowy Krok 1: Określ kształt i wykop darń

Przede wszystkim określ dokładną lokalizację i kształt prysznica ogrodowego na posesji. W tym celu wystarczy ułożyć podłogę przyszłego prysznica płytami z kamienia naturalnego. Następnie łopatką odetnij kontur wokół talerzy. Wskazówka: przy ustalaniu rozmiaru i kształtu upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na późniejszy prysznic, a wejście jest wystarczająco duże. Organiczny kształt z lekko przesuniętym wejściem zapewnia dodatkową prywatność. Teraz nadszedł czas, aby wejść głębiej: za pomocą łopaty przekopać darń ok. 20 cm w obrębie wyznaczonej linii zewnętrznej.

DIY prysznic ogrodowy: zaprezentuj kształt

Zdjęcie: Bosch

Krok 2: przygotuj podłoże

Aby zamiast w błocie stanąć na twardym podłożu we własnym prysznicu ogrodowym, należy najpierw przygotować podłogę pod płyty z kamienia naturalnego. W tym celu użyj grabi, aby równomiernie rozprowadzić żwir na wykopanym obszarze. Następnie rozsypujemy na żwirze warstwę piasku chodnikowego i wygładzamy drewnianą listwą lub czymś podobnym. Piasek zapewnia, że ​​wszystkie płyty są na poziomie gruntu.

DIY prysznic ogrodowy: przygotuj podłoże

Zdjęcie: Bosch

Krok 3: umieść płyty z kamienia naturalnego

W kolejnym kroku układasz na piasku żądaną liczbę płyt z kamienia naturalnego. Mieszanka mniejszych i większych paneli tworzy ładny kontrast. Zawsze zostawiaj ok. Przestrzeń od 5 cm do 10 cm, aby wzór był dobrze widoczny. Po wyrównaniu wszystkich płyt na piasku, najpierw dociśnij je ręcznie, a następnie mocno uderz gumowym młotkiem. Teraz wypełnij wszystkie luki pozostałym żwirem, który służy również jako drenaż dla prysznica.

DIY prysznic ogrodowy: umieść płyty z kamienia naturalnego

Zdjęcie: Bosch

Krok 4: prysznic ogrodowy zrób to sam: postawić słupki ogrodzeniowe

W kolejnym kroku włóż słupki ogrodzeniowe, które służą jako ochrona przed rozpryskami i prywatnością prysznica ogrodowego, blisko siebie wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Aby uzyskać stabilne trzymanie, wbij słupki na głębokość około 50 cm bezpośrednio w ziemię za pomocą młota kowalskiego. Zapisz żądaną szerokość wejścia do prysznica ogrodowego (ok. 1,5 m). Aby własnoręcznie zrobiona kabina prysznicowa mogła być jeszcze lepiej wkomponowana w ogród, oszczędzasz również powierzchnię o długości około 30 cm w dwóch punktach osłony prywatności masztu, która później zarasta nieprzezroczyście grabami. Aby to zrobić, najpierw podnieś ok. ziemia o głębokości 20 cm wzdłuż wnęki i zasadzenie około trzech do czterech grabów.

Prysznic ogrodowy DIY: ustaw słupek ogrodzeniowy

Zdjęcie: Bosch

Krok 5: skracanie i łączenie słupków ogrodzeniowych

Teraz prysznic dobiega końca: w tym celu użyj piły szablastej (np.B. PSA 900 E firmy Bosch) górny koniec słupków ogrodzeniowych tak, aby po lewej stronie wejścia powstał łuk skośny. Możesz uwolnić swoją kreatywność w kształcie łuku. Aby słupki miały jeszcze większe podparcie, połącz je drutem ogrodzeniowym. Aby to zrobić, użyj wiertarki akumulatorowej i cienkiej wiertarki do drewna, aby wywiercić otwór w górnej i dolnej jednej trzeciej każdego słupka ogrodzeniowego. Następnie przewlecz drut na pierwszym słupku od zewnątrz do wewnątrz przez dolny otwór i wyciągnij następny słupek od wewnątrz na zewnątrz. Kontynuuj to po kolei, aż wszystkie stawki zostaną połączone. Na koniec mocno zwiąż końce drutu. Następnie postępuj w ten sam sposób z górnym rzędem otworów.

Prysznic ogrodowy DIY: skróć i połącz słupki ogrodzeniowe

Zdjęcie: Bosch

Zbuduj swój własny prysznic ogrodowy Krok 6: Zainstaluj przyłącze wody

Zanim prysznic ogrodowy będzie mógł świętować swoją premierę, należy najpierw zainstalować przyłącze wodne w ogrodzie – należy wziąć pod uwagę informacje podane przez producenta prysznica. Następnie przykręć uchwyt prysznicowy do słupka za pomocą wiertarko-wkrętarki zgodnie z informacją producenta. Podłącz wąż do prysznica - i pozwól wodzie płynąć!

Prysznic ogrodowy DIY: zainstaluj podłączenie wody

Zdjęcie: Bosch

Krok 7: zachowaj ekrany prywatności

Własnoręcznie zrobiony prysznic ogrodowy jest gotowy. W nadchodzących miesiącach i latach nastąpią prace konserwacyjne: Gdy tylko graby znajdą się zbyt wysoko w zagłębieniach w osłonie prywatności lub będą zbyt szerokie, utrzymuj je w dobrym stanie dzięki akumulatorowym nożycom do żywopłotu AHS 55-20 LI firmy Bosch. Wskazówka: dzięki akumulatorowym nożycom do żywopłotu możesz również szybko wykonać coroczne wiosenne przycinanie.

Prysznic ogrodowy DIY: zachowaj ekrany prywatności

Zdjęcie: Bosch

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here