Nieuczciwe zęby: jak rozpoznać oznaki włamywaczy i postępować poprawnie ”,

Wyjmujesz śmieci, a kiedy wchodzisz, odkrywasz dziwne symbole na swojej śmietniku lub na fasadzie. Mogą to być tzw. zęby krzywe. Z początku przypominają proste rysunki dzieci. Ale za tym kryje się więcej: symbole służą do komunikacji między intruzami. Udzielają informacji o mieszkańcach domu i czy warto się włamać. Znaki znajdują się w większości w niepozornych miejscach. Obejmuje to ogrodzenia ogrodowe i skrzynki pocztowe. Włamywacze komunikują się w ten sposób od średniowiecza. W tym czasie z zębów korzystali także żebracy, robotnicy dniówkowi i domokrążcy. Wiedzieli więc bezpośrednio, z którego domu mogą liczyć na prezent i gdzie grozi im niebezpieczeństwo.

Chroń swój dom za pomocą systemu alarmowego i otrzymuj oferty od ekspertów tutaj

W ten sposób rozpoznajesz nieuczciwe zęby

Jak już wspomniano, krzywe zęby znajdują się w niepozornych miejscach. Ale jeśli wiesz, gdzie szukać, szybko znajdziesz znaki. Włamywacze często umieszczają symbole na skrzynkach pocztowych, ogrodzeniach ogrodowych, elewacjach domów, framugach drzwi wejściowych i dzwonkach do drzwi. Ale możliwe miejsca na ukryte zęby to także kosze na śmieci, domki ogrodowe i garaże. Rysunki są w większości malowane kredą lub węglem. Można je szybko zmyć. Jednak w niektórych przypadkach postacie są wyryte na powierzchni nożem.

Możesz być także zainteresowany Bezpieczeństwo Systemy bezpieczeństwa w porównaniu do roku 2021: 5 rozwiązań antywłamaniowych Bezpieczeństwo Kontrola bezpieczeństwa domu: Najlepsze wskazówki przeciwko włamywaczom Dom i technologia Zabezpieczanie okien piwnicznych: Porady dotyczące ochrony przed włamaniem

Łobuzy: znaczenie różnych symboli

Jeśli odkryjesz nieuczciwe zęby w swoim domu lub w sąsiedztwie, włamywacze zbadają okolicę. Ale włamanie nie zawsze jest planowane. Niektóre symbole wskazują, że nie warto, na przykład. Poniżej pokażemy najczęstsze krzywe zęby i ich znaczenie.

Znaczenie ikony łobuzów
trzy ukośne linie W tym domu było
już włamany.
postrzępiona linia Niebezpieczeństwo, ukąszenia psa!
Koło z krzyżem Mieszka tu policjant. /Tutaj
istnieją silne środki bezpieczeństwa /
nie ma zdobyczy.
Krzyż na wzgórzu samotna kobieta / brak mężczyzny w domu
półksiężyc Najlepsza okazja do włamania jest wieczorem?.
Strzałka wskazuje w górę w
półkole
dobre warunki do włamania
Symbol plusa dla oszustów „pobożnie postawione ” jest warte zachodu
do góry nogami "T" mieszka tu samotna osoba
pozioma linia trzech
pionowe skrzyżowane
Włamanie jest bardzo opłacalne
linia pozioma Nie ma tu nic do zrobienia.
dwie pionowe linie
pozioma
starsi mieszkańcy
dwie poziome linie, od
trzy pionowe krzyże
Tu jest gotówka.
x błaganie zabronione

Odkryto nieuczciwe zęby? Tak reagujesz poprawnie

Jeśli odkryjesz w domu lub w sąsiedztwie nieuczciwe zęby, nie wycieraj ich od razu. Zamiast tego zacznij od sfotografowania postaci. Następnie zrób zdjęcie okolicy. Następnie poinformuj policję i przekaż nagrania. Jeśli domniemani sprzedawcy zadzwonią w tym czasie do drzwi, bądź ostrożny. Mogą być oszustami. Poinformuj także sąsiadów o znalezionych krzywych zębach. Na koniec usuń oznaczenia. Zwykle można je po prostu zetrzeć.

Dzięki tym wskazówkom możesz zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami

Niezależnie od tego, czy odkryłeś już nieuczciwe zęby, czy nie: Chroń swój dom przed włamywaczami! Najważniejsze jest zabezpieczenie okien i drzwi przed włamaniem. Nigdy nie zostawiaj otwartych okien, kiedy wychodzisz z domu. Włamywacze mogą je podważyć w kilka sekund. Zapewnij dodatkową ochronę okien i drzwi. W przypadku tych ostatnich idealne są płyty zabezpieczające z kotwami ściennymi. Możesz również doposażyć zabezpieczenie przed naciągnięciem i solidny zamek wpuszczany.

Okna i drzwi tarasowe powinny mieć zamek. W przypadku stolarki okiennej na parterze warto zastosować zamki o klasie odporności 2. Zamki grzybkowe uniemożliwiają lub przynajmniej opóźniają otwieranie okien siłą. Upewnij się również, że okiennice są stabilne. Może to również odstraszyć włamywaczy.

Pozwól ekspertowi w zakresie ochrony antywłamaniowej doradzić, które systemy alarmowe, kamery monitorujące lub czujniki ruchu są opłacalne dla Twojej nieruchomości. Możesz również uzyskać bezpłatne porady dotyczące ochrony przed włamaniem na lokalnym posterunku policji lub w wydziale zapobiegania przestępczości policyjnej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here