Używane windy schodowe: oszczędność kosztów dzięki dobrej wydajności”,

To, czy i która winda schodowa może być używana, zależy od wymagań konstrukcyjnych klatki schodowej. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych wind schodowych. Wymagania obejmują m.in.:
 

 • ściany nośne (jeśli tor jest przymocowany do ściany)
 • stabilne i sprężyste stopnie (jeśli droga jest na stopniach)
 • odpowiednia szerokość schodów, która zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla pieszych przy windzie
 • Wystarczająca swoboda ruchu na początku i na końcu schodów dla bezpiecznego wchodzenia i wychodzenia z windy
   

Warunki wstępne powinny zostać sprawdzone przez specjalistę, aby bezpieczeństwo i funkcjonalność windy nie były ograniczone w codziennym użytkowaniu. Oprócz ekspertów budowlanych pomoc świadczą również wyspecjalizowani konsultanci producentów i dealerów wind schodowych, którzy przeprowadzają inspekcje na miejscu. Mogą też dokonywać pomiarów i pomagać w wyszukiwaniu indywidualnych ofert.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Stosunek kosztów: czy warto kupować używane windy schodowe??

Koszty zakupu używanej windy lub używanych podsegmentów (siedzisko, napęd i inne) mogą być nawet o 50 procent niższe niż w przypadku nowej. Jest to opłacalna przewaga kosztowa, szczególnie w przypadku schodów prostych o standardowych wymiarach. Jeśli wymagane są produkty na zamówienie, na przykład ze względu na krzywizny i kilka pięter, nie zaleca się stosowania modeli.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty montażu, ponieważ montaż powinien być wykonany przez wykwalifikowany personel, nawet z używanych modeli, w celu zachowania funkcjonalności i bezpieczeństwa.
Najkorzystniejszą sytuację pod względem kosztów i korzyści oferuje kupowanie używanych krzeseł schodowych od wyspecjalizowanych sprzedawców. W przeciwieństwie do prywatnego sprzedawcy oferuje to gwarancję i gwarancję. Zna specyfikę różnych modeli, zna wyzwania związane z demontażem i montażem i jest po Twojej stronie, aby doradzić w wyborze. Dodatkowo w łatwy sposób może wystawić kosztorys, a później odpowiednią fakturę, którą możesz złożyć do agencji finansującej wniosek o dotacje.

Plusy i minusy używanych wind schodowych

Zalety

niekorzyść

 • Tańsze niż nowe modele (do
  50 procent oszczędności
  możliwy)
 • z dbałością są również używane
  Windy schodowe do 4.000 euro
  kwalifikuje się (jeśli dwie osoby potrzebują opieki)
  Osoby w gospodarstwie domowym do 8.000
  Euro)
 • Funkcjonalność i bezpieczeństwo są z
  używane windy schodowe
  porównywalne z nowymi urządzeniami
  (Warunek: używany zakup
  odnowiony
  Modele u dealera)

 • mniejszy wybór niż przy zakupie nowego
 • jednak ograniczona dostępność modeli
  również cechy wyposażenia (kolor,
  Materiały i inne)
 • specjalne wymagania nie zawsze są dostępne
 • często z łukami lub kątami schodów
  Wymagana personalizacja szyn
 • Naprawa lub zakup części zamiennych
  czasami trudniejsze
 • krótsze terminy gwarancji oraz
  Gwarancja

Wskazówka: Jeśli winda schodowa ma być używana tylko przez krótki czas, winda schodowa może być również uważana za nieruchomość do wynajęcia. Wielu dostawców pomocy oferuje windę schodową w różnych wersjach do wynajęcia, aby niedrogo skrócić czas dla użytkownika lub poznać codzienne życie za pomocą windy schodowej.

Zanim używana winda wprowadzi się do nowego domu, jest intensywnie czyszczona, technologia jest profesjonalnie sprawdzana, a następnie ponownie profesjonalnie instalowana - pod warunkiem, że pochodzi od specjalistycznego sprzedawcy.

Zdjęcie: epr / Winda schodowa

Skup używanych krzesełek schodowych

Używaną windę schodową można kupić od osób prywatnych, a także od wyspecjalizowanych sprzedawców. Jak w przypadku wszystkich produktów z prywatnej sprzedaży, możesz tutaj dużo zaoszczędzić, ale obejdziesz się bez ważnych korzyści, takich jak gwarancje, gwarancje i inne korzyści detalisty. Prywatni sprzedawcy krzesełek to głównie byli użytkownicy lub krewni użytkowników, dla których krzesełko jest używane tylko tymczasowo lub nie jest już potrzebne.

Używany zakup od prywatnego

Używany zakup od sprzedawcy

 • często bardzo tanio - już pod
  1.używane są 000 euro
  Windy schodowe oferowane prywatnie
 • głównie demontaż jest w
  Wymagany własny kierunek (firma specjalistyczna)
  pouczać!)
 • Zlecenie badania
  Wymagane windy (firma specjalistyczna lub
  TÜV)
 • Bez gwarancji, nie
  Polityka zwrotów, nie
  Roszczenia gwarancyjne
 • własna organizacja instalacji
  i dostosowania do
  Winda schodowa (również
  Wymagana firma specjalistyczna)

 • średni koszt - tańszy niż
  Kupowanie nowego, droższe niż kupowanie od
  Prywatni dostawcy (tak często
  całkowicie poprzez dotacje
  do objęcia ubezpieczeniem pielęgnacyjnym)
 • Gwarancja dla profesjonalistów
  Demontaż
 • Gwarancja na badanie na
  Stan, funkcjonalność i
  bezpieczeństwo
 • Montaż na miejscu głównie w
  Cena zawiera
 • nieskomplikowana opcja
  umów serwisowych z
  Zakup części zamiennych i
  profesjonalna naprawa
  w razie potrzeby, a także wykupu-
  oferuje
 • Gwarancja i rękojmia-
  Oczekiwania

Wskazówka: Kupując używaną windę schodową od prywatnych dostawców, nie powinieneś oszczędzać na niewłaściwym końcu. Zlecić demontaż i montaż specjalistycznej firmie i przed użyciem sprawdzić instalację elektryczną i elementy bezpieczeństwa. Wyspecjalizowany rzemieślnik lub ekspert z TüV może przetestować. Kupowanie u sprzedawcy ma tę zaletę, że testy te są częścią usługi dostawcy i są wliczone w cenę zakupu używanej windy krzesełkowej.

Koszty i ceny używanych krzesełek schodowych

Podobnie jak nowe windy, używane windy mogą mieć bardzo różne koszty. Koszty zależą przede wszystkim od przebiegu schodów, które w przyszłości użytkownik winien sobie poradzić z windą. Modele do schodów prostych biegnących na jednym piętrze są tańsze niż modele, które wspinają się po schodach krzywych lub na kilku piętrach.
Podczas gdy prywatne oferty na windy schodowe są dostępne od około 1.000 euro, ale nie obejmuje kontroli pod kątem bezpieczeństwa, funkcjonalności i części zużywających się, a także demontażu, ponownego montażu i transportu, możesz otrzymać odnowione używane schody siedzące do prostych schodów u specjalistycznego sprzedawcy z szynami od około 2.000 euro łącznie z inspekcją i profesjonalnym demontażem. Nowy model tego typu kosztuje około 3.000 euro z prostym wyposażeniem. Nowe ceny wind wahają się zwykle od 6.000 i 12.000 euro, podczas gdy używany model w specjalistycznych sklepach zaczyna się od około 3.000 euro jest dostępne. Jako nowe urządzenie, windy platformowe są między 9.000 i 18.000 euro i są używane od około 5.Dostępne 000 euro.
Wskazówka: Przeczytaj uważnie oferty: Niektóre oferty obejmują tylko siedzisko, platformę windy i napęd, podczas gdy inne oferty obejmują szyny lub montaż w cenie oferty. Jeśli nie masz pewności, zawsze zasięgnij porady i zadawaj konkretne pytania!

Prawo i podatki Zamówienie windy schodowej: Odwołanie jest dozwolone Planowanie budowy Mobilne z windą schodową: Planuj koszty i ratuj życie Winda schodowa: System pomocniczy, który usuwa przeszkody

Nie zaniedbuj dodatkowych kosztów!

Zakup windy krzesełkowej to za mało zarówno w przypadku nowych, jak i używanych modeli. Oprócz windy istnieją koszty wszelkich niezbędnych prac związanych z przebudową, koszty montażu i konserwacji, które należy wziąć pod uwagę oprócz kosztów napraw, części zamiennych i kosztów energii podczas eksploatacji.
Nasz przykład kosztów wyjaśnia dodatkowe koszty zakupu używanych krzeseł schodowych na przykładzie prostego podnośnika do siedzenia wzdłuż prostych schodów nad podłogą (od specjalistycznego sprzedawcy).

koszty

Nowa winda schodowa

Używana winda schodowa

do siedzenia i jazdy

2.000 do 2.500 euro

1.400 do 1.700 euro

dla systemu kolejowego

1.300 do 1.500 euro

900 do 1.200 euro

za dodatki (np.B. zdalne sterowanie,
Pasy bezpieczeństwa)

w większości wliczone w cenę

w większości wliczone w cenę

do montażu

około 500 euro

około 500 euro

całkowity

3.800 do 4.500 euro

2.600 do 3.400 euro

Wskazówka: Aby fundusz opieki długoterminowej otrzymał dotację na dostosowanie przestrzeni życiowej do 4.Jeśli zapłacisz 000 €, nie musisz wybierać nowego modelu. Używane windy schodowe mogą być również sfinansowane, jeśli są odpowiednie, jeśli użytkownik ma odpowiednią opiekę, model jest zatwierdzony jako pomoc i dostępna jest dokumentacja zakupu (nie ma problemu ze specjalistycznymi sprzedawcami, czasami brak uznania przy zakupie od klientów prywatnych).
Ale pamiętaj: Aby otrzymać dotację z funduszu pielęgnacyjnego, wniosek o wybrany model z listy pomocy należy złożyć PRZED zakupem. Zakupu można dokonać tylko za zgodą.

Nasza lista kontrolna dotycząca zakupu używanych wind schodowych

 • Skorzystaj z porady specjalisty przy zakupie używanych krzeseł schodowych i zdecyduj się na odpowiedni model.
 • Niech specjalista sprawdzi istniejące warunki: od tego mogą zależeć aspekty konstrukcyjne, wymagania przestrzenne i model windy.
 • Jeśli to możliwe, sprawdź i przetestuj krzesełko osobiście przed użyciem, poproś o jazdę próbną i sprawdź, czy akcesoria są kompletne.
 • Porównaj koszty używanej windy schodowej i uzyskaj oferty od kilku dostawców.
 • Systemy szynowe do windy schodowej muszą zawsze być indywidualnie dopasowane do sytuacji: lepiej zaplanować nowe szyny do używanego siedzenia i jeździć w zestawieniu kosztów, ponieważ nie zawsze są dostępne odpowiednie szyny z używanych modeli.
 • Zapytaj konkretnie o gwarancje, gwarancje i opcje odkupu. Z reguły możliwe jest również zawieranie umów serwisowych ze specjalistycznymi sprzedawcami.
 • Sprawdź dokładną datę zakupu i okres użytkowania używanej windy schodowej.
 • Czy Twój wybór to model specjalny czy standardowy?? Weź pod uwagę dostępność części zamiennych i możliwości naprawy.
 • Złóż wniosek o dofinansowanie kosztów dostosowania powierzchni mieszkalnej z ubezpieczenia pielęgnacyjnego, specjalnie dla rozważanego modelu PRZED zakupem krzesełka i dołącz do wniosku co najmniej jeden (najlepiej kilka) kosztorys.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here