Czujki zagrożeń w inteligentnym domu chronią przed ogniem, gazem i wodą”,

Inteligentny alarm gazowy

Gaz ziemny cieszy się coraz większą popularnością ze względu na dogodne podłączenie bezpośrednio do domu lub mieszkania. W porównaniu z dotychczas używanym gazem miejskim o niebezpiecznej zawartości tlenku węgla, obecnie w Niemczech dostępny jest tylko gaz ziemny lub gaz skroplony. Ten ostatni jest napełniany na przykład w naziemnym lub podziemnym zbiorniku ogrodowym i zasila kompaktowy kocioł kondensacyjny na ścianie, który zapewnia ciepły klimat w pomieszczeniu i przyjemną temperaturę wody w wannie. Nawet jeśli te urządzenia są zaprojektowane tak, aby były bardzo bezpieczne, wiele osób szanuje możliwe (wybuchowe) niebezpieczeństwa związane z gazem. W przeciwieństwie do trującego gazu miejskiego, gaz ziemny jest wyczuwalny natychmiast po zapachu. Prosty detektor gazu obok kotła pozwala spać spokojniej. Wykrywany jest gaz ziemny lub skroplony, a mieszkańców budzi bardzo głośny dźwięk ostrzegawczy. Wersja luksusowa blokuje dopływ gazu i całkowicie wyłącza kocioł.
Ale nie wszystkie gazy są takie same. Na przykład trującego tlenku węgla z pieca opalanego drewnem (lub starego pieca węglowego) nie można zobaczyć, posmakować ani wyczuć, dlatego jest on szczególnie zdradziecki. Jeśli np. samozmontowana rura wydechowa przecieka, gaz może ulatniać się do pomieszczenia. Detektory ostrzegają przed zbyt wysokim stężeniem.
Rozporządzenie w sprawie kominków mówi, że nie wolno włączać okapu przy zamkniętych oknach i jednocześnie włączonym piecu kominkowym. Ponieważ praca dygestorium wytwarza podciśnienie, które wysysa tlenek węgla z komina do pomieszczenia. Również w tym przypadku branża ma rozwiązanie w postaci bezprzewodowego sterowania wywiewem, które pozwala na obsługę wywiewu tylko przy otwartym oknie. Lub włącz wentylator, który dostarcza świeże powietrze z zewnątrz.
Niebezpieczny może być również dwutlenek węgla, np. w piwnicy na wino. Specjalny detektor CO2 ostrzega przed tym - tak jak potrzebujesz osobnego detektora dla każdego rodzaju gazu.

Inteligentne alarmy przeciwpożarowe

Czujniki dymu są obecnie wymagane przez prawo w wielu krajach związkowych. Zalecanymi miejscami montażu są sypialnie i pokoje dziecięce, a także drogi ewakuacyjne, takie jak korytarze i klatki schodowe, poziomo pod sufitem na środku pomieszczenia. Norma DIN EN 14604 (oznaczenie CE) wymaga minimalnej objętości, ostrzeżenia o rozładowanych bateriach, ochrony przed insektami, przycisku testowego, a nawet pomiaru dymu ze wszystkich stron czujki. (Kolejną cechą jakościową jest znak jakości VdS Niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego).) Niektórzy producenci poddali się etykiecie Q, która ma na celu spełnienie zwiększonych norm bezpieczeństwa - długowieczność, redukcja fałszywych alarmów, odporność na wpływy zewnętrzne, zamontowana na stałe bateria o żywotności co najmniej dziesięciu lat. Urządzenia te należy raz w roku sprawdzić pod kątem funkcjonalności – w przypadku pożaru należy to udowodnić.

Systemy sieciowe

Sieciowe detektory zagrożeń mogą być obsługiwane indywidualnie lub w sieci z innymi. Systemy przewodowe są bardziej przydatne w nowych konstrukcjach; Do modernizacji zalecane są systemy z siecią radiową. Niektórzy producenci łączą również czujniki zagrożeń z alarmami antywłamaniowymi, czujnikami ruchu lub zbicia szyby. Jeśli kupujesz wszystko z jednego źródła, wszystko działa razem. I nigdy nie zaniedbuj: odpowiednie ubezpieczenie domu.

Wskazówki dotyczące produktów: 11 detektorów zagrożeń do inteligentnego domu

Istnieje wiele źródeł zagrożeń w domu: Schody stają się niebezpieczeństwem potknięcia się, jeśli masz pełne ręce i nie możesz włączyć światła - czujnik ruchu może pomóc. Ogień, woda, tlenek węgla, włamywacze – aby uchronić nas przed poważnymi uszkodzeniami potrzebujemy odpowiedniego detektora zagrożeń. Tutaj przedstawiamy najnowsze inteligentne detektory zagrożeń:

Zdjęcie: Hekatron

1. Przegląd

W przypadku uderzenia jednego z czujników dymu, centrala wysyła wiadomość na smartfona, a aplikacja podaje informacje o dokładnej lokalizacji źródła zagrożenia. "Genius Port" i "Genius Control App". Z Hekatron.

Zdjęcie: innogy

2. Tom

Jeśli ktoś majstrował przy drzwiach lub oknie, syrena wewnętrzna natychmiast włączy alarm. Ostrzega również lampka sygnalizacyjna LED. System wysyła wiadomość na smartfon. Włącz system alarmowy za pomocą przełącznika ściennego, gdy wychodzisz z domu. Od innogy.

Zdjęcie: Hager

3. Pomoc kuchenna

Wyłączyłem piec? „Strażnik pieca” pomaga odpowiedzieć na to pytanie. Czujnik mierzy czas, ciepło i ruch podczas gotowania. Jeśli stanie się krytyczny, włączy się alarm. Jeśli nikt nie zareaguje, zasilanie zostanie przerwane. Od Hager.

Zdjęcie: Gira

4. Iluzja

Czy nie byłoby to praktyczne?? Gdy tylko się ruszysz, światło na korytarzu włącza się automatycznie - zawsze masz wolne ręce i nie musisz w nocy szukać włącznika. "Sensotec LED ", Gira.

Zdjęcie: Grohe

5. Poziomu wody

Uszkodzenia zalania pojawiają się nagle i mogą powodować kosztowne szkody. Czujnik ostrzegawczy „Sense” montowany jest na podłodze obok wanny lub pralki, monitoruje wilgotność, wykrywa nieszczelności i ostrzega o uszkodzeniach. Od Grohe.

Zdjęcie: Abus

6. Jakość powietrza

Tlenek węgla to trujący i bezwonny gaz. Może wystąpić podczas procesów spalania w instalacjach grzewczych, kominach, piecach, piecach. Alarm CO budzi nawet ludzi śpiących w razie niebezpieczeństwa. Od Abusa.

Zdjęcie: Bosch

7th. Podwójna korzyść

Czujka dymu nie tylko wykrywa dym, ale także mierzy jakość powietrza w pomieszczeniu. Możliwość podłączenia do 32 detektorów. Sterowanie za pomocą aplikacji. „Twinguard” od Bosch Smart Home.

Zdjęcie: Gniazdo

ósmy. zapowiedź

Wiele czujników dymu emituje przeszywający sygnał dźwiękowy, ale wtedy trzeba samemu poszukać źródła niebezpieczeństwa. „Protect” informuje mieszkańców, gdzie jest dym. Jeśli np. pali się tost, toster można wyłączyć za pomocą aplikacji na smartfona. Z gniazda.

Zdjęcie: eQ-3

9. Pies podwórzowy

Czujnik obecności wykrywa najmniejsze ruchy, takie jak pisanie na klawiaturze. Włącza światło i reguluje temperaturę w pomieszczeniu (w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym). "Homematic IP" od eQ-3.

Zdjęcie: Coqon

10. sieć

Czujkę dymu można łączyć z innymi urządzeniami technicznymi: W przypadku wykrycia dymu włącza światło i podnosi rolety - droga ewakuacyjna i dostęp dla pomocników. „FireAngel ST-630 DE”, Coqon.

Zdjęcie: toczeń

11. Szklana osłona

Większość systemów alarmowych jest dostarczana z szeroką gamą akcesoriów, których można użyć do całkowitego zabezpieczenia domu. Na przykład czujnik zbicia szyby, który jest zainstalowany w pobliżu okien. „Lupusec”, toczeń.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here