Udane zagęszczenie: życie w mieście ”,

To właśnie ta świetna lokalizacja i wysoki poziom zatrudnienia sprawiają, że Walldorf jest tak popularny - przekleństwo i jednocześnie błogosławieństwo. Znalezienie niedrogiej wolnej działki, domu lub kondominium jest prawie niemożliwe. Dobrze płatna praca powoduje wzrost cen gruntów budowlanych i domów.

Ponowne zagęszczenie

Anja i André Bechtold długo szukali niedrogiego gruntu na dom - chociaż Anja jest architektem i dołączyła do biura ojca, dzięki czemu ma dobry przegląd możliwych działek i domów. W pewnym momencie para natknęła się na mały, pusty dom z lat 50. na równie małej posesji w centrum miasta. Twój pomysł: wybudujmy w tym miejscu apartamentowiec i stwórzmy przestrzeń dla czterech rodzin po przystępnych cenach.

Sen kontra. rzeczywistość

"Dla wielu naszych przyjaciół i znajomych było to nie do pomyślenia: W środku miasta hałas ulicy i supermarket naprzeciwko - i żadnego własnego ogrodu" - wspomina Anja. Niewielkie odległości do sklepów, przedszkola i szkoły nie były problemem. Były to mocne argumenty dla Bechtoldów, a auto częściej też stoi w garażu. Ale pragnienie domu jednorodzinnego było zbyt silne dla wielu aspirantów. Oczywiście po wprowadzeniu się rodziny odwiedzili ją przyjaciele i znajomi, a wielu zmieniło zdanie na temat tego rodzaju życia. Ponieważ dom udowadnia: mieszkanie z dużą prywatnością, łatwo wykorzystywaną przestrzenią zewnętrzną i wystarczającą przestrzenią jest również możliwe w centrum miasta. Jedynym warunkiem do tego była zmiana miejsca parkingowego w głowie.

Zdradliwy

„Majstrowaliśmy przy tym projekcie tak długo, jak rzadko wcześniej”, Anja i jej ojciec Werner Herrmann wspominają fazę planowania. Kształt posesji był skomplikowany. Na liście wyzwań i życzeń było wiele: Buduj bez piwnicy, aby zaoszczędzić koszty, ale zapewnij miejsce na parterze na garaże, usługi budowlane i komórki lokatorskie. Wprowadź jak najwięcej światła do mieszkań i stwórz atrakcyjną prywatną przestrzeń na zewnątrz. Punktem spornym w tym wszystkim okazało się optymalne ustawienie klatki schodowej. Wymagało to wielu szkiców i wariantów, cierpliwego papieru i stoickich komputerów. Wytrwałe majsterkowanie opłaciło się wszystkim mieszkańcom domu: cztery apartamenty o powierzchni od 80 do 210 metrów kwadratowych oferują wspaniałe pokoje, a dom dobrze komponuje się z pejzażem miejskim.

Życie w stosie

Na drugim piętrze plus poddasze Anja zaprojektowała dwupoziomowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, które przypomina dom: światło dzienne wpada ze wszystkich stron; pokoje wydają się przestronne i oferują wiele okazji do spotkań lub wycofania się; Zamiast dużego ogrodu Bechtoldowie mają dwa tarasy na dachu i mogą skorzystać z odrobiny zieleni na parterze. Niezwykle przestronna strefa wejściowa spełnia kilka funkcji: wita gości, łączy kuchnię i jadalnię z salonem i pokojem dziecięcym, a przede wszystkim oferuje Emmie i Hannes plac zabaw. Strych jest zarezerwowany dla rodziców, którzy mogą spokojnie wykonywać swoją pracę w gabinecie. Żadnej z nich nie brakuje klasycznego ogrodu – niska cena za mieszkanie w środku drogiego miasta.

Fakty i Liczby

Przestrzeń życiowa 210 metrów kwadratowych (cały dom 460 metrów kwadratowych)
własność 395 metrów kwadratowych
Budowa Solidny z ETICS
architekt Biuro inżynierskie Herrmann, Walldorf - Anja Brechtold

Materiał, meble i oświetlenie

Parkiet i taras: czysta natura - deski podłogowe w daglezji. Światła w wejściu: Ingo Maurer (Zettel ’z5), w kuchni: Ingo Maurer (Campari Light), nad stołem: Marset (Pleat Box). Zlew: Alape. Okucia: Gessi.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here