Schody do rusztowań”,

Schody rusztowaniowe - łatwy dostęp do poziomów rusztowania

Ważnym środkiem ostrożności dla rusztowań jest łatwy i bezpieczny dostęp do każdego poziomu rusztowania. W przypadku mniejszych rusztowań często zapewniają to wewnętrzne drabiny rusztowaniowe, natomiast schody rusztowaniowe są wygodniejsze i mają szereg zalet przy korzystaniu z rusztowania.

Schody rusztowania © Kara, fotolia.com

Konstrukcja schodów

Generalnie schody rusztowaniowe z własnym polem są ustawiane przed rusztowaniem i kotwione do rusztowania. W ten sposób umożliwiają wygodny dostęp nawet z materiałem i narzędziami. Schody rusztowaniowe dzielą się na dwie klasy, klasyfikacja oparta jest na szerokości stopnia. Zasadniczo należy przestrzegać minimalnych obciążeń na stopień schodowy; oprócz obciążeń komunikacyjnych uwzględnia się również obciążenia wiatrem. Szerokość w świetle musi wynosić co najmniej 50 cm.

Konstrukcja schodów rusztowania do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w rusztowaniach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze regionalne firmy specjalizujące się w rusztowaniach, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Zasady użytkowania

Zgodnie z BGR 113 zasady wznoszenia i użytkowania dotyczą schodów rusztowaniowych. Tam schody rusztowaniowe definiuje się w następujący sposób:

"Schody z rusztowania (

..

) to schody wykonane z seryjnie produkowanych elementów rusztowań, które służą jako rusztowania dostępu do pracy i ochronne."

  • ten Kierunek schodów rusztowania musi ulec zmianie po maksymalnej różnicy wysokości 5 m, alternatywnie można ustawić pomost o długości co najmniej pola rusztowania.
  • Musi być Ochrona przed upadkiem zgodnie z DIN 4420-1 o wysokości 1,0 m.
  • Schody z rusztowania mogą być używane tylko jako Dostęp do stanowisk pracy i rusztowania ochronne być użytym. Może być używany jako dostęp do innych miejsc pracy, jeśli nie zostanie przekroczony dopuszczalny całkowity ciężar.
Schody rusztowaniowe: podstawowe wymagania

Wykonawca schodów, czyli z reguły budowniczy rusztowań, jest odpowiedzialny za sprawdzenie schodów rusztowania. Przed przekazaniem go użytkownikowi musi sprawdzić schody oraz całe rusztowanie. Ponadto sam użytkownik jest również odpowiedzialny. Jeśli na schodach są ubytki, nie wolno do nich wchodzić, dopóki nie zostaną usunięte.

Drabiny rusztowaniowe – wejście od wewnątrz

Rusztowanie przy izolacji elewacji z drabinami rusztowania © Tom Bayer, fotolia.com

W obrębie pola rusztowania powstają półki rusztowania. Ogranicza to wielkość odpowiedniego pola rusztowania, a drabiny nie nadają się do transportu dużej ilości materiału roboczego lub dużych narzędzi. W mniejszych rusztowaniach elewacyjnych często stosuje się drabiny rusztowaniowe, ponieważ są łatwe w montażu i nie zajmują dodatkowej przestrzeni w stosunku do powierzchni rusztowania przed elewacją, jak ma to miejsce w przypadku schodów rusztowaniowych. Zasadniczo jednak obowiązuje wytyczna, że ​​drabiny wewnętrzne rusztowania są używane tylko w przypadku rusztowania schodowego lub. wieża schodowa nie jest możliwa.

Wskazówka: Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi artykułami Rusztowania: Normy i przepisy oraz wyposażenie ochronne w rusztowaniach

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here