Zaprojektuj środki dla zdrowego życia ”,

Zaprojektuj środki dla zdrowego życia

Zdrowe środowisko życia to nie tylko wybór materiałów budowlanych wolnych od zanieczyszczeń, zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz odpowiednia izolacja akustyczna i cieplna. Różne środki również przyczyniają się do projektowania. Nawet jeśli nie można wpływać na niektóre czynniki, takie jak lokalizacja, orientacja budynku i lokalizacja w istniejącym budynku, odpowiednie Projekt wnętrz Promuj dobre samopoczucie i zdrowie podczas prac remontowych.

Różne czynniki lokalizacji nieruchomości i budynku decydują o dobrym samopoczuciu © js-photo, stock.cegła suszona na słońcu.com

Czynniki lokalizacji

Przy zakupie domu należy wziąć pod uwagę różne czynniki lokalizacji nieruchomości i budynku. Oprócz podstawowego poczucia życia wpływają również na Wartość odsprzedaży nieruchomości i budynku:

 • Działki i budynki skierowane na południe zapewniają dobre warunki oświetleniowe i późniejsze wykorzystanie energii słonecznej.
 • Budynki na obszarach handlowych lub w ich pobliżu, przy ruchliwych drogach lub w pobliżu lotnisk są narażone na hałas – w takim przypadku należy zadbać o odpowiednie środki ochrony przed hałasem, aby przeprowadzić zdrowy remont.
 • Niekorzystnie i kątowo przycięte nieruchomości i budynki ograniczają użytkowanie lub. wymagają szeroko zakrojonych działań adaptacyjnych.
 • Grunty i budynki na terenie zabudowy lub. Wymieniony budynek podlegają ograniczeniom prawnym w zakresie remontów i renowacji.
 • Sąsiedzi mogą stać się przyjaciółmi lub wrogami. Środowisko życia należy dostosować do własnych potrzeb. Dotyczy to również otaczającej infrastruktury i połączeń komunikacyjnych.
Wskazówka: Wymienione punkty należy wziąć pod uwagę zwłaszcza przy zakupie domu. Idealnie jest wcześniej sporządzić listę kontrolną z indywidualnymi wymaganiami i potrzebami mieszkańców nowego domu. aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Projekt planu piętra

Zwykle dzieje się tak podczas renowacji budynku Projekt planu piętra już określone, ściany nośne mają decydujący wpływ na układ pomieszczenia i często można je usunąć tylko za pomocą skomplikowanych środków konstrukcyjnych. Idealnie dom powinien być podzielony na różne Obszary funkcjonalne być podzielonym na:

 • Odpoczynek i relaks (sypialnie)
 • Część dzienna i jadalna
 • Obszar roboczy
 • Kuchnia i hydraulika
 • Zewnętrzny obszar
Plan piętra jako ważny czynnik komfortu życia © lagom, stock.cegła suszona na słońcu.com

Podział planu piętra na poszczególne strefy umożliwia swobodną zabudowę domu i daje mieszkańcom możliwość zaspokojenia ich potrzeb. Należy to również wziąć pod uwagę w miarę możliwości podczas zdrowej renowacji. Jeśli ściany są usuwane lub przebudowywane, należy zwrócić szczególną uwagę na aspekty statyczne i dźwiękoszczelne. Dotyczy to również aranżacji i remontu kuchni oraz pomieszczeń wilgotnych. W idealnym przypadku są one umieszczone blisko siebie lub jeden na drugim, aby maksymalnie ograniczyć nakłady na instalację wodno-kanalizacyjną.

Izolacja akustyczna poprzez optymalizację planu piętra Wskazówka: Jeśli planowane są duże zmiany w planie piętra, pomocne może być skonsultowanie się z projektantem wnętrz.

Ekspozycja i oświetlenie

Wystarczająca ilość światła dziennego jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia. Wymogi prawne dotyczące Oświetlenie świetlic przez okna, na przykład z państwowych przepisów budowlanych, jako minimalne wymaganie, aby powierzchnia okien pomieszczenia wynosiła co najmniej jedną ósmą jego powierzchni podstawy. DIN 5034-1 „Światło dzienne we wnętrzach” oraz europejska norma światła dziennego DIN EN 17037 spełniają dalsze przepisy. W zasadzie obowiązuje zasada: im większa powierzchnia okien, tym lepiej, ponieważ dobre samopoczucie w dużej mierze zależy od odpowiedniego dopływu światła dziennego.

Wystarczająca ilość światła dziennego jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia © AntonSh, stock.cegła suszona na słońcu.com

Światło nie tylko służy dobremu samopoczuciu, ale także służy jako przewodnik w pomieszczeniu. Sztuczne oświetlenie uzupełnia światło naturalne i zapewnia jasność wieczorem i w nocy. Decyduje aranżacja, ale też natężenie światła i barwa lamp. Jako podstawowy fundament dla koncepcja zdrowego życia oświetlenia W pokojach można obejrzeć następujące aspekty:

 • Wystarczające światło podstawowe w postaci nieoślepiających lamp ściennych i sufitowych o równomiernym rozsyle zapewniającym równomierną luminancję w pomieszczeniu
 • Oświetlenie do zastosowań specjalnych, na przykład w kuchni i łazience lub w jadalni
 • Oświetlenie akcentujące do aranżacji wnętrz
Koncepcja oświetlenia wpływa na atmosferę pomieszczenia © pozitivo, stock.cegła suszona na słońcu.com

Natężenie światła i barwa światła mają wpływ na nastrój, a natężenie oświetlenia w luksach opisuje jasność w pomieszczeniu. Barwa światła, mierzona jako temperatura barwowa w kelwinach (K), wskazuje, czy światło działa uspokajająco i relaksująco, czy pobudzająco.

Jasne kolory wpływają na nastrój: ciepła biel po lewej, neutralna biel pośrodku, dzienna biel po prawej © tiero, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Aby uzyskać maksymalną wydajność energetyczną, idealnym wyborem są lampy LED. Dzięki wyższej mocy świetlnej zużywają tylko ułamek energii elektrycznej w porównaniu do lamp energooszczędnych.

Materiały i kolory

Ludzie odbierają dużą część swoich wrażeń zmysłowych wizualnie. Dlatego tym ważniejsze jest dobranie odpowiednich kolorów w salonie. Połączenie zdrowych materiałów z odpowiednią tonacją kolorów tworzy komfortową i pozytywną atmosferę w mieszkaniu, która jest relaksująca i harmonijna. Co więcej, pokoje można projektować i ulepszać kolorami - odgrywa to ważną rolę, zwłaszcza w słabo zaprojektowanych pokojach. Przez rozsądną Koncepcja kolorystyczna proporcje można harmonizować. Na przykład bardzo wysokie pomieszczenia mogą wyglądać na niższe ze względu na ciemne sufity.

Sprytnie łącz kolory © pressmaster, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Dobór kolorów należy również dostosować do przeznaczenia pomieszczeń. Ciepłe kolory są szczególnie odpowiednie w salonie, a delikatne kolory i uspokajające odcienie niebieskiego są szczególnie skuteczne w części sypialnej. Wskazówka: Więcej informacji na temat renowacji dla zdrowego życia znajdziesz tutaj:

 • Remontuj zdrowo i żyj zdrowo
 • Koncepcje kolorystyczne – wskazówki dotyczące harmonijnych połączeń kolorystycznych
 • Renowacja starego budynku w praktyce

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here