Zdrowa renowacja dla alergików”,

Zdrowa renowacja dla alergików: co alergicy muszą wziąć pod uwagę?

Osoby wrażliwe i alergicy reagują na nawet najmniejsze ilości toksyn i alergenów w powietrzu w pomieszczeniu. W przypadku renowacji odpowiedniej dla alergików z jednej strony należy usunąć wszystkie szkodliwe materiały budowlane i elementy wyposażenia, a z drugiej strony wybrać materiały wolne od zanieczyszczeń i alergenów. Przede wszystkim kleje i farby są alergizujące, podobnie jak wykładziny podłogowe i różne materiały budowlane w przegrodach budowlanych, na przykład w izolacji.

Osoby uczulone na kurz domowy muszą zwracać szczególną uwagę na odpowiednie materiały budowlane! © H_Ko, magazyn.cegła suszona na słońcu.com

Porady dla osób uczulonych na kurz domowy

Alergie na kurz domowy należą do drugiej najczęściej występującej alergii w Niemczech. Reakcje alergiczne, które obejmują zatkany nos i łzawienie oczu, duszność i inne dolegliwości astmatyczne, są spowodowane odchodami roztoczy.

Same roztocza rozmnażają się szczególnie dobrze, gdy wilgotność przekracza 70%, a temperatura pokojowa wynosi około 25 stopni. W szczególności wilgotność powietrza może być utrzymywana poniżej tej wartości i dobrze regulowana poprzez zrównoważoną izolację termiczną i otwarte na dyfuzję konstrukcje ścian. Ponieważ odchody roztoczy są rozprowadzane na cząsteczkach kurzu w powietrzu w pomieszczeniu, system ogrzewania oparty na promieniowaniu cieplnym, taki jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, jest korzystny, szczególnie dla osób uczulonych na kurz domowy, ponieważ ze względu na wysoki udział w powietrzu unosi się mniej kurzu. promieniowania cieplnego. Gładkie wykładziny podłogowe wykonane z drewna lub linoleum są nie tylko wolne od zanieczyszczeń, ale są również ubogim siedliskiem roztoczy. Dywanów należy w dużej mierze unikać.

Osoby uczulone na kurz domowy: w ten sposób można zmniejszyć objawy nawet do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Mniej zanieczyszczeń dzięki nanoproduktom

W celu zmniejszenia zawartości zanieczyszczeń w powietrzu w pomieszczeniu jako podkład można zastosować specjalne kolory zmieszane z nanocząsteczkami. Przetworzony tlenek tytanu wiąże zanieczyszczenia powietrza, a następnie je rozkłada. Jednak nie zostało jeszcze ostatecznie wyjaśnione, czy sam materiał działa jako alergen lub substancja wyzwalająca objawy u alergików i osób z wrażliwymi reakcjami. Substancje wytwarzane podczas katalizy były do ​​tej pory niewiele lub wcale nie zostały zbadane.

Materiały budowlane odpowiednie dla alergików

Toksyny i zanieczyszczenia pochodzące z użytego materiału budowlanego mają ogromny potencjał wywoływania szerokiej gamy alergii. Większość alergii jest powodowana przez substancje organiczne. Jeśli masz już reakcję alergiczną, powinieneś użyć farb i tynków mineralnych, ponieważ te potencjalnie alergizujące mikroorganizmy nie stanowią pożywki. Rozpuszczalniki lub konserwanty, które często wywołują objawy, są również zbędne w materiałach mineralnych.

Konserwanty mogą być problematyczne dla alergików

Jednym z najbardziej odpowiednich materiałów budowlanych dla osób z reakcjami alergicznymi jest lite drewno. Materiał prawie nie zawiera alergenów. Ponieważ drewno nie ładuje się elektrostatycznie, nie przyciąga żadnych zawieszonych substancji, które mogą przenosić odchody roztoczy lub inne zanieczyszczenia powietrza. Cząsteczki pozostają blisko ziemi i można je łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. Jeśli drewno zostanie pokryte naturalnymi woskami i olejami, pory pozostają otwarte i pochłaniają zanieczyszczenia, które przy dokładnej wentylacji mogą wydostać się na zewnątrz.

Wskazówka: Alergicy powinni zwracać szczególną uwagę na składniki, nawet w przypadku naturalnych powłok powierzchni. Terpentyna balsamiczna jest często zawarta jako rozpuszczalnik, co może prowadzić do objawów w przypadku alergii na terpentynę. Najczęstsze alergeny w powietrzu w pomieszczeniach

System wentylacji – ulga dla alergików

Automatyczny system wentylacji przynosi ogromną ulgę, szczególnie dla alergików. Regularna wymiana powietrza w pomieszczeniu przenosi substancje alergizujące na zewnątrz, substancje nie kumulują się. Z drugiej strony system zapobiega przedostawaniu się pyłków i innych alergenów do wnętrza z zewnątrz. Jeśli to możliwe, w renowacji należy uwzględnić odpowiedni system.

Wskazówka: Automatyczny system wentylacji jednocześnie reguluje wilgotność powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni w pomieszczeniach. Zainstalowany jest centralny system wentylacji: automatyczny system wentylacji zapewnia czyste powietrze, a także oszczędza energię! © Gerd, magazyn.cegła suszona na słońcu.com

Sprawdź dokładnie znak jakości

Różne znaki aprobaty dla materiałów budowlanych są przyznawane po przeprowadzeniu badania zawartości zanieczyszczeń i zgodności z własnymi lub ustawowymi wartościami granicznymi. Jednak plomby nie zawsze chronią alergików, ponieważ w zależności od zastosowanych kryteriów badania mogą nadal znajdować się ślady substancji wywołujących alergie, które już prowadzą do reakcji. Alergicy powinni dokładnie sprawdzić wszystkie składniki produktu, niezależnie od istniejących certyfikatów. Są one wymienione w kartach technicznych lub bezpośrednio na opakowaniu. W razie wątpliwości warto zapytać producenta.

Chroń przepisy umowne!

Alergicy polegają na tym, że podczas renowacji używa się tylko odpowiednich materiałów budowlanych. Powinno to być określone w umowie, ustne uzgodnienia lub niezobowiązująca pisemna porada nie są wystarczające.

Wskazówka: Więcej informacji na temat renowacji dla zdrowego życia znajdziesz tutaj:

  • Remontuj zdrowo i żyj zdrowo
  • Renowacja starego budynku w praktyce

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here