Zrównany szczyt do szczytu ”,

W najmniejszym domu znajduje się garaż, usługi budowlane oraz dojazd do budynku. Architekt nazywa efektowną białą część środkową ogrodem energetycznym – to rodzinny salon. Rzemieślnicy przykręcili półprzezroczyste, czyli półprzezroczyste, wielokomorowe panele do drewnianej ramy. Słońce ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, wyrafinowany system rozprowadza ciepłe powietrze do pozostałych pomieszczeń. Jeśli latem robi się zbyt gorąco, klapy wentylacyjne otwierają się automatycznie i pozwalają na ucieczkę ogrzanego powietrza. Po lewej stronie, w najwyższej i dwupiętrowej części, trzech mieszkańców gotuje i je na parterze. Z tyłu królestwo rodziców z własną łazienką i garderobą. Na piętrze znajduje się pokój dziecięcy i gościnny oraz druga łazienka z wanną. W razie potrzeby pokój gościnny można łatwo przekształcić w drugi pokój dziecięcy.

Wybór materiału

Zwykle średnia cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej wynosi 2.200 euro. Kathleen i Toni nie mogliby i nie wydawaliby tak dużo pieniędzy na swój dom. Architektowi Lehmeierowi udało się zbudować znacznie taniej dzięki sprytnemu wykorzystaniu przemysłowych materiałów i technik budowlanych. Zamiast układać w wylewce pętle grzewcze do ogrzewania podłogowego, zaizolował płytę posadzkową i przeciągnął przewody grzejne i elektryczne między prętami zbrojeniowymi. W tym celu elektrycy i hydraulicy musieli udać się na plac budowy znacznie wcześniej niż zwykle. Wszyscy rzemieślnicy wspólnie zaznaczyli położenie późniejszych ścian za pomocą sprayu i kredy. Ważne było, aby pracować niezwykle dokładnie z okablowaniem i pętlami grzewczymi. Beton został później tylko „wygładzony skrzydłami” i uszczelniony. Budowanie w ten sposób zaoszczędzonych wylewek grzewczych i posadzek. Do elewacji zastosowano blachę trapezową i blachę dwuścienną - oba niedrogie materiały do ​​budowy hali, które są solidne i trwałe. Kolejny dobry pomysł: profile kątowe balustrady galerii są pomalowane tylko na biało, a budowniczowie sami wciągnęli sznur do bielizny z rdzeniem z drutu, aby zapobiec upadkom. Wniosek dotyczący kosztów: Ogólnie rzecz biorąc, rodzina Schacha została około 7.000 euro poniżej ich budżetu 300.000 euro.

U nas każdy znajdzie swoje miejsce: czy to w wysokim, dużym salonie, na galerii czy w naszej kuchni na parapecie. Kathleen Schacha, klient

Dane i fakty

Nieruchomość: 1.107 metrów kwadratowych
Przestrzeń mieszkalna: 179 metrów kwadratowych
Koszty: 293.000 euro
Budowa: Solidna i drewniana konstrukcja szkieletowa
Architekt: biuro projektowe Jürgen Lehmeier, Norymberga

Materiały i produkty

Elewacja/dach: blacha trapezowa 40/20 malowana proszkowo w kolorze antracytowym (łby wkrętów również lakierowane w kolorze antracytowym), blacha dwuścienna 60 mm firmy Rodeca z profilami izolowanymi termicznie. Okno: okno Saksonii; Drewno-aluminium (powłoka aluminiowa - anodowana na brąz). Sofa do salonu: Bretz. Galeria sof: NICI. Kuchnia, kredens, stół: projekt architekt. Światło nad stołem jadalnym: Ikea. Krzesło do jadalni: Baba by Plank. Zlew: idealny standard.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here