Tynkarz lub tynkarz: koszty i ceny ”,

Zatrudnij tynkarza lub tynkarza: Musisz na to zwrócić uwagę

Praca z pacą wygładzającą, żelazkiem do tynkowania, kielnią i szpachelką wymaga dużo cierpliwości i, zwłaszcza dla początkujących, pewnej tolerancji na frustrację. W końcu ściany i sufity powinny być nie tylko solidne, odpowiednio ocieplone i otynkowane, ale także powinny sprawiać dobre wrażenie wizualne. Dotyczy to zarówno późniejszego przyklejania tapety do tynku i ukrycia tynkowanej powierzchni, jak i powierzchni dekoracyjnych, na których tynk powinien działać i robić wrażenie.

Zatrudnij tynkarza lub tynkarza © yunava1, fotolia.com

Jeśli nie ufasz, że sam otynkujesz wszystkie niezbędne ściany i sufity, powinieneś zatrudnić tynkarza, który wykona prace profesjonalnie. Gwarantuje to, że efekt Ci się podoba, a jego funkcja i estetyka przetrwa wiele lat i dziesięcioleci. Dotyczy to zwłaszcza tynków dekoracyjnych, takich jak Stucco Veneziano, Stucco Lustro lub Stucco Marmorino. Te stare i wymagające techniki szpachlowania i tynkowania wymagają nie tylko umiejętności manualnych, ale również poczucia piękna, dużej znajomości stylu i dużego doświadczenia w obróbce. Nie nadają się dla majsterkowiczów i dlatego powinny być wykonywane przez specjalistę od tynkarzy.

Do tej pracy możesz zatrudnić tynkarza

Niezależnie od tego, czy chodzi o izolację i tynkowanie ścian w nowym budynku, czy o renowację, czy też całkowitą zmianę projektu ścian wewnętrznych i zewnętrznych: Jeśli zatrudnisz do tego profesjonalnego tynkarza, możesz być pewien, że osiągniesz najlepsze możliwe wyniki cieszyć się przez długi czas będzie.


Typowe zadania wykonywane przez tynkarzy to:

 • Tynkowanie ścian wewnętrznych i zewnętrznych
 • Retusz tynków wewnętrznych i zewnętrznych
 • Wykonanie prac wewnętrznych
 • Wstawianie ścianek działowych pokoju
 • Podwieszanie z sufitów
 • Układanie suchych i płynących jastrychów
 • Montaż materiałów termoizolacyjnych i dźwiękoszczelnych
 • Projektowanie elewacji z tynkiem dekoracyjnym
 • Upiększanie i ulepszanie wizualne budynków za pomocą dekoracyjnych elementów sztukatorskich
 • Prace konserwatorskie
 • Usuwanie i przygotowywanie starych elementów sztukatorskich
 • Czyszczenie i naprawa tynków, stiuków i tynków dekoracyjnych
Typowe zadania, które tynkarz wykonuje do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Zatrudnij tynkarza lub tynkarza?

Praca tynkarza w Niemczech to staż z trzyletnim stażem. W niektórych częściach południowych Niemiec, a także w Szwajcarii zawód nazywany jest tynkarzem. W oficjalnym południowoniemieckim świadectwie czeladniczym właściciel widnieje jako „tynkarz i tynkarz”, podczas gdy na obszarze północnoniemieckojęzycznym tynkarz nazywany jest „tynkarzem” lub „tynkarzem”. Pod tym względem nie ma znaczenia, czy zatrudniasz tynkarza, tynkarza czy tynkarza, ponieważ wszystkie terminy opisują ten sam staż.

Stukateur: Uznana praktyka pod różnymi nazwami Notatka: Nawiasem mówiąc, od czasu reformy pisowni w 2006 roku obowiązuje oficjalna pisownia „Stuckateur”. Poprzednio poprawna pisownia „Stukkateur " jest używana tylko w tej formie (z dwoma „k ") w Austrii. Tynkarz w pracy © Eleonore H, fotolia.com

Dlaczego warto zatrudnić tynkarza??

Z pewnością są prace z zakresu tynkarza, które można wykonać samemu przy odrobinie umiejętności manualnych (i osiągnąć akceptowalny wynik). Na przykład, jeśli chodzi o szybkie tynkowanie ściany. Lub jeśli chcesz umieścić na strychu ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych, aby stworzyć dla swoich dzieci schronienie z dala od strefy wpływów rodziców. Tynkowanie mniejszych niedoskonałości może być również wykonane przez laika z niewielkimi umiejętnościami i odpowiednimi narzędziami i materiałami. O renowacji.de znajdziesz coraz więcej artykułów pomocniczych, które zapewniają niezbędną wiedzę teoretyczną, na przykład o rodzajach tynków lub zastosowaniu kielni i kielni.

Im większa powierzchnia do tynkowania, tym więcej krawędzi i kątów należy uwzględnić (okna, drzwi, występy, włazy itp.).), tym rozsądniej jest zatrudnić tynkarza lub tynkarza i zlecić wykonanie prac profesjonalistom. Ponieważ, zwłaszcza podczas tynkowania, ważne jest, aby pracować czysto, nawet w krytycznych miejscach, aby osiągnąć ogólny efekt, który jest przekonujący pod względem funkcjonalności i estetyki.

Izolacja termiczna i tynkowanie © mitifoto, fotolia.com

Jeśli chcesz zastosować tynki dekoracyjne lub elementy sztukatorskie lub odnowić istniejące instalacje, potrzebujesz dużo cierpliwości i doświadczenia, aby uzyskać dobry efekt. Jeśli nie miałeś jeszcze w ręku kielni wygładzającej i po raz pierwszy dowiadujesz się o różnych rodzajach tynków w sklepie z narzędziami, jest bardzo prawdopodobne, że nie będziesz w stanie przekonać się o efekcie w długim semestr. Wtedy lepiej skorzystać z fachowej pomocy specjalistycznej firmy tynkarskiej i zlecić wykonanie prac fachowcom. Nie tylko szybciej kończą i ponownie oczyszczają plac budowy, ale efekt końcowy jest prawdopodobnie znacznie lepszy i będzie służył przez wiele lat.

Zatrudnij tynkarza - koszty i nakład pracy

Zatrudniając tynkarza, musisz zapłacić stawkę godzinową od 40 do 60 euro (włącznie. FAKTURA VAT). Ponadto istnieją koszty materiału, które z kolei zależą od wielkości obrabianego obszaru. Możesz dostarczyć materiał sam lub zlecić jego zakup u rzemieślnika, co jest zwykle tańszą alternatywą.

Zatrudnij tynkarza - koszty i nakład pracy © eyetronic, fotolia.com

W zależności od rodzaju i zakresu prac do wykonania tynkarz zatrudniany jest na kilka godzin lub dni, co oczywiście zwiększa koszty. Renomowany rzemieślnik przed rozpoczęciem pracy przedstawi kosztorys, w którym wyszczególnione są prace do wykonania i planowany wymagany czas. Zwykle na pojedynczy pokój potrzeba nie więcej niż 2 do 6 godzin pracy. Jeśli cała powłoka ma zostać otynkowana i uszlachetniona tynkiem dekoracyjnym we wnętrzu, może to potrwać kilka tygodni.

Oto kilka niewiążących zestawień kosztów typowych projektów tynkarskich (każdy dla prac tynkarskich. Materiał):

Koszty materiałów projektowych Koszty wynagrodzeń i pracy * Wymagany czas (ok.) Całkowity koszt
Powierzchnia użytkowa 20 m², ściana wewnętrzna, wysokość sufitu 2,5 m, istniejący budynek

200 euro

300 euro

7 godzin

500 euro

100 m² powierzchni mieszkalnej, ściana zewnętrzna, ok. Powierzchnia ścian 160 m², nowy budynek

1.600 euro

2.400 euro

57 godzin

4.000 euro

120 m² powierzchni mieszkalnej, ściana wewnętrzna, wysokość sufitu 2,5 m, nowy budynek

3.200 euro

4.800 euro

114 godzin

ósmy.000 euro

* w tym. Przygotowanie, wdrożenie, czyszczenie, w razie potrzeby. plus. Wskazówki

Przykładowe koszty prac sztukatorskich (ok. Deklaracje)

W każdym razie, aby ograniczyć koszty, upewnij się, że tynkarz może od razu przystąpić do pracy. Całkowicie oczyść dotknięte pomieszczenia, usuń zasłony i zasłony z okien i zapewnij czyste ścieżki między drzwiami a miejscem pracy, aby materiały i narzędzia mogły być używane bez opóźnień. Zachowaj wystarczającą ilość miejsca parkingowego przed domem, jeśli spodziewasz się większej dostawy materiałów, aby rozładunek mógł przebiegać sprawnie i szybko.

Skorzystaj z naszego porównania dostawców, zanim zatrudnisz tynkarza lub tynkarza

Nie masz czasu, umiejętności manualnych ani narzędzi do samodzielnego wykonywania prac tynkarskich i tynkarskich? Przywiązujesz szczególną wagę do profesjonalnego wykonania pracy? Krótko mówiąc, szukasz solidnego tynkarza? W takim razie powinieneś skorzystać z naszego bezpłatnego porównania dostawców dla wyspecjalizowanych firm i rzemieślników. Będziesz otrzymywać oferty wyłącznie od sprawdzonych i wykwalifikowanych firm specjalistycznych z Twojej okolicy, całkowicie bezpłatnie i bez zobowiązań dla Ciebie.

Profesjonalnie otynkuje taką ścianę w krótkim czasie i tym samym tworzy bazę dla domowej aranżacji wnętrza © JackF, fotolia.com

Za pomocą kilku kliknięć określasz, jakiego rodzaju działalności rzemieślniczej szukasz, do jakiej pracy, a następnie otrzymujesz do trzech różnych ofert od lokalnych specjalistów i mistrzów rzemiosła bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Dzięki takiemu porównaniu, przeprowadzonemu w maksymalnie trzy minuty, możesz zaoszczędzić nawet do 30 procent kosztów robocizny, a następnie zlecić tynkarzowi, który złoży Ci najkorzystniejszą ogólną ofertę.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here