Otwórz rachunek bieżący przez aplikację

Lepiej bezpiecznie niż modnie: młodzi ludzie oszczędzają na własny dom - dzięki bezpiecznym i przejrzystym systemom.

Dobrze znane produkty finansowe w wieku od 18 do 29 lat: Prawie każdy zna rachunek bieżący. Ale co druga osoba również wie o kryptowalutach.

Zdjęcie: LBS Zachód, 2018

Większość młodych dorosłych, przynajmniej od czasu do czasu, odkłada pieniądze na nieprzewidziane. Najważniejsze cele oszczędnościowe to własny dom, następne wakacje, świadczenia emerytalne i samochód. To wynik ankiety internetowej (na zlecenie LBS) przeprowadzonej wśród 500 stażystów, studentów i profesjonalistów w wieku od 18 do 29 lat.

Powściągliwy z kryptowalutami

Konserwatywne produkty oszczędnościowe wciąż znajdują się na szczycie listy wśród młodych ludzi (patrz wykres). Co druga osoba miała już do czynienia z kryptowalutami – nawet jeśli niekoniecznie zainwestowała. Sugeruje to kolejne badanie, zainicjowane przez strażnika rynku finansów (projekt centrów doradztwa konsumenckiego). Spośród ankietowanych osób w wieku od 18 do 29 lat, które znały Bitcoin, Ethereum, Ripple lub inne cyfrowe waluty, 28 procent mogło sobie wyobrazić kupowanie kryptowalut. Najważniejsze argumenty dla chętnych do inwestowania: możliwość spekulacji i osiągania wysokich zysków. Według badania LBS większość młodych ludzi ma jednak zupełnie inne wymagania dotyczące atrakcyjnego produktu oszczędnościowego: "przejrzysty", "bezpieczny i godny zaufania" oraz "zrównoważony" - to najczęstsze odpowiedzi.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here