Google Home: konkurent Amazon Echo w teście ”,

Google Home bardzo dobrze radzi sobie z prostymi zapytaniami i poleceniami. „Ustaw alarm na jutro na ósmą." Nie ma problemu. „Jaka będzie pogoda jutro w Stuttgarcie??" Nie ma problemu. Możesz tworzyć listy zakupów, ustawiać przypomnienia lub – jeśli dasz Google pełny dostęp – sprawdzać, kiedy odlatuje zarezerwowany samolot. Małe żarty, takie jak żarty na komendę lub śpiewane serenady należą do kategorii „miłe, ale niepotrzebne”. Można połączyć usługi strumieniowe, takie jak Spotify, Deezer lub Muzyka Google Play. Box odtwarza stacje radiowe z całego świata za pośrednictwem TuneIn. Jeśli chodzi o dźwięk, to w porządku, ale nie zamiennik systemu hi-fi. Każdy, kto jest już w ruchu w Googleversum, może również kontrolować swoje urządzenia do przesyłania strumieniowego Chromecast za pośrednictwem Google Home.
 

Gdy zaświecą się cztery kolorowe diody LED, Google Home jest gotowy na polecenia głosowe.

Zdjęcie: Franziska Gabbert / dpa-tmn

Google kontroluje inteligentny dom

Google Home może również sterować inteligentnymi rozwiązaniami domowymi. Można już zintegrować różne usługi monitorowania domu lub żarówki sieciowe. Za pomocą polecenia „OK, Google. Zielone światło w salonie „nadaje leśnej atmosfery w mieszkaniu. Dzięki kompatybilnym termostatom pudełko może również regulować temperaturę.

Gdy tylko skrzynka usłyszy Twoje polecenie, aktywuje połączenie z serwerami Google i zapisuje mowę do analizy. Posiada również dwa mikrofony na pokładzie. Głośność i aktywację można również kontrolować w Google Home za pomocą powierzchni na górze.

Zdjęcie: Franziska Gabbert / dpa-tmn

Problem: ochrona danych

Wszystko to ma swoją cenę. Aby Asystent Google dobrze wykonywał swoją pracę, musi wiedzieć jak najwięcej o swoim użytkowniku. Wszystkie polecenia głosowe są zapisywane i można je wyświetlić na swoim koncie Google w sekcji „Moje działania”. Z każdym poleceniem asystent powinien stawać się mądrzejszy i udzielać lepszych odpowiedzi, więc obietnica. Ale z każdym poleceniem Google otrzymuje też więcej danych o użytkowniku. W dodatku Home – podobnie jak echa i kropki Amazona – nieustannie nasłuchuje i czeka na jego polecenie aktywacji. Ale można to wyłączyć jednym naciśnięciem przycisku.

Pauza w rozmowie: stale aktywne mikrofony Google Home można przełączyć na głuche jednym naciśnięciem przycisku.

Zdjęcie: Franziska Gabbert / dpa-tmn

Problemy z komunikacją

Jednak codzienna interakcja nie jest całkowicie wolna od konfliktów. Ponieważ polecenia są czasami bardzo wąskie, co czasami prowadzi do absurdalnych rozmów. Proszę o przykład? Radio jest włączone, a telefon dzwoni. Za pomocą polecenia „OK, Google. Wyłączanie ", nie masz dalej. „Przepraszam, nie wiem, jak pomóc” — mówi głos komputera. "Dezaktywuj" to kolejna próba. Znowu nic. Do wyraźnie zirytowanego „Dobra, Google. Wyłącz "pudełko odpowiada prawie przepraszająco: "Dobra, przestanę mówić. „Muzyka jest kontynuowana, dopóki nie zostanie ona wyciszona przez naciśnięcie panelu sterowania urządzenia. Piękny nowy świat.
Ale przy odrobinie praktyki człowiek i maszyna dobrze się dogadują i poznajecie swoje granice. Gdy już wiesz, jakie funkcje obsługuje Google Home, masz praktycznego asystenta na wiele okazji i przydatne radio.

Zdejmowany: jeśli chcesz mieć inne kolory, możesz zamienić dolną część Google Home. Pod spodem znajdują się głośniki i technologia komputerowa małego pudełka.

Zdjęcie: Franziska Gabbert / dpa-tmn

Wniosek

To, co Google powinno naprawdę zmienić, to polecenie aktywacji. Każde „OK, Google” to o jedno za dużo. Zwłaszcza, gdy pudełko nie rozumie polecenia i trzeba je ponownie zaadresować za pomocą „Dobra Google ” i jeszcze raz, i jeszcze raz. Ogólnie rzecz biorąc, Home to solidny produkt z dużym potencjałem na przyszłość. Obsługa pudełka jest prosta, polecenia są zwykle dobrze zrozumiane, a głos jest przyjemny. Ale nie powinieneś ich przeciążać. (Do Simona Nagela, dpa)

Inteligentne centrum sterowania: Google Home jest teraz dostępny w Niemczech za około 150 euro.

Zdjęcie: Franziska Gabbert / dpa-tmn

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here