Lokalizatory GPS dla psów: porównanie 6 popularnych modeli”,

Wyszukaj i znajdź: 5 lokalizatorów GPS w porównaniu testowym Lokalizator GPS skutecznie pomaga lokalizować ludzi, zwierzęta lub pojazdy za pomocą satelitów. 5 popularnych modeli z aktualnych testów.

Jakie funkcje powinien mieć lokalizator GPS dla psów?

Wielu producentów oferuje odpowiednie lokalizatory GPS dla psów, chociaż małe lokalizatory zwierząt są również odpowiednie dla kotów. Oto najważniejsze kryteria zakupu:

  • Załącznik: Odpowiednie mocowanie jest niezbędne, aby pies nie zgubił nadajnika podczas biegu lub sam go nie zdejmował. Większość lokalizatorów GPS można przymocować do obroży za pomocą zacisku lub elastycznej opaski.
  • Wzrost i waga: Zasadniczo lokalizatory GPS powinny być jak najlżejsze, aby jak najmniej przeszkadzać Twojemu psu lub kotu.
  • Ochrona wody: Psy lubią skakać w kałużach, a czasem dostają ulewne deszcze. Aby lokalizator GPS zawsze działał prawidłowo, zalecamy użycie wodoodpornej obudowy. Wszystkie urządzenia w naszym teście są wodoodporne do IP67.
  • Technologia: Wszystkie prezentowane lokalizatory GPS dla psów korzystają z sieci komórkowej i łączą się z najbliższym masztem radiowym. Oznacza to, że do przesyłania danych potrzebna jest karta SIM. Niektóre urządzenia śledzące GPS logują się również do istniejących sieci WLAN i Bluetooth.
  • Subskrypcja: Wiele trackerów GPS wymaga wykupienia subskrypcji, aby korzystać z aplikacji. Opłaty zaczynają się od około 4 euro miesięcznie. Obejmuje to już koszt karty SIM.
  • Dodatkowe funkcje: Lokalizatory GPS przydają się nie tylko wtedy, gdy pies zerwie smycz. Aplikacja często oferuje praktyczne dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienny spacer. Dzięki geofencing możesz na przykład ustawić wirtualne ogrodzenie. Jeśli pies opuści wyznaczony obszar, natychmiast zostaniesz o tym poinformowany SMS-em lub przez aplikację. Inne lokalizatory GPS tworzą historię tras lub porównują aktywność Twojego psa z innymi psami w celu wyciągnięcia wniosków na temat jego stanu zdrowia.

Najlepsze lokalizatory GPS dla psów 2019

Załącznik

waga

Wymagana subskrypcja /
koszty

przyłączeniowy-
Funkcje

Paczka baterii-
czas trwania

technologia

Przyczepność
pies GPS
2019

Na kołnierzu
z
Elastyczna opaska

30 gramów

Tak / od 3,75
Euro
na miesiąc

Geofencing

2-5
Dni

GPS /
Sieć komórkowa

Weenect
Psy

Na kołnierzu

25 gramów

Tak / od 3,50
Euro
na miesiąc

szkolenie,
Geofencing

2-4
Dni

GPS /
Sieć komórkowa

Prothelis
Greta

Na kołnierzu
z
mankiet

32 gramy

Tak / od 3,79
Euro
na miesiąc

Geofencing,
Ograniczenie prędkości,
temperatura-
Pomiar

Aż do
5 dni

GPS /
Sieć komórkowa

Incutex
TK105

nie
w zestawie

49 gramów

Nie / SIM
mapa
potrzebne

Przycisk SOS

Aż do
4 dni

GPS /
Sieć komórkowa

Simmotrade
SMT911

Na kołnierzu
z
Rozcinanie

31 gramów

Nie / SIM
mapa
potrzebne

Śledzenie na żywo,
Geofencing,
historia

Aż do
5 dni

GPS /
Sieć komórkowa

Kippy Evo

Na kołnierzu
z
Zapięcie-
pasek

38 gramów

Tak / od 2,99
euro za
miesiąc

Działalność-
Śledzenie,
Śledzenie na żywo

10 dni

GPS, WiFi,
Bluetooth

Test: który lokalizator GPS dla którego psa?

1. Tractive GPS Dog 2019 - dla psów niesportowych

Nowy lokalizator GPS dla psów firmy Tractive oferuje ciekawe funkcje dodatkowe. Oprócz śledzenia w czasie rzeczywistym zaangażowani właściciele psów korzystają ze śledzenia aktywności. Aplikacja rejestruje poziom sprawności psa i zapisuje miejsca, w których przebywał czworonożny przyjaciel. Lokalizator GPS imponuje swoją wytrzymałością i długą żywotnością baterii do 5 dni. Jednak niektóre funkcje aplikacji mogą być używane tylko przez Bluetooth. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy szczególnie pod wrażeniem stosunku ceny do wydajności tego urządzenia śledzącego GPS.

Tutaj możesz zamówić lokalizator Tractive GPS dla psów od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

2. Weenect Dogs - na regularne epidemie

Najważniejszym elementem lokalizatora GPS Weenect Dogs są trzy różne opcje lokalizacji za pomocą mapy, kompasu lub radaru. Posiada również funkcję treningową. Dzwoniąc lub wibrując go podczas karmienia, możesz pobudzić psa i zwabić go do siebie podczas spaceru z tym znakiem. Rozważono również funkcję geofencing do tworzenia wirtualnego ogrodzenia. Jedynym minusem w porównaniu do Tractive jest wyższa cena.

Tutaj możesz zamówić lokalizator GPS Weenect Dogs 2 dla psów z Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

3. Prothelis Greta - dla nocnych marków

Oprócz geofencingu, lokalizator GPS Prothelis Greta jest wyposażony w funkcję ostrzegania, która powiadamia właściciela, gdy pies przekroczy określoną prędkość. Kolejną atrakcją jest dioda LED, która pokazuje położenie czworonożnego przyjaciela podczas nocnego spaceru po nieoświetlonych miejscach. Przyjazna dla użytkownika aplikacja i prosta konfiguracja przemawiają za lokalizatorem GPS. Jedyną wadą jest cena, 79 euro najwyższa w teście tropiciela psów.

Tutaj możesz zamówić lokalizator GPS Greta od Prothelis z aplikacją od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

4. Incutex TK105 - do elastycznego zastosowania

Incutex TK105 to bardzo kompaktowy, uniwersalny lokalizator GPS. Nie jest specjalnie zaprojektowany dla psów, a także niezawodnie lokalizuje ludzi i pojazdy. Pozycja zgłaszana jest SMS-em, dlatego wymagana jest tylko karta SIM. Zaletą lokalizatora GPS jest jego wysoka dokładność i niska cena. Nie ma jednak aplikacji z dodatkowymi funkcjami, które oferują specjalne trackery dla psów. Musisz również samodzielnie zamontować lokalizator GPS na obroży, ponieważ system śledzenia nie został zaprojektowany do obroży dla psów.

Tutaj możesz zamówić mini psy śledzące GPS Incutex TK105, samochody i nie tylko na Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

5. TKStar Simmotrade 911 - dla oszczędnych właścicieli

W przeciwieństwie do Weenect Dogs, Tractive GPS Dog i Prothelis Greta, ten lokalizator GPS firmy TKStar nie wymaga stałej subskrypcji, aby korzystać z aplikacji. Klienci mają do dyspozycji bezpłatną aplikację i portal internetowy, dzięki czemu można bezpłatnie prześledzić trasę psa. Tak więc Simmotrade 911 jest idealny dla właścicieli psów, którzy rzadko korzystają z urządzenia śledzącego GPS i nie chcą żadnych stałych miesięcznych kosztów. Każde połączenie GPS kosztuje około 7 centów, w zależności od dostawcy karty SIM. Ze względu na solidną konstrukcję lokalizator GPS TKStar nadaje się również dla dużych psów. W teście zauważyliśmy tylko nieco słabą żywotność baterii, ale ogólny wynik jest pozytywny. 

Tutaj możesz zamówić lokalizator GPS Simmotrade® dla psów z Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

6. Kippy EVO

Długa żywotność baterii i obsługa różnych technologii radiowych, takich jak Bluetooth i WLAN, przemawiają na korzyść lokalizatora GPS Kippy EVO dla psów. Obsługuje to sieć w sytuacjach, w których sygnał komórkowy jest słaby. Ponadto właściciele psów otrzymują spersonalizowane wiadomości za pomocą tego urządzenia śledzącego, gdy tylko osiągnięte zostaną wcześniej zdefiniowane cele aktywności. Jednak przy 79 euro cena jest tak samo wysoka, jak cena urządzenia do śledzenia psów Prothelis Greta. Ogólnie rzecz biorąc, Kippy Evo jest opłacalny tylko dla wymagających użytkowników, którzy chcą skorzystać z dodatkowych funkcji.

Tutaj możesz zamówić Kippy Evo GPS i monitor aktywności dla psów i kotów z Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Wniosek: Porównanie ergonomicznych urządzeń śledzących GPS dla psów

Model GPS Dog 2019 firmy Tractive oferuje najlepszy stosunek ceny do wydajności wśród testowanych lokalizatorów GPS dla psów. Różnorodność aplikacji i solidna konstrukcja rekompensują umiarkowane koszty. Lokalizator GPS dla psów Weenect należy do segmentu premium. Dzięki funkcji treningu i wyjątkowo małej wadze jest to właściwy wybór dla właścicieli psów, którzy lubią sięgać głębiej do kieszeni, aby uzyskać większą wydajność. Z drugiej strony, lokalizator GPS Incutex jest niedrogą alternatywą dla kupujących, którzy chcą po prostu niezawodnej lokalizacji bez wielu dodatków.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here