Usuń plamy z trawy: poznaj 3 najważniejsze wskazówki?

Plamy z trawy na ubraniach i butach są więcej niż nieprzyjemne, ponieważ mogą być cholernie uparte. Za intensywną zieleń odpowiada chlorofil w trawie. Połączenie chlorofilu i garbników zawartych w trawie sprawia, że ​​plamy z trawy są problemem podczas prania odzieży. Zielony kolor jest nie tylko mocny i długotrwały, ale także taniny nie rozpuszczają się w wodzie i dlatego są trudne do usunięcia. Zwykłe pranie w pralce zwykle nie pomaga. Podpowiemy Ci, jak skutecznie usunąć plamy z trawy.

Usuń świeże płaty trawy

Szybkie działanie pomaga zdziałać cuda w przypadku plam z trawy. Im szybciej uporasz się z plamą, tym lepiej zejdzie z tkaniny. Odzież najlepiej prać bezpośrednio w pralce w najwyższej możliwej temperaturze – oczywiście pod warunkiem, że materiał na to pozwala. Najlepiej używać detergentu do kolorowania do tkanin kolorowych i detergentu do intensywnego działania do tkanin jasnych. Inną opcją jest namoczenie ubrania na noc w ciepłej wodzie i odrobinie płynu do mycia naczyń lub detergentu. Spłucz czystą wodą następnego dnia, a następnie wypierz w pralce.

Inne ciekawe artykuły na temat plam Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z pomidorów: Co naprawdę pomaga Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z czerwonego wina: Najlepsze domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam tłuszczu: Najlepsze domowe środki zaradcze

3 najlepsze wskazówki na plamy z trawy

Dzięki tym wskazówkom nie będziesz już rozpaczać z powodu plam z trawy!

1. Wskazówka: usuń plamy z trawy z dżinsów

Kwas cytrynowy może być bardzo skuteczny w przypadku plam z trawy w jasnych dżinsach. W przypadku ciemnych dżinsów pranie w 60 stopniach zwykle wystarcza, aby całkowicie usunąć plamy z trawy. Pamiętaj, aby wcześniej przeczytać etykietę pielęgnacyjną!

2. Wskazówka: plamy z trawy na butach

Plamy z trawy lubią przyklejać się do płóciennych butów. Aby go usunąć, po prostu potraktuj plamę mydłem do żółci. Pozostaw do pracy, a następnie wypierz w pralce w torbie na pranie.

3. Wskazówka: promienie słoneczne na łatach trawy

Kiedy wszystko inne zawodzi, słońce jest ostatnią próbą usunięcia kęp trawy. Promienie UV w słońcu są tak silne, że niejako wybielają łaty trawy. Ale działa to tylko w przypadku tkanin w jasnych kolorach. W przypadku tkanin kolorowych wybiela się nie tylko plamę, ale także kolor.

To najlepsze domowe środki zaradcze

Te popularne domowe środki gwarantują usunięcie plam z trawy:

  • Mydło żółciowe (wszystkie włókna z wyjątkiem wełny)
  • Szampon dla niemowląt (wełna)
  • Surowe ziemniaki (bawełna, poliester)
  • Pasta do zębów z mentolem (lekkie, białe tkaniny)
  • Sok z cytryny (twarde tkaniny)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here