Czyszczenie rusztu grillowego: 3 największe błędy”,

Po pysznym steku i sałatce połóż się na słońcu i zrelaksuj? Brzmi jak idealne zakończenie udanego przyjęcia w ogrodzie. Ale niestety na zasłużony odpoczynek trzeba trochę poczekać, bo po grillowaniu grill należy wyczyścić, a nie tylko odkładać brudny. Im dłużej brud pozostaje na ruszcie, tym trudniej jest go wyczyścić następnym razem. Ale nawet jeśli odłożysz grill do czysta, warto co kilka miesięcy przyglądać się urządzeniu. Jeśli grill pozostanie nieczyszczony w szopie lub w piwnicy zbyt długo, na grillu może powstać pleśń. Następnie należy wymienić ruszt grillowy.
 

Wskazówka: nie ma czasu na natychmiastowe czyszczenie rusztu grillowego?

Następnie zawiń go w zwilżoną gazetę na noc. To trochę rozluźnia brud i przykleja się do gazety. Jeśli nie masz pod ręką gazety, pomoże kąpiel wodna. Dodaj trochę octu do wody, aby następnego dnia łatwiej było poluzować brud.

Błąd 2: czyszczenie rusztu grilla niewłaściwą szczotką

Nie każda szczotka do czyszczenia nadaje się do usuwania uporczywych zabrudzeń z grilla. Jeśli wyczyścisz ruszt grilla niewłaściwą szczotką, porysujesz go i sprawisz, że ruszt grilla będzie podatny na rdzę. Użyj specjalnej szczotki do czyszczenia grilla wykonanej ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, na przykład, jeśli ruszt grilla jest wykonany ze stali nierdzewnej. Jeśli masz powlekany ruszt grillowy, nie używaj szczotki drucianej do czyszczenia po grillowaniu, ale nieco delikatniejszej szczotki do usuwania brudu.

Do czyszczenia rusztu należy użyć specjalnej szczotki. 

Zdjęcie: iStock/wakila

Błąd 3: czyść tylko grill i zostawiaj popiół i tłuszcz na grillu

Nie tylko czyścisz grill, ale także usuwasz popiół i resztki tłuszczu z grilla po grillowaniu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko narastania rdzy. Popiół bardzo szybko przyciąga wilgoć, a uszkodzony ruszt grillowy w szczególności rdzewieje. W związku z tym obowiązują również następujące zasady: Wyczyść cały grill po każdym użyciu.

Wskazówka: Zapobiegaj zabrudzeniu rusztu grilla olejem jadalnym

Przed grillowaniem natrzyj ruszt niewielką ilością oleju spożywczego, np. rzepakowego lub słonecznikowego. Zapobiega to tworzeniu się zbyt uporczywej skórki na prętach i ułatwia usuwanie brudu z rusztu grill. Nie używaj jednak zbyt dużej ilości oleju, w przeciwnym razie wpadnie on do żaru i wznieci popiół na grillu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here