Dobre sąsiedztwo: 5 najlepszych wskazówek ”,

To może wydawać się staromodne dla jednego lub drugiego, ale przedstawienie się sąsiadom przed lub w trakcie wprowadzania stanowi podstawę dobrych relacji. Reakcje na to są właściwie zawsze pozytywne. Zakłócenia lub hałas powodowany przez ruch są również tolerowane w znacznie bardziej zrelaksowany sposób. Po zgiełku, chętni z pewnością znajdą czas na pogawędkę z sąsiadami przy filiżance kawy. Nie trzeba dodawać, że przyjacielskie powitanie idzie w parze z pogawędką w korytarzu lub nad płotem ogrodu.

Nie należy brać za pewnik

Tylko ci, którzy się znają i ufają sobie czasami przyjmą paczki dla sąsiadów lub zaopiekują się kwiatami, okiennicami czy zwierzakami na wakacjach.

2. Wskazówka: bądźcie wobec siebie taktowni

Nikt nie lubi przechodzić nad cudzymi butami na klatce schodowej ani odsuwać wózka z drogi. W trosce o bycie dobrym sąsiadem należy myśleć o potrzebach innych i dbać o porządek we wspólnych pokojach, tj. nie zbierać worków na śmieci w korytarzu lub na balkonie lub posprzątać zabawek dziecka we wspólnym ogródku.

Prawo i podatki Buty, wózki, smród: wyroki dotyczące klatki schodowej Jeśli lokatorzy kłócą się o wózki, buty lub inne przedmioty na klatce schodowej: Te wyroki z prawa najmu zapewniają jasność.

3. Wskazówka: unikaj kłótni z sąsiadami

Szczególnie w apartamentowcach rytm życia poszczególnych najemców znacznie się od siebie różni. Rodziny z dziećmi mają inne potrzeby niż mieszkanie studenckie czy samotni seniorzy. Aby każdy mógł znaleźć ciszę i spokój oraz uniknąć kłótni między sąsiadami, nie należy uprawiać głośniejszego hobby przed snem. Jeśli planujesz imprezę lub musisz remontować w dłuższym okresie czasu, najlepiej poinformować o tym wcześniej sąsiadów - być może w połączeniu z zaproszeniem na imprezę.
W przypadku konfliktu podejdź do niego spokojnie i obiektywnie. Wyjaśniająca rozmowa zawsze pomaga bardziej niż ponura cisza. Zaangażowanie niezaangażowanych osób trzecich i umożliwienie im rozmowy o sąsiadach rzadko jest dobrym pomysłem. Chyba że dana osoba przyjmie obiektywną rolę mediatora.

Może Cię również zainteresować Prawo i Podatki Niemcy częściej kłócą się bez sędziego Prawo i Podatki Nieprzyjemny zapach sąsiadów: Najważniejsze wyroki Prawo i Podatki Zakłócenie spokoju: Te zasady obowiązują między sąsiadami

4. Wskazówka: poszerz swoje dobre sąsiedztwo

Masz już dobre sąsiedztwo i chcesz powiększyć swoje otoczenie? Może poznaj więcej ludzi na ulicy i zrób coś dobrego dla swojej okolicy? Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z klubu sąsiedzkiego. W wielu miejscach istnieją takie stowarzyszenia non-profit. Oferują wspólne zajęcia rekreacyjne, od kręgli po wędrówki, festiwale i specjalne imprezy dla rodzin, dzieci i seniorów. Na bezpłatne wydarzenia zapraszani są często eksperci, np. prelegenci z zakresu ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa, transakcji pieniężnych i finansowych, ogrzewania i kosztów eksploatacji. Stowarzyszenie sąsiedzkie jest zwykle finansowane z darowizn, ale także z pchlich targów i imprez charytatywnych. Dochody trafiają na różne projekty, takie jak korepetycje lub opieka w porze lunchu dla uczniów, klubów seniora lub kawiarni naprawczych.

5. Wskazówka: sam załóż stowarzyszenie sąsiedzkie

Jeśli nie możesz znaleźć pobliskiego klubu w pobliżu, szukasz osób o podobnych poglądach i miejsca spotkań, na przykład świetlicy lub pokoju w szkole. Sąsiedzi, którzy łączą siły, powinni pomyśleć o odpowiedniej formie prawnej. Ponieważ ci, którzy się organizują, mogą wydawać się bardziej związani wobec usługodawców i władz oraz mieć wyższy poziom wiarygodności. Stowarzyszenie sąsiedzkie potrzebuje co najmniej siedmiu członków. Cele są określone w statucie, a stowarzyszenie jest zarejestrowane w sądzie rejonowym.

Tak postępuje się przy zakładaniu stowarzyszenia. 

Stowarzyszenia non-profit korzystają z ulg podatkowych i mogą korzystać z dotacji na pracę młodzieżową, społeczną i kulturalną (fundusze UE, PS-Sparen). Informacje są dostępne w społecznościach lokalnych lub stowarzyszeniu pracy społeczno-kulturalnej (www.wska.de). Zarejestrowane stowarzyszenie jest również zalecane ze względu na ryzyko odpowiedzialności.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here