Produkty do jaskini Lions: które pomysły na dom i ogród zwyciężyły??

Zamiast tworzyć niepotrzebne odpady dzięki comiesięcznej wymianie plastikowych wkładów do dzbanków filtrujących do wody pitnej, wynalazcy legowiska lwiego produktu Yucona polegają na wymiennych filtrach.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Leo Ralf Dümmel, który ma już duże doświadczenie w dziedzinie uzdatniania wody pitnej, zabezpieczył umowę z założycielami - 35 procent udziałów za 250.000 euro. Jednak po emisji marka nie poszła zgodnie z planem: z powodu błędu produkcyjnego produkt nie jest dostępny od razu po emisji programu telewizyjnego, ale powinien wkrótce wrócić. Kiedy dokładnie jest nadal niejasne.
Ale wcześniej produkt z lwiej jaskini był na rynku od jakiegoś czasu. O tym, jak wynalazek działa w codziennym użytkowaniu, świadczą już liczne recenzje na Amazon: Większość klientów jest zadowolona, ​​chwali zaoszczędzone odpady z tworzyw sztucznych i uważa, że ​​wydajność filtra jest tak samo dobra, jak w przypadku poprzednio używanych konkurencyjnych produktów. Popularny producent dzbanków filtrujących już wydaje się obawiać konkurencji start-upu z programu telewizyjnego. Chociaż ich dzbanki były początkowo kompatybilne z produktem z jaskini lwa, klient Amazon zauważa w swojej recenzji, że Yucona już nie pasuje, ponieważ konkurent zmienił projekt. Jednak Yucona pracuje nad własnym ekologicznym dzbankiem, o czym kupujący został poinformowany przez obsługę klienta latem 2020 r. Wśród recenzji można również znaleźć głosy krytyczne, choć stosunkowo nieliczne: u niektórych klientów plastikowa pokrywa wkładu często odpada, jeden znaleziono kawałki węgla aktywnego w wodzie po trzech tygodniach użytkowania, inny klient potrzebował trzech filtrów miesięcznie, ponieważ były zbyt szybko się brudzi.

Zamów tutaj produkt z lwiej jaskini Yucona z Amazonii.

Zdjęcie: jukona

Alternatywnie są też filtry do wody, które można przykręcić do kranu, do czego nie potrzebujesz plastikowego dzbanka. Tutaj również konieczna jest wymiana filtra i wkładu, ale rzadziej.

Lions den Produkt do czyszczenia przyjaznego dla środowiska: Twentyless

Koncentraty czyszczące firmy Twentyless są przyjazne dla środowiska na kilka sposobów: są dostarczane w szklanych butelkach i zawierają wyłącznie naturalne, odnawialne, biodegradowalne substancje, takie jak kwas mlekowy i cytrynowy lub cukrowe środki powierzchniowo czynne. Koncentrat podaje się wraz z dużą ilością wody w dołączonej do opakowania butelce ze spryskiwaczem. Kolejny duży plus w zakresie zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: według założycieli butelka produktu Löwen Cave jest tak ekonomiczna i trwała jak 20 porównywalnych środków czyszczących w 500-mililitrowych plastikowych butelkach - stąd nazwa marki Twentyless.

Lwy Ralf Dümmel i Dagmar Wöhrl chcą dokładnie wiedzieć: co mogą zrobić przyjazne dla środowiska środki czyszczące firmy Twentyless??

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Asortyment Twentyless obejmuje uniwersalny środek czyszczący, środek do czyszczenia szkła i środek do czyszczenia łazienki. Ralf Dümmel i Dagmar Wöhrl przetestowali wszystkie produkty podczas pokazu - z powodzeniem ten uniwersalny środek czyszczący był w stanie usunąć nawet uporczywe plamy Edding. W końcu doszło do porozumienia z jednym z testerów: Za 70.Dümmel zdobył 25-proc. udział w Twentyless i teraz chce jak najszerzej rozpowszechniać produkt, aby pokonać konkurencję. Inne lwy uznali za zbyt duże, dlatego nikt inny nie zaproponował oferty.
Doświadczenia z Twentyless, które klienci zgłaszają na Amazon, są w większości pozytywne. Tylko nieliczni nie są przekonani o skuteczności czyszczącej produktu z lwiej nory.

Tutaj możesz zamówić całą gamę zrównoważonych produktów czyszczących od Twentyless na Amazon.

Zdjęcie: Twentyless

Lions den Produkt do toalety: Loomaid

Bracia Jan-Peter i Andres Psczolla proklamują „rewolucję codzienności” w jaskini lwa. Robią to za pomocą silikonowej szczotki toaletowej, która ma rozwiązać problem: „Resztki brudu po prostu utknęły w plastikowym włosiu konwencjonalnych szczotek toaletowych”. Z drugiej strony produkt Löwen den Löwen Loomaid czyści się sam przy każdym cyklu spłukiwania - i toalety w tym samym czasie. Za tym kryje się efekt lotosu inspirowany naturą. Według wynalazców lamele szczotki są również elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do konturów toalety podczas jej czyszczenia. Założyciele obiecują długowieczność, podczas gdy konwencjonalne szczotki toaletowe są produktem jednorazowym.
Fakt, że Leo Ralf Dümmel uderzył w taki produkt codziennego użytku domowego, nie był zaskakujący. Zabezpieczył 20 proc. udziałów firmy za 200.000 euro. Lioness Dagmar Wöhrl również złożyła tę ofertę, ale założyciele wybrali Dümmel, który jest znany z szerokiej dystrybucji produktów w lokalnych punktach sprzedaży detalicznej.

Produkt Loomaid, silikonowa szczotka toaletowa oparta na efekcie lotosu, wywołał mieszane uczucia w lwiej jamie. Dagmar Wöhrl i Ralf Dümmel byli tak entuzjastycznie nastawieni, że przyjęli pierwotną ofertę założycieli.

Zdjęcie: Tvnow / Bernd Michael Maurer

Wynalazek zachowuje to, co obiecywali założyciele w jaskini lwa? Liczne recenzje produktu można już znaleźć na Amazon, który można kupić pojedynczo, z mlecznym lub białym pędzelkiem. Stosunkowo niewiele głosów krytycznych wskazuje, że znacznie lepiej szorujesz zwykłą szczotką do toalety, że bardziej smarujesz Loomaid niż myjesz i że nie możesz dotrzeć do wszystkich miejsc z legowiskiem lwa, na przykład obszar pod krawędzią toalety.
Opinie na temat reklamowanej konstrukcji pędzla są różne. Krytycy twierdzą, że uchwyt i wspornik są wykonane z lekkiego, taniego materiału – inni uważają Loomaid za stylowy. Podzielone są też opinie na temat długowieczności, niektórzy zgłaszają zardzewiałą klamkę po kilku tygodniach. Liczni entuzjastyczni klienci piszą w swoich recenzjach, że produkt z lwiej jamy szybko usuwa nawet uporczywe zabrudzenia - nawet bez środków czyszczących. Zwykle nic nie przykleja się do pędzla, a jeśli tak, to można go łatwo wyczyścić. Wiele osób wyraźnie woli Loomaid od zwykłej szczotki do toalety i mówi, że nic innego nie wchodzi do ich domu. 

Tutaj możesz zamówić produkt Lions Den Loomaid na Amazon.

Zdjęcie: Loomaid

Lions den Produkt dla fanów majsterkowania: beton modelarski 2.0 miękkiej sztuki

Na wakacjach w Tunezji w 1999 roku Miled Ben Dhiaf obserwował rzemieślników odzianych w fasadę. Dzięki plastelinie rury spustowe wyglądały jak drzewa. Młody człowiek był zafascynowany i chciał się dowiedzieć, czy w Niemczech jest do kupienia plastelina do betonu. Wtedy tak nie było. Więc samozwańczy pan. Beton to beton do wyrabiania, który wysycha bez pęknięć. W 2012 roku w końcu mógł wprowadzić swój wynalazek na rynek. Produkt, który prezentuje w lwiej jamie, to dalszy rozwój jego pierwszego wyrabiania betonu, który jest bardziej elastyczny i gładszy: wyrabianie betonu 2.0 miękkiej sztuki. Najpierw musisz sam wymieszać beton. Masę proszku betonowego i wody zagniata się następnie jak ciasto. „Można go używać do stemplowania, dziurkowania, grawerowania, modelowania i rzeźbienia oraz projektowania wszystkiego, od małych, delikatnych róż po duże rzeźby ogrodowe” — wyjaśnia wynalazca lwa. Produkt jest również odporny na warunki atmosferyczne i twardnieje bez piekarnika.

Miled Ben Dhiaf z Calden, który sam pan. Beton to nazwa nadana produktowi wyrabiany beton w jaskini lwa 2.0 miękkiej sztuki.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Produkt jest dostępny tylko we własnym sklepie internetowym firmy oraz w mniejszych sklepach rzemieślniczych w Internecie. W Amazonie nie kupisz Lions' Den do modelowania betonu, tylko liczne konkurencyjne produkty. Recenzje dotyczące wyrabiania betonu 2.0 Soft Art nie można znaleźć w żadnym ze sklepów. Założyciel dezaktywował komentarze pod własnymi filmami na YouTube z instrukcjami. To w filmach DIY z wyrabianiem betonu 2.0 Miękkie kciuki w górę, które przeważają nad tymi w dół, to jedyna wskazówka, jak odbierany jest produkt z lwiej jaskini. Przyjrzeliśmy się betonom do wyrabiania ciasta konkurencji na Amazon: Pod względem właściwości obiecują to samo, co Miled Ben Dhiaf dla swojego produktu w jaskini lwa i często otrzymują bardzo pozytywne recenzje użytkowników. Jednak założyciel powiedział w programie telewizyjnym, że były to kopie, których nie udało się uzyskać w jego oryginale. Fakt, że jego sprzedaż stale spadała, częściowo z powodu konkurencji, odstraszył Lwy, które były pod wrażeniem produktu i entuzjazmu wynalazcy, od zawarcia transakcji. 

Kup beton rzemieślniczy Wanders24®, najlepiej ocenianą wersję do wyrabiania ciasta, teraz na Amazon.

Lions den Produkt przeciwko kunom: Gomago

„Kuna jest drapieżnikiem i ostrymi zębami może wyrządzić wiele szkód. Wielu z nas miało już kontakt z kuną, czy to jako głośny przeciwnik na strychu, czy w samochodzie, który został po ugryzieniu kuny ”- mówi Klaus Skottki, 70 lat, emerytowany mistrz pojazdów mechanicznych i wynalazca produkt Gomago podczas prezentacji w lwiej jamie. On sam również odwiedził strych i był zdesperowany, ponieważ hałaśliwe zwierzę doprowadzało go i jego żonę do spania całymi nocami. Nic nie pomogło, a nawet eksterminatorowi się nie udało.

Gdy kuna zadomowi się w twoim domu, trudno się jej pozbyć. Produkt prezentowany w programie „Die Höhle der Löwen” ma odstraszać zwierzęta.

Zdjęcie: iStock / Michel VIARD

Ale wtedy sprytny emeryt coś się dowiedział: kiedy kuny wpadają w panikę lub chcą oznaczyć swoje terytorium, uwalniają wydzielinę. Jego zapach wywołuje u zwierząt odruch ucieczki. Unikają obszaru, w którym czują zapach. To jest dokładnie to, co mój przyjaciel perfumiarz rozszyfrował i odtworzył dla wynalazcy. Produkt, który 70-latek zaprezentował w lwiej jamie to swego rodzaju pudełko zapachowe, które można założyć, by w przyjazny dla zwierząt sposób odpędzić kuny. Sam wynalazca mówi o „zerowej stopie błędów”. Pierwsze recenzje klientów Amazon są mieszane. Niektórzy chwalą skuteczność produktu z lwiej jaskini. Mniej więcej tyle samo krytykuje zapach, który jest dla nich nieprzyjemny. Klient zgłasza, że ​​mimo Gomago kuna wróciła po tygodniu. Produkt został bardzo dobrze przyjęty przez lwy. Georg Kofler i Ralf Dümmel zaoferowali wynalazcy układ. To zadecydowało o Dümmel.
Miesiąc po tym, jak w programie wyemitowano boisko dla Gomago, widzowie otrzymali aktualizację: biolog dzikiej przyrody testował produkt z jaskini lwa przez tydzień w zoo. Założył dwa drewniane korytarze dla kun, które prowadziły do ​​boksu paszowego – jeden z Gomago, drugi bez. Wynik: "Przez cały czas było jasne, że unikają pudełka z zapachem", donosi biolog dzikiej przyrody. Lion Ralf Dümmel zdradził również, że wynalazek odniósł wielki sukces w sprzedaży detalicznej: 210.000 sprzedanych produktów wygenerowało 6 mln sprzedaży detalicznej.
Potrzebujesz dwóch dawek na maksymalnie 25 metrów kwadratowych, które działają przez sześć miesięcy po otwarciu. Produkt z jaskini lwa nadaje się na strych, garaż lub do stajni i według Georga Koflera, dla nas ludzi, pachnie „jak nasycony redbull”. Za pół roku ochrony kuny płacisz 50 euro. Jeśli to dla Ciebie za dużo, możesz przeczytać tutaj o tym, w jaki sposób można jeszcze odpędzić kuny i co należy wziąć pod uwagę - bo zwierzęta są chronione.

Tutaj możesz kupić produkt z jaskini lwa Gomago Marderschutz w Amazon.

Zdjęcie: Gomago

Lions den Produkt dla fanów tenisa z ogrodem: HitPartner

Nie każdy ma w pobliżu kort tenisowy, a gry na korcie nie wszystkim wystarczają. Dla wszystkich, którzy chcą realizować swoje hobby w domu i pracować nad uderzeniami, założyciele z Münsterland wynaleźli produkt HitPartner, ścianę do tenisa w domu. Konstrukcja o szerokości 1,50 metra, głębokości 2,20 metra i wysokości 2,20 metra powinna mieć możliwość trwałego wzniesienia. Stoisz około jednego metra przed ścianą, więc zapotrzebowanie na miejsce powinno zostać pokryte również w małych ogrodach.
Dlaczego nie po prostu zagrać o ścianę?? można by zapytać. Produkt z jaskini lwa odtwarza piłkę z powrotem do swojego odpowiednika za pomocą przegrody. Dzieje się to z opóźnieniem czasowym, co umożliwia krótki powrót do formy, tak jak w prawdziwym życiu na korcie tenisowym, gdzie piłka nie wraca od przeciwnika w ciągu sekundy. W ten sposób podstawowe ruchy można ćwiczyć we własnym ogrodzie. Deskę uderzeniową można również regulować. Kontroluje, jak płaska wraca piłka. Każdy może więc zmieniać poziom trudności.
Istnieją dwie wersje produktu Lion's Den: jedna ze stali ocynkowanej, którą wynalazcy polecają do użytku domowego, oraz ze stali nierdzewnej, którą założyciele polecają stowarzyszeniom - kosztuje dwa razy więcej. Czy za jednym zamachem wydasz prawie 500 euro na swoje ukochane hobby? Niektórzy klienci już zainwestowali pieniądze i wystawili ocenę we własnym sklepie internetowym założyciela. Większość recenzji jest pozytywna, chwaląc prostą konstrukcję, niewielkie rozmiary i możliwość treningu w domu, szczególnie w czasach Corony. Niektórzy klienci narzekają, że gra z produktem z lwiej jaskini jest inna niż z przeciwnikiem na korcie tenisowym. Inni uważają, że ściana to dobra praktyka, w tym stowarzyszenie, które korzysta z HitPartner. Taki też jest cel ścianki treningowej, a nie zastępowanie kortu tenisowego, jak wyjaśnia w programie wynalazca. Nie udało mu się jednak zawrzeć umowy z jednym z lwów. Wątpili, czy będzie wystarczająco dużo klientów i chcieli inteligentnej ściany, która dawałaby informacje zwrotne, aby gra nie stała się zbyt monotonna na dłuższą metę.

Tutaj możesz kupić produkt Lions Cave HitPartner na Amazon.

Zdjęcie: HitPartner

Sezon 7

Na początku marca 2020 r. oddano strzał startowy do 7. sezonu „The Lions' Den”. Na targi pojawiły się również ekscytujące pomysły na dom i ogród, aby porozumieć się z inwestorami.

Lions den Produkt do samochodu, motocykla lub roweru: GentleMonkeys

Każdy, kto myje samochód w domu, w wielu miejscach musi liczyć się z ogromnymi sumami pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ potencjalnie niebezpieczne chemikalia i olej mogą dostać się do wód gruntowych. W niektórych miejscach mycie samochodów wodą jest zatem zabronione na terenie prywatnym. Rozwiązaniem powinien być produkt z lwiej jaskini z sezonu 7 2020: GentleMonkeys. Zestaw składa się z wilgotnych chusteczek, którymi można wyczyścić samochód, motocykl, rower, łódkę lub kampera oraz ściereczki z mikrofibry z jednej strony do polerowania, a z drugiej do uszczelniania. Według wynalazców chusteczki nawilżane nadają się do malowania, chromu, aluminium, metalu, stali nierdzewnej, plastiku, skóry i sztucznej skóry, szyb, luster, gumy i innych. Wynalazcy nie chcieli ujawnić lwom swojego sekretnego przepisu. Jednak to nie powstrzymało Ralfa Dümmela przed zawarciem umowy z założycielami. Zabezpieczył się za 150.000 euro 25 procent akcji spółki w pierwszym roku, 33 procent w drugim.
Jak dobre są teraz ubrania - wybuchł spór między klientami na ten temat. Niektórzy mówią: ręce precz, jeśli dbasz o swój samochód! Ściereczki są za małe, nie wchłaniają brudu i podczas czyszczenia powstałyby rysy na lakierze. Zwolennicy natomiast uważają, że najpierw trzeba usunąć zabrudzenia praniem, a potem rezultatem tego, że wilgotne ściereczki i ściereczka z mikrofibry są na najwyższym poziomie i bez smug. Każdy, kto za pomocą ściereczek GentleMonkeys tylko wyczyścił lekkie zabrudzenia, takie jak pyłki, nie znalazłby później żadnych zadrapań.
W przeciwieństwie do klientów firma badawcza Dekra i specjaliści chemicy z Instytutu CHT byli zgodni: produkt z lwiej jamy nadaje się do wszystkich powierzchni określonych przez założycieli.
Ile ściereczek potrzebujesz do umycia samochodu?? Założyciele stwierdzili w jaskini lwa, że ​​wystarczyłoby od czterech do sześciu sztuk - ale klienci zwykle otrzymują średnio 10 sztuk. Koszt około 15 euro za 20 ściereczek kosztuje około 7,50 euro, aby wyczyścić nimi samochód w domu. W pierwszym odcinku 8. Sezon DHDL, który odbył się w sierpniu 2020 r., prawie sześć miesięcy po emisji odcinka GentleMonkeys, Löwe Ralf Dümmel ogłosił swój dotychczasowy sukces: 4,5 miliona w sprzedaży detalicznej!

Tutaj możesz kupić profesjonalny zestaw do czyszczenia pojazdów Lions Cave od Gentlemonkeys na Amazon.

Zdjęcie: Gentlemonkeys

Lions den Product przeciwko wirusom: tapety KeimEX

Kiedy w 2019 roku nagrano 7 sezon „The Lions' Den” nie można było przewidzieć kryzysu Corona. Czy inwestorzy odrzuciliby również produkt KeimEX 2020?? Jest to tapeta antybakteryjna, zmywalna i nadająca się do dezynfekcji. Badania zlecone przez wynalazców Paula i Ullricha Eitela z Kliniki Uniwersyteckiej w Marburgu wykazały: W salach pacjentów wyposażonych w KeimEX obciążenie drobnoustrojami na ścianie zmniejszyło się o 64 procent w porównaniu do pokoi z tapetą z włókna szklanego pomalowaną farbą lateksową. Umożliwiają to m.in. jony srebra naniesione metodą sitodruku.

Zespół ojciec-syn Paul (l.) i Ullrich Eitel prezentują wspólnie wymyślony produkt KeimEX w jaskini lwa: tapety antybakteryjne.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Żaden Leo nie zaoferował założycielom oferty. Jednym z powodów była struktura start-upów. Jest spółką zależną rodzinnej firmy - fabryki tapet Marburger - którą Ullrich Eitel jest teraz w swoim piątym pokoleniu. Jego syn Paul jest dyrektorem zarządzającym KeimEX, ale studiuje obok. Nie ma więc nikogo, kto z pełnym zaangażowaniem zajmuje się start-upem. Inwestorów w lwiej jamie odstraszył też fakt, że niewiele mogli zrobić, aby pomóc w sprzedaży. W momencie rejestracji wynalazcy kierowali swój produkt wyłącznie do szpitali, gabinetów lekarskich, domów starców, przedszkoli i piekarni. Tymczasem tapety dostępne są również dla osób prywatnych.

Tutaj możesz kupić tapety KeimEX z lwią jaskinią z Amazon.

Zdjęcie: KeimEX

Lions den Produkt do miejskiego ogrodnictwa: listowie

Modne jest miejskie ogrodnictwo: ogrodnictwo w domu, na balkonie, w mieście. Aby pomóc początkującym tworzyć własne warzywa i co. Sadząc, założyciele Rankwerk opracowali model abonamentowy, który obowiązuje przez cały rok ogrodniczy. Abonenci otrzymują cztery rodzaje sezonowych, ekologicznych nasion (warzyw, ziół i/lub sałaty) na kwartał, wraz z instrukcją i wskazówkami. Dodatkowo klienci otrzymują ekskluzywny newsletter oraz dostęp do społeczności Rankwerk, w której początkujący ogrodnicy mogą wymieniać się pomysłami i motywować się nawzajem. Lwy nie uwierzyły w ten pomysł: jest zbyt wiele podobnych ofert.

Inwestor Carsten Maschmeyer (l.) testy w lwiej jamie, jak korzystać z produktów założyciela Rankwerk Hannesa Popkena (M.) a Dennis Lizarzaburu sam sadzi ogórki.

Zdjęcie: tvnow / Bernd-Michael Maurer

Rankwerk sprzedaje również swoje organiczne nasiona indywidualnie we własnym sklepie internetowym oraz w zestawach miesięcznych lub rocznych. Zainteresowanie klientów wydaje się większe niż podejrzewali inwestorzy w jaskini lwa. Liczba odwiedzających witrynę po emisji programu była tak duża, że ​​założyciele musieli na krótki czas wyłączyć sklep, ponieważ technologia przestała grać wraz z dużym popytem. Liczni subskrybenci Rankwerk na Facebooku są bardzo pozytywnie nastawieni do oferty: warzywa rosną super, zespół szybko odpowiada na pytania, a instrukcje są pomocne.

Lions den Produkt dla roślin domowych: Lazy Leaf

Niezależnie od tego, czy masz czarny kciuk, czy jesteś nieobecny przez tygodnie - optymalna pielęgnacja roślin domowych nie zawsze jest możliwa. Systemy nawadniania roślin doniczkowych nie są nowym rozwiązaniem. Ale inżynier i majsterkowicz hobby Georg Pröpper wynalazł model, który może zrobić więcej niż inne dostępne wcześniej warianty bez aplikacji. Jego leniwy liść, który przedstawił w jaskini lwa, zasypuje rośliny mini wężem, który znajduje się bezpośrednio nad ziemią. Najważniejsze: sam ustalasz, ile wody ma wypłynąć. Do wyboru jest dziesięć poziomów. Czujnik temperatury w pomieszczeniu zapewnia nalewanie większej ilości wody, gdy jest gorąca. Bateria i woda wystarczają na 4 do 12 tygodni, w zależności od ustawionego poziomu. Jeśli woda lub bateria powoli się wyczerpią, sygnalizuje to dźwięk ostrzegawczy - ale nie w nocy, zapewnia to czujnik światła dziennego.

W jaskini lwa inwestorzy Judith Williams, Ralf Dümmel i Carsten Maschmeyer obserwują, jak produkt Lazy Leaf niezależnie podlewa rośliny domowe.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Inwestor Ralf Dümmel szybko zainteresował się produktem. Zanim któryś z pozostałych Lwów zdążył złożyć ofertę lub wyjść, zaproponował założycielowi układ - a on natychmiast się zgodził.
Produkt Lwia jaskinia dostępny jest w dwóch rozmiarach: w małym do doniczek o średnicy do 13 centymetrów z maksymalną możliwą pojemnością 1,1 litra oraz w dużym do doniczek o średnicy do 27,5 centymetra o średnicy 6,3 litra Pojemność na wodę.
Co pierwsi klienci i testerzy mówią o Leniwym Liście?? Chwalą łatwą obsługę i niezawodne działanie - nawet przy dłuższej nieobecności. Skrytykuje się, że odstęp czasowy nalewania nie jest regulowany. Lazy Leaf leje codziennie, z roślinami takimi jak kaktusy tylko w minimalnej ilości. Niepraktyczne: musisz sam dowiedzieć się, który poziom jest odpowiedni dla twoich własnych roślin domowych. U jednego klienta dwie z czterech dostarczonych doniczek były wadliwe, u innego produkt z lwiej jamy dotarł mokry. Wydaje się jednak, że są to wyjątki, ponieważ inni klienci zgłaszają w swoich recenzjach, że Lazy Leaf działa bezbłędnie.

Tutaj możesz kupić produkty z lwiej jaskini Lazy Leaf z systemem nawadniającym - Ø 13 cm (po lewej) i doniczka Lazy Leaf z systemem nawadniającym - Ø 27,5 cm (po prawej) w Amazon.

Zdjęcie: LENISTY LIŚĆ LENISTY LIŚĆ

Lions den Produkt do zabezpieczania drabin: LeiKoSi

„Według statystyk występuje około 180.000 wypadków z drabinami rocznie w samych Niemczech. Oznacza to, że co trzy minuty dochodzi do wypadku z drabiną ”- wyjaśnia mistrz dekarz Udo Heyl podczas swojej prezentacji w jaskini lwa. Wie, o czym mówi, bo spadł z drabiny w pracy i trafił na tydzień do szpitala z wstrząsem mózgu. To zmotywowało go do wynalezienia produktu LeiKoSi - zabezpieczenia głowy drabiny. Urządzenie ze stali nierdzewnej można przymocować do drabiny. Następnie wieszasz je np. w rynnie lub na parapecie okiennym. Możesz to zrobić z ziemi. Podobnie jak w przypadku innych produktów tego typu, nie musisz wspinać się po drabinie bez zabezpieczenia do miejsca, w którym chcesz zawiesić urządzenie. Urządzenie zabezpieczające zapewnia, że ​​drabina nie ześlizgnie się na boki lub do tyłu. Jest produkowany zgodnie z normą DIN EN131 / 1 i dlatego nadaje się do wszystkich popularnych drabin. Bardzo obiecujące: produkt z lwiej jaskini został przetestowany przez niemieckie ubezpieczenie wypadkowe (DGUV).

Mistrz dekarzy Udo Heyl demonstruje w lwiej jamie swój produkt LeiKoSi, zabezpieczenie głowy drabiny, za pomocą którego można beztrosko się wspinać.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Wszystkie lwy chwaliły pomocny wynalazek. Jednak nie było umowy. Zabezpieczenie głowicy drabiny było za drogie dla osób prywatnych za ponad 200 euro, oferta założyciela - 250.000 euro za 10 proc. akcji spółki – uznali za zbyt wysokie. Leo Georg Kofler licytował 250.000 euro za 30 proc., ale pomysłowy dekarz nie chciał się w to angażować.
A co mówią poprzedni klienci? Chwalą łatwą i wszechstronną obsługę LeiKoSi i uważają, że jest ona bezpieczna. Produkt z lwiej jaskini również zrobił wrażenie na ekspertach. W 2019 r. otrzymał Federalną Nagrodę Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii za wybitne osiągnięcia innowacyjne w rzemiośle. Powód: „Ochrona głowy drabiny w istotny sposób przyczynia się do bezpieczeństwa pracy. „Nagroda jest wręczana corocznie na Internationale Handwerksmesse.

Tutaj możesz kupić produkt Lion's Den Drabina ochrona głowy od LeiKoSi na Amazon.

Zdjęcie: LeiKoSi

Lions den Produkt do zawieszania obrazów: flexylot

Obrazy, które właśnie zostały starannie przymocowane do ściany, wiszą krzywo? A jednocześnie błogosławieństwo domu? Alexander Schophoff, który prowadzi galerię, znał problem - i znalazł rozwiązanie: flexylot. Uchwyt na zdjęcia można przesuwać w poziomie, pionie i po przekątnej po przymocowaniu go do ściany za pomocą śruby. Tak więc przekrzywione obrazy powinny być w stanie zawiesić się prosto za jednym ruchem, a odległości między kilkoma ramkami na ścianie powinny być w stanie szybko zmniejszyć lub powiększyć. Inwestor Ralf Dümmel był tak entuzjastycznie nastawiony do humorystycznej prezentacji założyciela i jego pomysłu, że nie mógł zrobić wystarczająco szybko, aby uzyskać transakcję. Po tym, jak dwóch jego kolegów z Löwen wyszło, nie pozwolił pozostałym dwóm w ogóle przemówić – i przekonał założyciela.

Właściciel galerii Alexander Schophoff prezentuje swój produkt flexylot w jaskini lwa, za pomocą którego można bardzo szybko przesuwać lub prostować obrazy na ścianie.

Zdjęcie: tvnow / Bernd Michael Maurer

Pierwsze opinie klientów o produkcie są euforyczne. Jest łatwy w użyciu i odpowiedni dla każdego, kto ma niewielki talent do prawidłowego wiercenia lub dokładnych pomiarów. Nawet duże obrazy można zawiesić w mgnieniu oka i bez wysiłku. W połowie kwietnia 2020 roku pojawi się samoprzylepna wersja Flexylota, dzięki której wiercenie nie jest już konieczne. Jednak niesie to maksymalnie 3 kilogramy ciężkich ramek do zdjęć. Wariant wiercenia dla małych i średnich obrazów może unieść do 7,5 kg. Ta do dużych i ciężkich obrazów i zdjęć w oprawie wytrzymuje do 12 kilogramów.

Tutaj możesz kupić wieszak na zdjęcia flexylot do 7,5 kg (po lewej) i wieszak na zdjęcia flexylot do 12 kg (po prawej).

Zdjęcie: flexylot flexylot

Tutaj możesz kupić wieszak na zdjęcia flexylot lwa do 3 kg do klejenia na Amazon.

Zdjęcie: flexylot

Lions den Produkt przeciw plamom rdzy: RustDelete

Usuwanie rdzy - jest to możliwe nie tylko przy agresywnych chemikaliach, mechanik samochodowy Robert Lehmkuhl jest tego pewien. Opracował RostDelete, środek przyjazny dla środowiska i materiałów, który usuwa tylko korozję, a nie materiał pod spodem. Nadaje się do chromu, stali nierdzewnej i farby. Pomarańczowa pasta działa od 6 do 24 godzin, w zależności od uporczywych plam. Następnie można go zmyć - i rdzę - zmyć gąbką i wodą.
Ralf Dümmel zainwestował już w Rostschreck w sezonie 4, pręt do zmywarki, który ma zapobiegać rdzewieniu sztućców i garnków. 

Tutaj możesz kupić produkt z lwiej jaskini Rokitta 's Rostschreck na Amazon.

Zdjęcie: Rokitta 's Rostschreck

Również na RostDelete lew był podekscytowany umową w pierwszym odcinku 7 sezonu przez DHLL i rozprowadzał produkt w sklepach. Czy spojrzał na listę składników? Ponieważ RostDelete składa się po prostu z kwasu cytrynowego, mączki drzewnej, stabilizatorów i konserwantów. Około 20 euro za kilogram wydaje się za to dość drogie. Według testujących pastowata konsystencja jest pomocna, ponieważ środek nie spływa po nałożeniu na wiszące przedmioty.
A produkt spełnia swoje zadanie? Zdania są podzielone. Niektórzy klienci przyznają tylko jedną gwiazdkę, twierdzą, że środek zaradczy w ogóle nic nie daje - inni są bardzo entuzjastycznie nastawieni. Sprawozdania z badań wskazują, że odpowiedni czas ekspozycji i aplikacja są bardzo ważne. Może być konieczne kilka prób. Zdjęcia przed i po wykonane przez niezależnych testerów pokazują, że produkt może dawać bardzo dobre wyniki, jeśli jest używany prawidłowo.

Tutaj możesz kupić produkt do usuwania rdzy Lions Den RostDelete z Amazon.

Zdjęcie: ROLA ROSTdelete

Sezon 6

Stosunkowo niewiele produktów do domu pojawiło się w sezonie 6 2019, ale wszystkie cztery pomysły przekonały inwestora Ralfa Dümmela do podpisania umowy. Lew znany jest z tego, że może pomieścić produkty w punktach sprzedaży detalicznej na całym świecie. Ale potem też się sprzedali?

Lions Den Produkt do ochrony przed włamaniem: Symulator cieni Homeshadows

Jeśli potencjalni włamywacze zobaczą, że w mieszkaniu lub domu palą się światła, a ktoś porusza się w pokoju, nie włamie się do środka - to podstawowa idea Lions Den Product Homeshadows. Symulator cieni automatycznie włącza światło w trybie automatycznym o zmierzchu. Następnie rzuca różne cienie na ścianę lub ekran prywatności w oknie. Cienie poruszają się zgodnie z algorytmem, który naśladuje rzeczywiste ruchy bez powtarzającego się wzoru. 
Wynalazcy znaleźli entuzjastycznego inwestora w Ralfie Dümmel. Jednak opinie użytkowników znacznie się różnią: niektórzy uważają światło za nienaturalnie jasne, a cienie ledwo widoczne, inni uważają, że oba te elementy są odpowiednie. Ustawione w stronę ściany zamiast w stronę okna, według jednego klienta, światło wydaje się nieco bardziej naturalne. Niektórzy zauważają również, że urządzenie bardzo się nagrzewa po podłączeniu, jeśli działa nieprzerwanie przez pięć do siedmiu godzin w trybie automatycznym. 
Pozostaje pytanie: czy symulator cieni jest naprawdę przydatny jako ochrona przed włamaniem?? Można o tym tylko spekulować, bo nie ma badań ani niczego podobnego. Wynalazcy produktu napisali na swojej stronie głównej: „Homeshadows symuluje obecność ludzi poprzez ruchome cienie i może w ten sposób odstraszyć włamywaczy, którzy unikają zamieszkałych domów. Profesjonalnych włamywaczy raczej nie odstraszą systemy alarmowe lub inne środki zapobiegawcze."

Tutaj możesz kupić symulator cienia lion's den HOMESHADOWS na Amazon.

Zdjęcie: HOMESHADOWS

Lions den Produkt do kuchni: Easy Pan

Patelnia Easy Pan ma obrotową ściankę, która powinna zapewnić, że jedzenie obracane na patelni pozostanie na swoim miejscu, zamiast przelatywać przez kuchnię. Przewrócenie naczynia z patelni na talerz również powinno się udać bez bałaganu. 
Inwestor Ralf Dümmel był przekonany już po kilku minutach i zawarł najszybszą jak dotąd umowę z wynalazcą Easy Pan, który kiedykolwiek istniał w jaskini lwa. Czy użytkownicy są tak samo entuzjastyczni jak lew?? Co do panoramowania, tak. Tani produkt musi znosić wiele krytyki pod względem jakości: słaba powłoka, plamy rdzy, nierówna podłoga, dlatego jedzenie się pali. To może być powód, dla którego ten produkt DHDL sprzedawał się mniej niż większość innych w ciągu kilku tygodni po pokazie, w który zainwestował Ralf Dümmel w sezonie 6.

Tutaj możesz kupić patelnię Easy Pan firmy Lions Den na Amazon.

Zdjęcie: Łatwy Pan

Lions den Produkt dla majsterkowiczów: pomoc do wiercenia Drillstamp

Wiercenie idealnego otworu, szczególnie w odpowiednim miejscu, jeśli chcesz naprawić obraz, lustro, lampę lub półkę nie jest takie proste. W najlepszym razie powinno być was dwoje i trzeba dokładnie mierzyć. Ten wysiłek należy pominąć w przypadku produktu Drillstamp: Przymocowujesz mini urządzenie do przedmiotu, który chcesz powiesić za pomocą gumowych kołków, koła blokującego lub punktu kleju. Następnie trzymasz go w żądanej pozycji na ścianie i lekko dociskasz. Długopis osadzony w stemplu pozostawia niewielki ślad na tapecie. W tym momencie powinieneś wiercić. 


Podobnie jak w przypadku wielu produktów codziennego użytku, również tutaj uderzył inwestor Ralf Dümmel. Pod względem sprzedaży produkt musi dorównać wielu innym z jaskini lwa, ale zdecydowana większość użytkowników jest przekonana. Niektórzy twierdzą, że potrzeba trochę praktyki, ale większość z nich naprawdę dobrze się dogaduje i chwali praktycznego pomocnika. Wynalazek nie jest jednak zrównoważony, ponieważ produkt z tworzywa sztucznego może być używany tylko tak długo, jak długopis zawiera atrament.

Tutaj możesz kupić produkt Löwen den Höhle der Löwen Bohrhilfe z Drillstamp na Amazon.

Zdjęcie: Wiertło

Lions Den Produkt dla gospodarstwa domowego: Protect Pads

Aby odkurzacz nie pozostawiał żadnych rys na meblach, szafkach, listwach przypodłogowych i drzwiach, para z Luksemburga opracowała podkładki Protect Pads. Ten produkt z lwiej jaskini to samoprzylepna, przycięta na wymiar podkładka zderzaka, którą można przymocować do odkurzacza, robota odkurzającego lub odkurzacza akumulatorowego. Wynalazek sprzedał się jako drugi najgorzej ze wszystkich 13 produktów, w które zainwestował Ralf Dümmel w sezonie 6 DHDL. Użytkownicy myślą: pomysł spełnia swoje zadanie, ale klej nie trzyma się dobrze.

Tutaj możesz kupić produkt Lions Den Protect Pads na Amazon.

Zdjęcie: Protect Pads

Sezon 5

W sezonie 5 2018 było znacznie więcej produktów do domu w jaskini lwa - również ciekawy do ogrodu. Na wszystkie pomysły była umowa, ale jeden z nich upadł później. 

Lions den Produkt do ogrodu: Ruwi Multi-grabie

Najstarszy do tej pory założyciel jaskini Löwen, 80-letni Rudolf Wild, wie, co wielu dręczy w ogrodnictwie: że ciągle trzeba się schylać, co powoduje bóle pleców i tak wiele różnych urządzeń. Dlatego wynalazł grabie ogrodowe, za pomocą których można wyrywać chwasty i spulchniać glebę, oczyszczać runo leśne, kopać dołki, wyrównać grządki, ściskać glebę, wyrywać zagłębienia i czyścić spoiny i krawędzie. 
Założyciel przekonał Leo Ralfa Dümmela i zapewnił sobie transakcję. Produkt sprzedawany lepiej niż wiele innych. Zaledwie kilka miesięcy po emisji osiągnięto sprzedaż przekraczającą dwa miliony euro. Jest mało krytyki. Jedyną rzeczą jest to, że montaż poszczególnych części jest niepotrzebnie skomplikowany i że grabie nie nadają się do roślin o cienkiej łodydze. Wynalazek zdobył najwyższe noty w wielu sklepach niemal wyłącznie. Wielu znalazło w nim swoje nowe ulubione narzędzie ogrodowe.

Tutaj możesz kupić produkt Ruwi Multi-Rake Ruwi Multi-Rake na Amazon.

Zdjęcie: Ruwiu

Lions den Produkt do łazienki i kuchni: Fugentorpedo

Z torpedą joint, brudne stawy powinny należeć do przeszłości. Przede wszystkim wapno i brud są usuwane za pomocą diamentowej listwy szlifierskiej. Można to jednak zrobić tylko raz, w przeciwnym razie utracone zostanie zbyt dużo cementu. Następnie zamieniasz młynek na szczotkę i jak zwykle czyścisz fugi detergentem. Trzecim elementem zestawu torped przegubowych jest pisak impregnacyjny, który ma na celu ochronę stawów przed przyszłymi zanieczyszczeniami. 
Zainwestował Ralf Dümmel. Z czterema milionami sprzedaży w kilka miesięcy po emisji, Fugentorpedo jest szczególnie udanym produktem Den der Löwen. Większość jest entuzjastycznie nastawiona do wyniku: stawy wyglądają jak nowe. Jednak wielu użytkowników narzeka na jakość pozornie krótkotrwałego produktu. Fugentorpedo nie wydaje się być w pełni skuteczny w walce z bardzo silnym brudem i pleśnią w łazience.

Tutaj możesz kupić produkt Lions Den Fugentorpedo na Amazon.

Lions den Zrób to sam: okładka flash

Powinna być idealnym wyborem np. przy malowaniu ścian, włączników światła i co. maskowanie: lampa błyskowa. Samoprzylepna włóknina ochronna jest reklamowana jako samoprzylepna, odporna na rozdarcie, wodoodporna, zdejmowana i wielokrotnego użytku bez pozostawiania śladów. W lwiej jamie wybuchł spór, czy taki produkt nie był już dostępny. Ralf Dümmel nie dał się zniechęcić i zainwestował - z sukcesem. W ciągu kilku miesięcy oprawa flash osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,5 miliona. Jednak większość użytkowników jest rozczarowana. Włóknina nie trzyma się dobrze i nadal pozostawia resztki kleju.

Tutaj możesz kupić ochronę przed błyskiem w lwiej jaskini i polar okładki w Amazon.

Zdjęcie: okładka flash

Lions den Produkt do odkurzacza: Catch Up

Pomysł studenta Tobiasa Gerbrachta narodził się, gdy jego babcia wciągnęła kolczyk i musiał rozciąć worek od odkurzacza i pogrzebać w nim. Czy biżuteria, pieniądze czy klocki Lego - nie powinny nawet trafić do brudnej torby. Gerbracht wynalazł filtr drobnych części Catch Up, który można zamontować między uchwytem a rurą ssącą odkurzacza i kolczykami. haczyki w pojemniku. 
Ralf Dümmel był entuzjastycznie nastawiony do pomysłowości młodego człowieka i zainwestował. Razem osiągnęli dwa miliony euro sprzedaży w miesiącach bezpośrednio po emisji. Wielu klientów jest rozczarowanych – ich nadrabianie zaległości po krótkim czasie urwało się. Nadaje się tylko do rur odkurzacza od 31 do 35 milimetrów. Użytkownicy wymieniają wiele popularnych modeli odkurzaczy, które nie pasują. Jednak większość jest zadowolona z korzyści związanych z bezpieczeństwem. Jednak u niektórych klientów wystąpiły blokady w kratce nadgarniacza lub w rurze odkurzacza.
W sezonie 8 2020 lew Ralf Dümmel i wynalazca Tobias Gerbracht ujawnili, jak wygląda sytuacja z nadrabianiem zaległości: firma przerwała swoją pracę, ponieważ wyniki sprzedaży uległy stagnacji. Było ich około 300 w pierwszym i trzecim roku.000. Inne produkty z lwiej nory, takie jak Rust Schreck Rokitty z sezonu 4 - tutaj też była umowa z Dümmel - osiągnęły znacznie więcej, a także zwiększyły sprzedaż.

Tutaj możesz kupić lwią norę Catch Up Vacuum Cleaner - Filtr małych części na Amazon.

Zdjęcie: Nadrobić zaległości

Lions den Produkt do szafy: Capsair

Wieszaki na ubrania ze zintegrowaną ochroną przed molami odzieżowymi w postaci kapsuły wypełnionej drewnem lawendowym lub cedrowym – taki jest pomysł Capsair. Löwe Ralf Dümmel dał się zainwestować, ale zamiast wysokiej jakości wieszaków drewnianych wolał produkować tanie wieszaki plastikowe. Obroty około miliona euro w miesiącach po emisji DHDL są poniżej średniej dla Ralfa Dümmela. Większość użytkowników jest zawiedziona: z kapsułek wycieka lawenda, za słaby zapach, wieszaki nie są stabilne. Nie wiadomo, jak skuteczny jest Capsair w walce z ćmami.

Tutaj możesz kupić produkt Lions Den Capsair Hangers na Amazon.

Zdjęcie: Capsair

Lions den Produkt dla złych rzemieślników: meble pazls

Przykręcanie, kołkowanie, budowanie godzinami? Dla tych, którzy chcą tego uniknąć, trzech szkolnych przyjaciół wymyśliło meble, które można złożyć szybko i bez użycia narzędzi dzięki systemowi magnetycznego zatrzasku. Jak powinien wyglądać mebel można indywidualnie skonfigurować na stronie założyciela. Mebel można również rozbudowywać i przekształcać np. z kredensu w kredens. 
Założyciele zainspirowali inwestora Franka Thelena do podpisania umowy, która później się zepsuła. Rynek był zbyt konkurencyjny dla lwa. Według niektórych użytkowników czas dostawy jest bardzo długi. Zadziwiająco szybki jest jednak montaż mebli. Uważają, że wysoka cena jest uzasadniona jakością. Innowacyjne meble dostępne są tylko w sklepie internetowym pazls.

Lions den Produkt na pościel: dry fix

Brak suszarki, małe mieszkanie - gdzie wkładasz świeżo wypraną pościel? Aby rozwiązać ten problem, Andreas Plath wynalazł Trockenfix, wieszak na ubrania w kształcie spirali, na którym można przeciągać pościel. Produkt obiecuje skrócenie czasu schnięcia o 66 procent, ponieważ panele tkaniny nie sklejają się ze sobą. Uchwyt można zawiesić na framugach drzwi, w kabinie prysznicowej lub na suficie za pomocą dostarczonego haczyka. 
Ralf Dümmel był przekonany, że pomysł rozwiąże powszechny problem i zainwestował. Lew i założyciel zdołali wygenerować dwa miliony euro sprzedaży w ciągu kilku miesięcy po emisji. Większość użytkowników potwierdza skrócony czas suszenia i cieszy się z możliwości zawieszenia pościeli w celu zaoszczędzenia miejsca. Istnieje jednak krytyka jakości. Hak nie jest stabilny, na wielu nie można zamontować dostarczonego wspornika.

Tutaj możesz kupić wieszak na ubrania Lions Den Trockenfix na Amazon.

Zdjęcie: Trockenfix

Lions den Produkt dla rodziców: Flippo Kids

Krzesełko dla dzieci z regulacją wysokości można zamienić na ławkę i wieżę do nauki - taki pomysł przedstawił w jaskini lwa Alexander Haunhorst, ojciec małego chłopca. Krzesełko do karmienia Flippo One jest montowane i przekształcane bez użycia narzędzi za pomocą prostego systemu wtyczek. Inwestor Dagmar Wöhrl ugryzła, ale klienci nie. Lwica powiedziała w wywiadzie, że produkt nie został zaakceptowany przez końcowego użytkownika. Natomiast wynalazca swoim pomysłem przekonał jury „German Innovation Award”. Zdobył nagrodę w 2019 roku w kategorii „Excellence in Business to Consumer – Kids & Toys”. Testerzy chwalą stabilność i solidność wykonania mebla. Jest również bardzo łatwy i szybki w konfiguracji i konwersji. Jednemu testerowi przeszkadzał tylko fakt, że krzesła nie da się wepchnąć pod stół. Krzesełko do karmienia Flippo One jest dostępne tylko w sklepie internetowym Flippo Kids. 
Każdy, kto przegapił "Die Höhle der Löwen", może obejrzeć wszystkie odcinki retrospektywnie w TVNOW.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here