Ręcznie robiona ceramiczna zastawa stołowa: 15 produktów, które teraz nadają ton

Pierwsze zastosowania ceramiki sięgają epoki kamienia. Nazwa wywodzi się ze starożytnego greckiego słowa „keramos” i opisuje nie tylko samą glinę, ale także produkty wykonane z wypalonej gliny. Produkt naturalny pozyskiwany jest z surowców takich jak kaolinit, kwarc, wapno, skaleń lub glina i mieszany z gliną i wodą do przerobu, kształtowany zgodnie z wymaganiami i wypalany w piecu w wysokich temperaturach dla większej wytrzymałości. Czasami ceramika zawiera również cząsteczki metalu. Wtedy nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej jak szkło.
Szczególną formą ceramiki, taką jak ceramika czy kamionka, jest porcelana. Drobniejszy, bardziej kruchy i szlachetny materiał różni się przede wszystkim zastosowanymi materiałami: podczas gdy głównym składnikiem ceramiki jest glina, porcelana składa się głównie z drobnego, białego kaolinu, znanego również jako glinka porcelanowa lub glinka porcelanowa, który jest wzbogacony kwarcem i skaleniem. Porcelana wylewana jest w postaci płynnej, natomiast glinę obrabia się głównie na talerzu obrotowym.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Remonty i naprawy Klejenie ceramiki: Tak to się robi Remonty i naprawy Klejenie porcelany: Tak się robi Planowanie ceramiki porcelanowej: Innowacyjny materiał budowlany

Jak wygląda ceramiczna zastawa stołowa w kolorze zielonym??

Podawane na pięknych daniach, dobre jedzenie smakuje jeszcze lepiej. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że oko też je, wybór koloru potraw wpływa również na smak potraw. Kolor zielony jest zwykle podświadomie kojarzony z kwaśnym smakiem.
Jako najspokojniejszy ze wszystkich kolorów, odcienie zieleni poruszają się w środkowym segmencie kolorów Feng Shui, więc nie są ani ciepłe, ani zimne. Są dostępne zarówno w odcieniach niebieskawych, jak i żółtawych, od zieleni limonki i mięty przez soczystą zieleń jabłka do ciemnej oliwki i zieleni jodłowej.
Odcienie zieleni z dużą zawartością niebieskiego przywodzą na myśl kolory wody i morza. Tworzą fajną, czystą atmosferę w pomieszczeniu. Z drugiej strony ciepłe zielone niuanse, takie jak oliwka lub żółto-zielone, tworzą przytulną atmosferę, a pastelowa zieleń wygląda szczególnie świeżo.

„Mia " z malu.ceramika jest idealna na poranne płatki. Nakrapiana miska wykonana jest z wysokiej jakości gliny z małymi inkluzjami żelaza, które topią się po wypaleniu i tworzą piękny wzór kropek. Ceramiczna miska od malu.Kup teraz ceramikę z Amazon.

Zdjęcie: malu.ceramiczny

Przede wszystkim ręcznie robiona ceramika w kolorze zielonym tworzy przyjemnie harmonijne otoczenie dzięki ścisłemu połączeniu z naturą. Bo nawet Goethe wiedział: zielony to kolor równowagi, w którym oko odnajduje spokój. Kolejna zaleta: jako neutralny kolor natury, zieleń ze wszystkimi jej różnymi odcieniami jest wszechstronnym partnerem do łączenia. Dekoracja stołu może być utrzymana w całości w jednym odcieniu lub może być przerabiana gradacją kolorów różnych talerzy, misek, misek i dzbanków lub od jasnego do ciemnego. Strukturyzowane powierzchnie są również bogate w kontrast w jednolitych kolorach. Niech nasza galeria zdjęć zainspiruje Cię, jak możesz zaprojektować swój stół z ręcznie robionej ceramiki.

Uruchom galerię zdjęć 13 Pokaż wszystko

Ceramiczna zastawa stołowa Serax przekonuje mocnymi niebieskimi kolorami, delikatnymi posypkami i ekscytującymi brązowymi detalami. 

Zdjęcie: RoosMestdagh

Unikalne kawałki, w których można się zakochać! Monachijska marka „Motel a Miio” swoją ceramiką wprowadza świąteczny nastrój do domowego stołu w jadalni – i tym samym pozostaje wierna swoim najważniejszym zasadom. Wszystkie elementy są produkowane i ręcznie malowane w Portugalii w uczciwy i przyjazny dla środowiska sposób.

Zdjęcie: Motel a Miio

Seria ręcznie robionych zastaw stołowych od HKliving inspirowana jest latami 70. Celowe odchylenia kolorów i kształtów podkreślają ręcznie robiony urok.

Zdjęcie: WestwingNow.de

Na pierwszym miejscu Z pasją i cierpliwością projektantka grafiki Bianca Schmidt ręcznie tworzy naczynia, wazony i abażury dla swojej marki Ohsoyay.

Zdjęcie: Ohsoyay.com

Niech to będzie trochę pastelowe? Seria ceramiki BEL TEMPO jest wykonana ręcznie z grubościennej ceramiki i ręcznie malowana rustykalnymi, zabawnymi liniami jako optycznym wyróżnieniem. Kup teraz usługę śniadaniową od Amazon.

Zdjęcie: MĘSER

Gradienty kolorystyczne talerzy i misek nadają niepowtarzalnym elementom wykonanym z wysokiej jakości ceramiki oryginalny wygląd. Interesujące jest połączenie z innymi talerzami z tej samej kolekcji. Jeśli będziesz trzymać się jednej rodziny kolorów, wygląd będzie harmonijny pomimo wszystkich różnic.

Zdjęcie: HKliving

Cukiernica z pieczołowicie wykonana ręcznie z pracowni ceramicznej Annelies Zenichowski jest równie słodka jak jej zawartość. Glazura z efektem zielonym poprawia wygląd. Kup teraz cukiernicę od Amazon.

Zdjęcie: pracownia ceramiczna Annelies Zenichowski

Sztuczka: ozdobnie wyeksponowana na półce, błyszcząca, morska, błyszcząca warstwa ceramicznego talerza „Pure” jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw. Projekt pochodzi od Pascale Naessens i oznacza autentyczność i ciepło organicznych linii i naturalnych materiałów.

Zdjęcie: Serax

Co kochamy w zestawie zastawy stołowej Ingram? Harmonijne połączenie kolorów kości słoniowej, zieleni i antracytu, matowe wykończenie i przejrzysta, płaska konstrukcja.

Zdjęcie: Wykonane.com

Ręcznie wykonana glazura nadaje miskom szlachetnego połysku i wyjątkowej tonacji kolorystycznej. Idealne do tego: naturalne materiały i niuanse.

Zdjęcie: Bloomingville

Wysokiej jakości zestaw ceramiczny „Toget” składający się z płaskich talerzy i misek na płatki to perfekcyjne wykonanie. Dla każdego kawałka wykonano specjalnie opracowany kształt, wylewany ręcznie i wypalany w piekarniku. Błyszcząca, subtelnie nakrapiana glazura poprawia wygląd.

Zdjęcie: Loberon

Talerze do zupy lub makaronu z kolekcji Surface by Sergio Herman wykonane są z wysokiej jakości ceramiki z reaktywną warstwą glazury. Kolekcja, z surowymi fakturami i pięknymi niedoskonałościami, została zainspirowana surową naturą Zelandii.

Zdjęcie: Serax

Garnek na chleb BrotTÖPFErei łączy glazurowaną ceramikę z oddychającą drewnianą pokrywką. Reguluje wilgotność i długo utrzymuje świeżość pieczywa. Kup teraz garnek na chleb od Amazon.

Zdjęcie: BrotTÖPFErei

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here