Sprytnie zaplanowany dom na skarpie”,

W fazie planowania dopracowano koncepcję, zgodnie z którą wszystkie trzy piętra powinny później nadawać się do zamieszkania oddzielnie od siebie lub mogą być połączone ze sobą w innych kombinacjach - dzięki temu wszystkie opcje są otwarte na przyszłość. Sprytny, kto tak myśli jako właściciel budynku. Bo jak tylko dzieci się wyprowadzą, nie potrzebujesz tyle miejsca dla dwojga. Jednostki można później rozdzielić za pomocą kilku środków strukturalnych. Na każdej kondygnacji są łazienki, a na piętrze w ogrodzie ułożono już linie do ewentualnej kuchni. Każde piętro można wynająć indywidualnie, rodzice pod opieką mogą się wprowadzić lub dzieci otrzymują własne mieszkanie. Dzięki usługom budowlanym Juliane i Claus wykonali już wszystko w taki sposób, aby każdy poziom mógł być kontrolowany i rozliczany osobno. W ten sposób można zapobiec pustostanom wewnętrznym, w dłuższej perspektywie stworzyć pilnie potrzebną przestrzeń mieszkalną, a do tego nieco szybciej spłacić kredyt zaciągnięty wraz z wynajmowaną powierzchnią.

Z generalnym wykonawcą do celu

Kiedy Juliane planowała dom, była już w ciąży z drugim dzieckiem. Zatrudnić poszczególnych rzemieślników i zająć się całym zarządzaniem budową z dzieckiem w ramionach, to dla niej nie wchodziło w rachubę. Dlatego szukała generalnego wykonawcy, który wybuduje dom zgodnie z jej pomysłami i planami, detalami i wymaganiami materiałowymi. Dzięki stolarni Maier z Amtzell znalazła firmę, która bezpośrednio rozumiała koncepcję domu i była otwarta na sugestie architekta. Z reguły wykonanie kompletnej budowy domu zleca się generalnemu wykonawcy. Klient przed oddaniem do użytku zna cenę i dzięki temu wie ile będzie kosztował jego dom. Jeśli chcesz budować w ten sposób, powinieneś uważnie przeczytać specyfikacje, aby wiedzieć, jakie produkty i materiały są używane w jakim poziomie jakości. Jeśli korzystanie z określonych produktów i materiałów jest dla Ciebie ważne, skoordynuj to z wyprzedzeniem. Wtedy nie będzie później przykrych niespodzianek i kłótni.
Faza budowy rozpoczęła się jesienią, a wszyscy mieszkańcy mogli się wprowadzić już w czerwcu następnego roku. Był to stosunkowo spokojny okres budowy dla młodej rodziny, ponieważ nie musiała sama zajmować się i rozwiązywać każdego problemu, który pojawił się na placu budowy.
Dlaczego więcej „Chcieliśmy pragmatycznego i praktycznego domu bez wielu chichi”, donosi Juliane Wiljotti. Widać, że wyjątkowa jakość tego domu tkwi w niewzruszonym sposobie wykorzystania regionalnych materiałów i planowaniu zorientowanym na przyszłość. Jeśli mniej znaczy więcej – to zdecydowanie w tym przypadku.

Tutaj możesz uzyskać wgląd w plan piętra 3 zdjęcia

Juliane i Mikołaj chcą się zestarzeć w tym domu. Pod jednym dachem może żyć kilka pokoleń.

Zdjęcie: Elke Gropper Galeria zdjęć Start

Juliane i Mikołaj chcą się zestarzeć w tym domu. Pod jednym dachem może żyć kilka pokoleń.

Zdjęcie: Elke Gropper

Każde piętro może być użytkowane indywidualnie. Obie łazienki przystosowane są do rolek, a wejścia bez progów - idealne dla osób starszych.

Zdjęcie: Elke Gropper

Pod względem izolacyjności akustycznej klatka schodowa została zaprojektowana tak, jakby budowano ją pod apartamentowiec. Jeśli zamieszkują trzy rodziny, każda ma osobne wejście.

Zdjęcie: Elke Gropper

Fakty i Liczby

własność 612 metrów kwadratowych
Przestrzeń życiowa 140 metrów kwadratowych na poziomie gruntu i ogrodu
80 metrów kwadratowych na poddaszu
budowa Konstrukcja szkieletowa drewniana, masywna piwnica
Architekt Juliane Wilijotti, Markdorf


Produkty i materiały
Dachówki: Braas, Tegalit. Okno dachowe: Velux. Okna: drewniano-aluminiowe, Unilux. Stolarstwo: Hubert Maier, Amtzell (jako generalny wykonawca). Stół do jadalni: projekt architekta, budowa stolarnia Josef Greußing, Hirschau. WC: Keramag, Ikona. Bateria: IdealStandard, Mara.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here