Dom w stylu industrialnym”,

Powód popularności loftów w stylu industrialnym nie jest tajemnicą: mają zwykle kilka pomieszczeń o podobnej wielkości, więc ich funkcje nie są z góry określone. To jest dokładnie to, czego klienci chcieli dla swojego domu jednorodzinnego. Zaplanowali pomieszczenia w taki sposób, aby możliwe było wiele różnych zastosowań i aby można je było dowolnie zmieniać. Takie planowanie ułatwia mieszkańcom elastyczne dostosowywanie domu do zmieniających się sytuacji życiowych. Z wyjątkiem kuchni i łazienek żaden pokój nie ma stałego przeznaczenia. Oba meble już kilka razy się przesuwały lub zamieniały pokoje.

Spaliśmy w każdym z trzech pokoi. Miło być tak elastycznym i móc się zmieniać. Budowniczy

Niedrogie, nie tanie w budowie

Każdy, kto buduje dom dla siebie, chciałby oczywiście długo z niego korzystać. Dlatego należy oczywiście używać materiałów, które wytrzymają długo. Budowniczowie nie chcieli więcej niż 250 do budowy.Wydaj 000 euro, najlepiej oczywiście mniej. Twój architekt Wolfgang Zeh z Kolonii uwzględnił prośbę tego klienta na etapie planowania. Ułatwił mu to fakt, że przyszli właściciele domów mogli sobie wyobrazić zastosowanie bardziej przemysłowych, szorstkich materiałów, których powierzchnie również mogłyby pozostać nieobrobione i widoczne. Projektant zaproponował budowę domu z bloczków betonowych (szerokość 37,5 cm, z dodatkiem pumeksu jako uzupełnienie dla lepszej izolacyjności). Betonowanie stropów i dachu oraz tynkowanie na zewnątrz domu drobnym tynkiem drapanym. Bloczki betonowe są stosunkowo tanie i oczywiście nie było drogiego betonu licowego. Widać kamienie od wewnątrz, a powierzchnie wewnątrz pozostały w dużej mierze niedokończone.

Jeśli nie podoba nam się już chropowata powierzchnia bloczków, zawsze możemy je otynkować. Chcieliśmy, żeby tak było. Budowniczy

Oszczędzaj koszty, korzystając z usług rzemieślników

Monolityczne prace murarskie, betonowe i jastrychowe oraz tynki zewnętrzne wykonało tylko dwóch murarzy. Wtedy wystarczył hydraulik do wody i ogrzewania, elektryk, monter okien i hydraulik do zamontowania tektury falistej na dachu. To wszystko dla rzemieślników. Szczegóły zostały starannie zaplanowane przez biuro architektoniczne i zawsze sprawdzane na placu budowy. Wszystko to przyczynia się do łatwego, szybkiego i niedrogiego budowania. Niektóre ściany w sypialniach są kolorowe. Zrobili to sami. Młoda rodzina mogła się wprowadzić już po siedmiu miesiącach.

Efekt przestrzenny

Wyjątkową atmosferę w pokojach tworzą długie wstęgowe okna, które zalewają pomieszczenia dużą ilością światła dziennego, a także różnej wielkości okna wychodzące na skarpę. Wyglądają jak duże fotografie natury. Nad kuchnią i jadalnią przestrzeń rozciąga się pod dachem. Powstaje duże i przestronne poczucie przestrzeni - zgodne z industrialnym stylem. Na środku domu jest wystarczająca wysokość na małą galerię. Ogólnie rzecz biorąc, dom, który oferuje dużą różnorodność i elastyczność - przy stosunkowo niskich kosztach budowy. 

Fakty i Liczby

Teren: 800 metrów kwadratowych
Powierzchnia mieszkalna: 125 metrów kwadratowych
Konstrukcja: bloczki betonowe + żelbet
Architekt: Wolfgang Zeh, Kolonia

Materiały i produkty

Okna aluminiowe: okna przeciwpożarowe + drzwi; Pompa ciepła powietrze/woda: Remko; Zasłony: Ikea; Kuchnia: Eggersmann; Ekstraktor: Bora; Kran: Quooker; Półka przy kuchni: półka metalowa Bauhaus; Jadalnia z półkami: System 180; Krzesło pomarańczowe: Houdini, e15; Szyna świetlna: SLV; Półka salon: Muuto; Wanna: Kaldewei; Armatura: Vola; Płytki: Mozai 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here